VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAKUB JANÁČEK

Jakub Janáček / Havlíčkobrodský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Akce Na vlastní kůži učí děti porozumění a empatii

Havlíčkův Brod – Už třetí ročník destigmatizační akce s přiléhavým názvem Na vlastní kůži uspořádalo v prostorech Sociálních služeb města Havlíčkova Brodu na Reynkově ulici hned několik místních organizací.

Krucemburské dělo může sloužit další léta

Krucemburk - Jen málokdo, kdo zavítá v Krucemburku na Náměstí Jana Zrzavého si nemůže nevšimnout jedné zdejší zajímavosti. Už mnoho let tu totiž na ploše v sousedství Úřadu městyse stojí černě natřené dělo s bíločerveným znakem obce.

Další hudební vystoupení: v Pohledu uslyšíte známé písně, nebo koledy předků

Pohled – V Pohledu se v neděli 22. prosince v 15:00 mezi zdmi gotického kostela sv. Ondřeje rozezní tóny akordeonů bratrů Novákových a nádherný zpěv Jany Novákové.

Pečovatelka okradla seniorku o desetitisíce

Havlíčkův Brod – Další případ lidského hyenismu vyšetřují havlíčkobrodští policisté.

Na Vysoké už zasněžují. Lyžovat se ale asi nebude

Havlíčkobrodsko – Jak to tak vypadá, bílé Vánoce nás letos opět minou.

Stříbrné Hory už jsou průjezdné

Stříbrné Hory - Dlouhá uzavírka silnice ve Stříbrných Horách, která spojuje Přibyslav s Havlíčkovým Brodem, už je u konce a v neděli tudy mohla projet první auta.

Solární elektřina: Město Světlá nyní přichází o stovky tisíc

Světlá nad Sázavou – Už před více než třemi roky zasáhl také Světlou rozmach výstavby solárních elektráren.

Ve výloze stojí betlém postavený z lega

Chotěboř – Poněkud zvláštní vánoční výzdobu mohou obdivovat kolemjdoucí ve výloze jednoho z obchodů v Chotěboři.

Řidiči si mohou oddechnout. Sanace svahu už skončila

Havlíčkobrodsko – Ještě na konci října se mohlo zdát, že by se letos vůbec nemusela otevřít vozovka, která vede po svahu ve Stříbrných Horách a  spojuje Přibyslav s Havlíčkovým Brodem.

Deskové hry: ti nejlepší vyrazí do Budapešti

Havlíčkobrodsko – Všemožné deskové hry patří mezi mladou generací k jednomu z zábavních  fenoménů dnešní doby a ani mladí lidé na Havlíčkobrodsku nejsou výjimkou.

Lipnickou hradní galerií se nesly tóny dobových adventních písní

Lipnice nad Sázavou –  V sobotu odpoledne se mohli návštěvníci lipnického hradu ponořit do adventní atmosféry, kterou dokreslovaly nejen kulisy zdejší hradní galerie, ale především zpěv písní v podání souboru Ludus Musicus.

V Brodě stojí atypické stánky

Havlíčkův Brod - Brodské Havlíčkovo náměstí už naplno žije vánočními trhy a stánkaři tady své zboží prodávají v budkách, které si zdejší radnice objednala přímo od architekta.

Výměna řidičských průkazů: Na úřadech velký shon není

Havlíčkobrodsko – Konec roku se kvapem blíží a do té doby mají řidiči, kterých se to týká, povinnost vyměnit si svůj stávající řidičský průkaz za nový.

Čekárna je zrušená. Cestující mrznou

Světlá nad Sázavou – Čekárna na vlakovém nádraží ve Světlé nad Sázavou byla zrušena již před několika měsíci.

Vánočně vyzdobeným a nasvíceným náměstím ve Světlé zněly koledy

Světlá nad Sázavou – Krátce před středeční 18. hodinou začali přicházet na vánočně vyzdobené a osvětlené náměstí Trčků z Lípy ve Světlé první lidé. Přišli si společně s folklorním souborem Škubánek a redaktory Havlíčkobrodského deníku zazpívat „kytičku" známých vánočních koled a písní.

Ochrana ptactva: speciální sloupy elektrického vedení

Věžnice – Hned několik nových sloupů elektrického vedení už nějakou dobu stojí u Věžnice, která leží na hranici havlíčkobrodského a jihlavského okresu.

Počasí vlekařům nepřeje. Snad bude lépe, doufají

Havlíčkobrodsko – Během víkendu sice i na Vysočinu dorazila sněhová nadílka, ale následná obleva s sebou, minimálně na několik dní, vzala i naděje na brzké zahájení lyžařské sezony.

Premiéra umělcova snímku přilákala stovky návštěvníků

Havlíčkova Borová – Velkolepé, dojemné, neočekávané.

Je to vášeň a pudová záležitost, říká o svém muzeu sběratel z Kamenice u Herálce

Kamenice – Soukromé egyptologické muzeum rozhodně neuvidíte každý den.

Brod chystá další vlnu prodeje parcel v rodící se nové čtvrti

Havlíčkův Brod – Další prodej stavebních parcel a řadových domků v havlíčkobrodské lokalitě Rozkoš bude probíhat za stejných podmínek jako doposud.

Opozice v tisku? Prý nic nového

Havlíčkobrodsko – Od listopadu vstoupila v platnost novela zákona, která přímo nařizuje uveřejňovat v radničních a obecních novinách také názory komunální opozice.

Dům dětí a mládeže se nedaří prodat. Město to zkusí jinak

Havlíčkův Brod – Už více než dva roky se táhne prodej bývalého Domu dětí a mládeže, který leží nedaleko obchodního domu Alej v Brodě.

Jan Zrzavý se narodil přesně před 123 lety

Okrouhlice,Krucemburk – Přesně před 123 lety přišel ve Vadíně, který je dnes částí Okrouhlice, jako šesté dítě řídícího učitele na svět malíř, grafik, ilustrátor a scénograf Jan Zrzavý.

Borovský umělec dokončil film. Brzy ho promítne lidem

Havlíčkova Borová – Tři měsíce chodil po rodišti Karla Havlíčka Borovského s kamerou v ruce, aby natočil zajímavé video. Řeč je o výtvarníkovi polského původu Filipu T.A.K., který žije a tvoří právě v Havlíčkově Borové.

Kráska z Chotěboře je oblíbená i v Moskvě

Moskva, Chotěboř – Letošní vítězka soutěže Česká Miss, rodačka z Chotěboře a místní patriotka Gabriela Kratochví-lová se už v Moskvě připravuje na finále celosvětově sledované Miss Universe, která se 9. listopadu koná právě v ruské metropoli.

Kámen a voda. Studenti se aktivně seznámí s geologií

Chotěboř – Minulý týden byl na Gymnáziu Chotěboř slavnostně zahájen nový projekt s názvem Rozvoj znalostí a kompetencí žáků v oblasti geověd na Gymnáziu Chotěboř a Základní škole a Mateřské škole Maleč, zkráceně pouze Kameny a voda

Pokračoval soud s Oldřichem Hlaváčem. Rozsudek stále nepadl

Havlíčkův Brod – Dalším stáním pokračoval v úterý dopoledne soud s pětadvacetiletým Oldřichem Hlaváčem z Havlíčkova Brodu.

Bylo to jako na stupních vítězů, říká Kratochvílová

Golčův Jeníkov – V rámci oslav státního svátku 28. října převzala v pondělí večer z rukou prezidenta Miloše Zemana Medaili za zásluhy v oblasti sportu také běžkyně Jarmila Kratochvílová.

Brodsko ovládla levice. Na paty jí šlapalo ANO 2011

Havlíčkobrodsko – V předčasných parlamentních volbách zvítězila i na Havlíčkobrodsku ČSSD, která si tak zopakovala svůj triumf z roku 2010.

Hermann: Čísla dávají zeleným naději do budoucna

Havlíčkův Brod - Strana zelených do Sněmovny nevstoupila, přesto to šéf její vysočinské krajské organizce Tomáš Hermann z Havlíčkova Brodu za absolutní neúspěch nepovažuje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení