VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR STRÁNSKÝ

Petr Stránský / Havlíčkobrodský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Způsob života našich předků se vyvíjel staletí, lidé ho zavrhli v krátké době

Pohleď - Sedláci vyznávali agrárně křesťanskou víru, jejich hlavním zájmem byla úroda. Zvyky a obyčeje pro ně fungovaly stejně, jako pro nás dnes pojišťovnictví, říká Jindřich Holub.

Naše babičky žily klidnějším životem, říká Iva Hüttnerová

Světlá nad Sázavou: Iva Hüttnerová zavítala nedávno do Galerie Na půdě ve Světlé nad Sázavou, kde se konala vernisáž výstavy jejích výtvarných prací.

Mikulášské trhy

Světlá nad Sázavou - Za zvuků lidových koled a vánočních písní se ve středu na náměstí Trčků z Lípy ve Světlé nad Sázavou konaly Mikulášské trhy.

Iva Hüttnerová zahájila svoji výstavu

Světlá nad Sázavou - Za hojné účasti návštěvníků se ve středu ve 13 hodin v Galerii Na Půdě ve Světlé nad Sázavou konala vernisáž výstavy děl známé výtvarnice, herečky, spisovatelky a moderátorky, Ivy Hüttnerové.

Ledeč bude před záplavami varovat nový systém

Ledeč nad Sázavou – Nový varovný a vyrozumívací systém pořídilo město Ledeč nad Sázavou.

Pokřtí knihu o Posázavském pacifiku a rozsvítí vánoční strom

Ledeč nad Sázavou – V neděli 2. prosince se uskuteční lampionový průvod. Ten začne v 16 hodin na novém sídlišti u Severky.

Chlád: střední školy by měly více spolupracovat s podniky

Ledeč nad Sázavou – Zdeněk Chlád, ledečský podnikatel a krajský předseda ČSSD na Vysočině, naznačil, že kapacita gymnázií na Vysočině je předimenzovaná.

Město zámek nechce, nemá peníze na nákup ani údržbu

Světlá nad Sázavou – V pondělí se ve velké zasedací místnosti městského úřadu ve Světlé konala debata o prodeji světelského zámku, kterou iniciovala Komise pro místní Agendu 21 v čele se zastupitelkou Evou Kořínkovou.

Mistrovství deskových her bude opět v Ledči

Ledeč nad Sázavou  – Po roce se opět koná Mistrovství deskových her, které v jednotlivých krajích pořádají organizace nabízející volnočasové aktivity pro děti a mládež.

Modelářská výstava nabídla opět unikáty

Světlá nad Sázavou – Již dvanáctý ročník tradiční modelářské výstavy se od pátku do neděle konal v zasedací síni Uměleckoprůmyslové akademie ve Světlé nad Sázavou.

Lipnici hrozí obří pokuta. Obyvatelé to vzali s klidem

Lipnice nad Sázavou – V pátek večer se v sále penzionu Brixen konalo další setkání vedení obce s obyvateli Lipnice.

Horkého přistihli při nakládce obecního majetku

Lipnice nad Sázavou – Bývalý starosta Lipnice nad Sázavou, Ladislav Horký, který je souzen za hospodářskou trestnou činnost, bude mít policii opět co vysvětlovat.

Chodník před knihovnou se proměnil v básnickou sbírku

Havlíčkův Brod – V den výročí narození Karla Hynka Máchy (*16.11.1810) se každoročně koná Den pozie.

Děti si samy mohou přivolat pomoc

Havlíčkův Brod – Děti v Havlíčkově Brodě mají k dispozici již druhé hodiny s tlačítky přímého spojení se strážníky městské policie a dispečinkem havlíčkobrodské nemocnice.

O památkové zóně v Ledči rozhodnou lidé

Ledeč nad Sázavou – „Trvám na tom, aby památková zóna v Ledči v takovém rozsahu, v jakém je dnes, byla zrušena," řekl v úterý Deníku starosta Ledče nad Sázavou, Petr Vaněk.

Tématem veřejné schůze na Lipnici jsou opět dluhy

Lipnice nad Sázavou – Další veřejné setkání zastupitelů obce s obyvateli Lipnice nad Sázavou se uskuteční v pátek 16. listopadu od 18 hodin v sále penzionu Brixen.

Petr Svatoň má zřejmě nejcennější sbírku samorostů v Česku

Heřmaň – V malebné vísce Heřmaň, která je místní částí Jeřišna na Havlíčkobrodsku, žije už jednadvacet let sběratel samorostů a milovník přírody Petr Svatoň.

Výstava obrazů Petra Grubera

Světlá nad Sázavou - Vidět to. Takový je název prodejní výstavy obrazů třiadvacetiletého rodáka z Havlíčkova Brodu, Petra Grubera.

ČSSD jde vyzkoušenou cestou

Jihlava – Vysočině budou další čtyři roky vládnout sociální demokraté s podporou KSČM. Nejen na nové tváře 
v radě, kterou zřejmě zvolí noví krajští zastupitelé na svém prvním zasedání v pátek, jsme se zeptali vysočinského předsedy ČSSD Zdeňka Chláda.

Lipnice na starých pohlednicích

Lipnice nad Sázavou – Počátkem prosince vychází v nakladatelství Tváře publikace s názvem Lipnice nad Sázavou na starých pohlednicích. Jejími autory jsou Marek Hanzlík a Bohumír Špaček.

Po roce zapěje Ledečský slavíček

Ledeč nad Sázavou – V sále Gymnázia v Ledči nad Sázavou se v úterý 6. listopadu od 14 hodin uskuteční již 32. ročník pěvecké postupové soutěže pro mladé amatérské zpěváky, Ledečský slavíček.

Přehlídka středních škol

Havlíčkův Brod - Třiašedesát středních škol, gymnázií, odborných učilišť a dalších školských zařízení se v úterý přijelo prezentovat do Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě.

Kostel v Zahrádce „praskal ve švech"

Zahrádka – Zcela zaplněný kostel v Zahrádce u Ledče nad Sázavou přivítal v sobotu ve 14 hodin kardinála Dominika Duku.

Město udělalo další krok k rozšíření sítě cyklostezek

Havlíčkův Brod – Další krůček k rozšíření sítě cyklostezek po městě udělali zastupitelé Havlíčkova Brodu. Na svém posledním zasedání schválili bezúplatný převod pozemků TJ Jiskra do majetku města.

Když potkáte dobrodruha s tygrem, víte, že přijel cirkus Jo-Joo

Havlíčkův Brod –  V pondělí už od rána začaly na cirkusový plac naproti Bille najíždět nákladní auta s obrázky zvířat. To národní cirkus Jo-Joo zavítal opět do Havlíčkova Brodu.

V Lípě rozšíří mateřskou školu o jednu třídu

Lípa – Zastupitelé obce Lípa na svém posledním zasedání schválili přístavbu budovy mateřské školy v Lípě.

Soutěž o nejhezčí květinářský výrobek vyhrálo studio Florist's

Chotěboř – V soutěži Nejhezčí květinářský výrobek čtenářů Deníku získala nejvíce hlasů kytice z Květinového studia Florist's z Chotěboře.

Horký se před policií skrýval, k soudu ale dobrovolně přišel

Havlíčkův Brod – Pořádné drama připravil včera bývalý lipnický starosta Ladislav Horký všem, kteří v budově okresního soudu v Havlíčkově Brodě čekali, zda se dostaví k hlavnímu líčení, které se mělo konat od 9 hodin.

Horký se k soudu nedostavil

Havlíčkův Brod – Třetí hlavní líčení v procesu s bývalým lipnickým starostou, Ladislavem Horkým, se v úterý od devíti hodin mělo konat u okresního soudu v Havlíčkově Brodě.

Rys Vladimíra Zadražila je filmová hvězda

Pavlov – Na kraji Pavlova na Havlíčkobrodsku, vesnice  proslavené stanicí ochrany fauny, žije devětačtyřicetiletý Vladimír Zadražil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení