VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠTĚPÁNKA SAADOUNI

Štěpánka Saadouni / Havlíčkobrodský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Odrůdy brambor se změnily v komiksové hrdiny

Havlíčkův Brod – O nevšední výzdobu prostor Výzkumného ústavu bramborářského v Havlíčkově Brodě se postarali studenti 1C místního gymnázia. Známé vysočinské odrůdy brambor představili jako komiksové hrdiny.

Středa: Teplotní rekordy nepadají, klíšťata útočí

Havlíčkův Brod – Po tropickém úterku následuje už poměrně mírnější středa. Teplotní rekordy nepadají, rozpálené ulice ochlazuje větřík.

Z daru od sportovců nemocnice pořídí drahé přístroje

Ždírec nad Doubravou – Celých 200 tisíc korun vynesla charitativní akce, Každý kilometr pomáhá. Peníze jsou určeny pro dětské oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě.

Pavilon bývalé brodské ortopedie získal ocenění

Havlíčkův Brod - Pavilon č. 13, bývalé ortopedie nemocnice Havlíčkův Brod, jehož rekonstrukce byla dokončena v loňském roce, získal čestné uznání za kvalitně provedenou rekonstrukci, v soutěži Stavba roku Kraje Vysočina.

Cestujícím chybějí rychlíky

Havlíčkobrodsko – K nejméně oblíbeným železničním tratím na Havlíčkobrodsku patří zřejmě ta ve směru Havlíčkův Brod – Pardubice.

Podnikatel: Dovozy dělníků z ciziny náš trh práce nespasí

Havlíčkův Brod – Nedostatek pracovních sil, nepružný právní systém, zbytečná administrativa. Na to si stěžovaly asi dvě desítky podnikatelů z Havlíčkobrodska na setkání s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO).

Řidič sedl za volant i přes zákaz

Světlá nad Sázavou – Krušné chvíle čekají zřejmě šestapadesátiletého muže z Ledečska. V pondělí, krátce před pátou hodinou odpoledne ho zastavila hlídka městské policie v ulici Čapkova ve Světlé nad Sázavou.

Řidič při kontrole nadýchal, na místě přišel o průkaz

Ledeč nad Sázavou – Setkání s policejní hlídkou se nevyplatilo v sobotu 17. června, kolem druhé hodiny ráno, řidiči v ulici Habrecká v Ledči nad Sázavou. Při kontrole policisté zjistili, že řidičem vozidla Peugeot je šestačtyřicetiletý muž z Ledečska.

Z deníku městské policie: Pána uspal alkohol, psa narkotizační střela

Havlíčkův Brod – Doslova k prekérní situaci došlo před čtrnácti dny v sobotu před půlnocí na zahradě jednoho z domů v havlíčkobrodské ulici Sokolovská.

Jezdit bez řidičáku, bez dokladů a s alkoholem v krvi se nevyplácí

Havlíčkův Brod – Zajímavé až kuriózní případy musí někdy řešit havlíčkobrodská městská policie.

Za stálé opadávání omítky z ronovského mostu může asi cement

Přibyslav – Každý rok most na historickém mostě v Ronově nad Sázavou znova omítali, každý rok omítka zase opadala. Nyní již památkáři možná odhalili viníka a znají důvod, proč omítka opadává. Rozbory ukázaly, že je v omítce je portlandský cement, který tam ale neměl být.

Ulici u nádraží v Chotěboři otevřou už v červenci

Chotěboř - Už od jara je uzavřena ulice 5. května v Chotěboři vedle nádraží Českých drah. Ulice prochází kompletní rekonstrukcí. Cestující vlakem tedy musí počítat s mírnou zacházkou, která vede kolem nádražní restaurace.

Bagr urazil vlaku zpětné zrcátko a zastavil provoz na dvě hodiny

Okrouhlice - S dvouhodinovým zpožděním se museli ve čtvrtek večer smířit cestující vlakem na trati u Okrouhlice na Havlíčkobrodsku.

U Okrouhlice budují most a opravují trať

Okrouhlice – Plnou parou pokračují stavební práce na mostě v Okrouhlici na Havlíčkobrodsku. Pracuje se pilně i pod mostem, kde dělníci opravují železniční trať.

Žena tvrdí: charita zneužívá situace žen bez domova

Havlíčkův Brod – Oblastní charita v Havlíčkově Brodě matkám v nouzi nepomáhá, ale přivádí je do ještě větších problémů a dluhů. To tvrdí Eva Fikarová, jedna z klientek charitního domova pro matky s dětmi. Podle Charity by se ale klient měl učit samostatnosti a nezvykat si na život zadarmo.

Obec Lány na Chotěbořsku bude mít vlastní prapor a znak

Lány – Vlastním praporem a znakem se bude moci pochlubit obec Lány na Chotěbořsku. Jeho autorem je známý český heraldik Jan Tejkal. Se slavnostním ceremoniálem svěcení praporu a znaku ale obec zatím vyčkává, neboť vytvoření obecních insignií přijde až na sto tisíc korun. Ty ale musí obec zaplatit ze své pokladny.

Přibyslav chce zřídit přípravnou třídu, mateřské škole chybějí míst

Přibyslav – S velkým nedostatkem míst v mateřské škole se potýká město Přibyslav. V současné době je třeba pro předškoláky najít nutně asi desítku míst. Řešením by mohla být takzvaná přípravná třída v základní škole. Vše ale bude záviset na rozhodnutí rodičů.

Ledeč má zvláštní vyhlášku proti technoparty,radní sázejí na prevenci

Ledeč nad Sázavou – Pořadatelé technoparty budou mít nyní v Ledči smůlu. Ke zpřísnění podmínek v pořádání kulturních akcí, sáhli v rámci nové vyhlášky o rušení nočního klidu radní v Ledči nad Sázavou. Zastupitelé města schválili vyhlášku zaměřenou proti pořadatelům technoparty.

Tajemné znaky na soše v Pohledu dosud nikdo nerozluštil

Pohled - Koncem července v době konání tradiční svatoanenské pouti, si budou moci návštěvníci Pohledu prohlédnout zrestaurovanou sochu světce Jana Nepomuckého na místní návsi. Sochu opravuje známý přibyslavský restaurátor Petr Máša. Jak prozrazuje, jedná se o historicky cennou plastiku, kterou navíc obklopuje nejedno tajemství.

Senát rozhodne, jestli umlčí ekologické aktivisty

Havlíčkobrodsko - Ve středu 7. června bude senát hlasovat o vyloučení spolků zaměřených na ochranu životního prostředí z různých povolovacích řízení. To by podle těchto aktivistů znamenalo, že se Česko vrací zpět do společnosti před rokem 1989. Naopak v některých případech by občané omezení aktivit takových spolků uvítali.

Moderní techniku pro hasiče pořídí Jeníkov z dotací

Golčův Jeníkov – Moderní technika rovná se větší výkon i bezpečnost. Pořídit moderní vozidlo značky Scania s cisternovou stříkačkou se rozhodlo město Golčův Jeníkov pro zdejší jednotku sboru dobrovolných hasičů.

Třetí ročník gastronomického festivalu v Habrech se blíží

Habry – Už třetí ročník gastronomického festivalu se blíží.

U Rouštan v těchto dnech duní stavební stroje

Pohled - V těchto dnech je u malé obce Rouštany u Pohledu pořádně živo. Dělníci tam intenzivně pracují na stavbě silnice I/34 ve směru Rouštany Pohled. 

Přibyslav: Koupaliště už zahájilo provoz

Přibyslav – S úderem pátečního odpoledne 2. června zahájilo koupaliště v Přibyslavi oficiálně provoz. Teplota vody přesáhla dvacet stupňů Celsia, užít si první koupání mohli návštěvníci až do sedmi večer.

Chotěboř řeší záhadu. Kdy zmizel reliéf?

Chotěboř – Je to záhada nad záhady. Až fotosoutěž v chotěbořském zpravodaji, která zobrazovala reliéf budovy bývalé školy ve Svinném z roku 1912, připomněla jedné z účastnic soutěže, že na budově cosi chybí. A sice reliéf s nápisem Vše pro dítě, který je nyní přemalován.

Město Přibyslav ztratilo významnou osobnost, odešla Eva Bechyňová

Přibyslav – O významnou osobnost přišlo nedávno město Přibyslav. Posledního dubna 2017 zemřela vynikající učitelka hudby, „dobrá duše" přibyslavského amatérského divadla a první držitelka ceny města Přibyslav Eva Bechyňová.

Bouřlivý ženský, naštěstí jen slovní souboj, musela uklidnit policie

Habry – Bouřlivou výměnu názorů mezi dvěma rozzlobenými ženami, které se do sebe pustily dokonce hned zrána, musela uklidnit až policie.

V Horní Krupé oslaví stavbu kostela, vzpomenou i na vesnické kantory

Horní Krupá – Oslavy 170 let od postavení místního kostela chystá evangelický sbor v Horní Krupé na Havlíčkobrodsku. Součástí oslav bude rovněž otevření historické učitelské světnice a vzpomínka na významného teologa D.A. Jablonského.

Předškoláci si vyzkoušeli, jak se žije postiženým

Havlíčkův Brod – Žili jednou tři kamarádi. Bystrozraký byl slepý, Dlouhý hluchý a Široký na vozíčku. Vyzkoušet svět zdravotně postižených neobvyklým způsobem, si mohly v úterý 30. května dopoledne například děti z mateřské školy v obci Lípa u Havlíčkova Brodu.

Stavební stroje se ve Ždírci nezastaví ani v létě

Ždírec nad Doubravou – Stavba chodníku, oprava autobusových čekáren a rekonstrukce komunikací. To jsou jedny z nejdůležitějších investičních akcí, na které se chystá v nejbližší době město Ždírec nad Doubravou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies