SVĚTLÁ - ŽDÍREC 1:1

V první půli se hrál ospalý fotbal. Ve 30. minutě však po trestném kopu Čalkovského se Ždírec ujal vedení, když Sobotka vstřelil s pomocí tyče gól. Ještě předtím zahrozil i Kolouch, ale jeho střelu směřující do branky vyhlavičkoval Hoke.

Domácí se připomněli až před pauzou, ale Křikava zakončil nedůrazně. Ve druhé půli se domácí brzy dočkali vyrovnání. Valenta nakopl z půlky dlouhý míč a Křikava přehodil chladnokrevně Vašíčka.

Podobnou akci vymysleli domácí o pět minut později. Po nákopu Blažka se dostal do vápna Teplan, ale z úhlu branku minul. Hosté si potom vypracovali dva brejky, ale ani jeden z nich nevyužili.

„Jsem spokojený s nasazením hráčů, bojovali celý zápas. Bohužel se nám zranil stoper Šmíd. Jsem rád, že Valenta svou roli zvládl,“ uvedl světelský trenér Jaroslav Žejdlík.

„Domácí si nic nevytvořili. Inkasovali jsme po nedorozumění gólmana s obranou. Potom jsme se přizpůsobili hře soupeře,“ zklamaně říká ždírecký trenér Richard Zeman.

Góly: 56. Křikava - 30. Sobotka. Rozhodčí: Beneš, ŽK: 5:1. Diváci: 320. Poločas: 0:1. Světlá: Holcman – Stojan, Šmíd (22. Valenta), Blažek, Petrus – Rezek, Pecha, Císař, Hoke – Křikava (90. T. Bárta), Teplan (83. Kubát). Ždírec: Vašíček – Kysilko, Klupka, Jiří Matějka, Sobotka, Veselý – Carda (73. Blažek), Smejkal, Čalkovský, Veselý – Kolouch, Púčala.

Nejlepší hráči: Valenta – Kolouch, Čalkovský.

PELHŘIMOV – H. BROD 2:2

V krajském přeboru nadprůměrném zápase měli víc než poločas herní převahu hosté, ale do vedení šli domácí. Ve 12. minutě se totiž střela obránce Vacka otřela o tyč a brankář Adamec se za míčem jen bezmocně podíval.

Havlíčkův Brod s odpovědí dlouho neotálel, v 19. minutě dotlačil míč do sítě Janďourek. Po přestávce se sice hra takřka vyrovnala, ale Provazník dokonal v 64. minutě obrat ve skóre a s hosty to dlouho vypadalo hodně dobře.

Spartak se však dočkal bodu za bojovnost, po pěkně rozehraném trestném kopu vyrovnal hlavou Adamec.

Góly: 12. Vacek, 83. Adamec – 19. Janďourek, 64. Provazník. Rozhodčí: Henzel. ŽK: 5:3. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Pelhřimov: Bartoška – M. Blažek (74. Vaněk), Krčil, Chodúr, Vacek – Martínek, Zabloudil, Jeřábek, Moravec – Adamec, Liška. Havlíčkův Brod: Adamec – Pert, Novotný, Háněl, Mišta – Slanař, Šťastný, Nepovím, Provazník – Nechvátal (90. Teplan), Janďourek (87. Zimprich).

ŽIROVNICE – N. VES 2:0

Domácí začali lépe, vytvořili si převahu a z ní se rodily šance. Už ve 13. minutě zahráli hosté ve vápně rukou a z nařízené penalty J. Musil otevřel skóre. Nová Ves odpověděla zvýšeným úsilím, jenže její ofenzivní snaha ztroskotala na nepřesné koncovce.

Po změně stran opět vládli trávníku Žirovničtí, takže se zaslouženě dočkali pojistky zisku prvních jarních bodů, kterou obstaral po kombinační akci J. Musil.

Góly: 13. (PK) a 80. J. Musil. Rozhodčí: Talpa. ŽK: 3:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Žirovnice: Šamal – Metlička, P. Mezera, Vodáček, Charousek - Kořínek, T. Houška (80. Doležal), Staněk (89. Z. Musil), Kněžínek - Pokorný, J. Musil (82. Weith). N. Ves: Skryja – P. Nečas, Zdražil, T. Novotný, R. Novotný - Starý (46. Miluška), M. Nečas, Pohanka (65. M. Nečas), Ondřejka (75. Čech) - Havlík, Bureš.

Nejlepší hráči: J. Musil, Charousek – Skryja.

V. BÍTEŠ - M. BUDĚJOVICE 2:1

To žuchnutí bylo slyšet daleko. Velké Bíteši spadl ze srdce veliký kámen. V záchranářském honu za každým bodem Spartak urval důležité vítězství až v poslední minutě.

Domácí měli v prvním dějství mírnou převahu, kterou vyjádřili první brankou. Autorem byl velkobítešský kanonýr Hammer, který dostal přihrávku do běhu a svůj únik zakončil přesným obstřelením hostujícího gólmana. Zanedlouho však bylo srovnáno. Školácké zaváhání obrany hasil brankář Spartaku faulem. Penaltu Moravské Budějovice proměnily.

Po změně stran zatlačili domácí soupeře na vlastní polovinu. Z hromady šancí ale nic nevytěžili. Hrdinou se v samotném závěru stal Pohl, který ve vápně zpracoval centr a chladnokrevně zavěsil.

Góly: 34. Hammer, 90. Pohl - 38. PK. Rozhodčí: Ságl. ŽK: 3:3. Diváci: 200. Poločas: 1:1. V. Bíteš: Šula - Loup, Trojan, Pohl, Pelán - Berka, J. Dvořák (35. Vrba), T. Dvořák (70. Dufek), Kadlec - Buchta, Hammer (91. Klusák).

Nejlepší hráči: Pohl, O. Loup, Hammer.

HUMPOLEC – POLNÁ 1:0

Domácí nastoupili po dlouhé době v plné sestavě včetně Čiháka a Kellera, což bylo na jejich hře znatelné. V utkání nadprůměrné úrovně si vypracovali o něco více brankových příležitostí, přičemž rozhodli ve 48. minutě.

Po akci stopera R. Moravce se Guzik trefil zpoza šestnáctky přímo do šibenice svatyně hostí. Humpolec se poté zatáhl, hosté si vypracovali územní převahu, ale do gólové šance je domácí nepustili.

Gól: 48. Guzik. Rozhodčí: Machát. ŽK: 3:4. Diváci: 250. Poločas: 0:0. Humpolec: J. Moravec – Kameš, R. Moravec, Keller - Pícha, Prachař, Hájek, Guzik (76. Kubíček), Alenka (91. Kotek) - Paťha (88. Kopic), Čihák. Polná: Rezničenko – Hlávka (50. Korber), Frolda, Pártl, Kratochvíl, Gondek, Krčál, Holas, Adamec, Oberreiter (46. Půža), Tomas (76. Matula).

Nejlepší hráči: Čihák, R. Moravec – Holas.

BOROVINA - OKŘÍŠKY 2:2

Derby zápas začali lépe fotbalisté Boroviny, ale svůj tlak nedokázali korunovat gólem. Hosté v úvodu zápasu spíše bránili a spoléhali se především na rychlé brejky. Největší šanci k první domácí brance měl Brzezina, ale jeho střela skončila jen na břevně.

Potom se ke slovu dostaly také Okříšky. Po dlouhém nákopu se dostal k míči Jůza, a ten nekompromisní střelou pod břevno dostal hosty do vedení.

Po změně stran opět utekli hostující útočníci. Valenta šel sám na domácího gólmana Kantora. Ten střelu vyrazil, ale jen k volnému Kotrbovi, který zvýšil na 0:2.

Po druhé brance zvýšila Borovina ještě více tlak. V pokutovém území nedovoleně zastavili obránci Okříšek Mikušku. Prokeš se z nařízené penalty nemýlil. Svoji druhou branku přidal v závěru Prokeš, tentokrát se trefil s přímého kopu.

Góly: 56. (PK) a 84. Prokeš - 23. Jůza, 49. Kotrba. Rozhodčí: P. Kůrka. ŽK: 3:4. Diváci: 250. Poločas: 0:1. Borovina: Kantor - Štveráček, Kohlstrom, Dolák (69. Řezáč) - Rubák, Mikuška, Brzezina, Tomek, Zvěřina - Prokeš, Urban. Okříšky: Fiala - Tekal, Večeřa, Voda, Zeman - Budař, Jeřábek (46. Široký), Valenta, Jůza (90. Herálecký) - Kotrba, Jančok.

Nejlepší hráči: Prokeš, Tomek - Valenta.