Na čele tabulky se nic nemění

VYSOČINA - Pelhřimov zřejmě zapomněl vítězit. Fotbalisté Spartaku přenechali ve 20. kole krajského přeboru doma v derby tři body žirovnickému Slavoji a nevyhráli tak už pošesté v řadě. Na čele tabulky se nic nezměnilo, těžké zápasy zvládly všechny týmy vedoucího trojlístku.

14.5.2007

Na čele tabulky krajského přeboru se po 20. kole nic nemění.Foto: DENÍK/archiv

PELHŘIMOV - ŽIROVNICE 0:1

Okresní derby přineslo radost do tábora zachraňující se Žirovnice, která z posledních tří zápasů vydolovala devět bodů. Naopak poražený Pelhřimov už pět utkání nepoznal, jak chutná vítězství. O rozdělení bodů rozhodla 10. minuta, kdy přetažený centr za obranu Spartaku zužitkoval Pokorný.

V závěru poločasu se nechal zbytečně vyloučit hostující J. Musil, čímž umožnil domácím získat ve druhé půli poměrně výraznou převahu. Ta však mnoho gólových šancí nepřinesla. Nejblíže k vyrovnání měl v poslední minutě Vaněk, který ale zblízka nastřelil brankáře Šamala.

Gól: 10. Pokorný. Rozhodčí: Machát. ŽK: 2:6. ČK: 0:1 (35. J. Musil). Diváci: 200. Poločas: 0:1. Pelhřimov: Vaverka - Blažek, Vacek, Krčil, Smrčka - Martínek (46. L. Máca), Jeřábek, Zabloudil, Moravec - Adamec, Liška (67. Vaněk). Žirovnice: Šamal - P. Houška, Kořínek, Charousek, Kněžínek - Weith, Vodáček, T. Houška, Staněk (90. Radhovský) - Pokorný (77. Metlička), J. Musil.

Nejlepší hráči: Jeřábek - Pokorný, T. Houška.

BYSTŘICE - N. VES 4:2

Příznivcům domácího týmu muselo být v prvním poločase do skoku. Bystřice brzy odstartovala svůj očekávaný tlak a Skryja v brance Nové Vsi byl v ohni střel. Povedenou úvodní část zarámovaly gólovou radostí forvard Havlíček, který prolomil střeleckou smůlu, a obránce Vícha.

„Zápas jsme měli pod kontrolou. Po změně stran jsme však podlehli sebeuspokojení a viditelně polevili, což soupeři umožnilo upravit skóre na z jejich pohledu přijatelný stav,“ řekl trenér Bystřice Zdeněk Hovorka. Jeho slova výstižně charakterizují obraz na trávníku od 46. do 70. minuty.

Nová Ves utlumila nadšení domácích dvěma zásahy. Především Havlík nadchl fanoušky obou táborů, když nechytatelným projektilem nedal Trávníčkovi sebemenší šanci. Na majiteli třech bodů to ovšem nezměnilo nic.

Góly: 18. Havlíček, 23. Vícha, 63. Sklenář, 81. Špatka - 67. Havlík, 73. Pohanka. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 3:5. Diváci: 450. Poločas: 2:0. Bystřice: Trávníček - Zbytovský, Sedláček, Vícha, Mitáš - Vrzal (79. Špatka), Veselý, Matuška, Sklenář - Horák, Havlíček. N. Ves: Skryja - T. Novotný, P. Nečas, Krejčí, M. Nečas - R. Novotný, Starý, Pohanka, Ondřejka - Bureš, Havlík.

Nejlepší hráči: Sklenář, Mitáš, Horák.

HUMPOLEC - BOROVINA 3:1

Ačkoliv oba týmy spoléhaly hlavně na brejky, nedostatek dobrých střeleckých situací diváci neviděli. První se vytáhl ve své mistrovské premiéře sedmnáctiletý gólman Kříž, když v 11. minutě likvidoval nepříjemnou střelu Pokorného.

Domácí měli v součtu prvního poločasu více šancí, v nichž jako zakončovatel figuroval zejména Cvach, jenže totálně selhal. U klíčového momentu zápasu ale byl, po centru Čiháka si v hlavičkovém souboji s ním vstřelil vlastence Kohlstrom.

Pak už domácí stříleli jen pohádkové góly. Guzik se trefil z trestného kopu do šibenice, opačný kout branky Syrového vymetl v důležité chvíli za stavu 2:1 překrásnou střelou Prachař.

Hosté neprodali kůži rozhodně lacino, po kontaktním gólu Rubáka dostali domácí pod tlak a několik závarů volalo po vyrovnání.

Góly: 57. vlastní, 66. Guzik, 86. Prachař - 74. (PK) Rubák. Rozhodčí: Henzel. ŽK: 2:2. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Humpolec: Kříž - Kopic (88. Kubíček), R. Moravec, Keller (64. Metál) - Pícha, Prachař, Hájek, Guzik, Čihák - Paťha, Cvach (78. Štěpán). Borovina: Syrový - Brzezina, Tomek, Kohlstrom, Rambousek - Konečný (77. Štveráček), Rubák, Zvěřina, Řezáč - Pokorný, Prokeš (68. Štěpnička).

Nejlepší hráči: Kříž, Čihák, Prachař.

M. BUDĚJOVICE - OKŘÍŠKY 1:3

V divokém utkání byli hosté aktivnější, i když od 36. minuty hráli pouze v desíti. Jako první skončila v bráně křížná střela Valenty, který v zápětí zahodil penaltu. To se nestalo domácímu Řeřuchovi, který prokázal pevné nervy a srovnal.

V 62. minutě si hosté už podruhé rvali vlasy, když další penaltu zazdil Široký, ten si však po chybě budějovické obrany spravil náladu, když vstřelil vítěznou branku.

Definitivní tečku za utkáním udělal Kotrba, který napotřetí konečně využil výhodu pokutového kopu. „Vyhráli jsme zaslouženě, protože soupeře jsme i v oslabení k ničemu nepustili,“ říká spokojeně trenér Okříšek Zdeněk Raus.

Góly: 36. Řeřucha (PK) - 28. Valenta, 72. Široký, 77. Kotrba (PK). Rozhodčí: Beneš. ŽK: 3:3. ČK: 0:2 38. Budař, 91. Heralecký (oba Okříšky). Diváci: 200. Poločas: 1:1. M. Budějovice: Klouda - O. Busta, Řeřucha, K. Busta, Krejčí - Buďa (62. Forman), Vranka, Michal, Michal Černý - Pacas, Marek Černý. Okříšky: Fiala - Večeřa, Zeman, Tekal, Jančok - Jůza (90. Heralecký), Budař, Dočkal, Široký (84. Jeřábek) - Valenta (87. Malý), Kotrba.

Nejlepší hráči: Klouda - Valenta, Široký.

V. BÍTEŠ - SVĚTLÁ 1:0

Duel posledních týmů napínal nervy všech diváků do poslední minuty. Spartak zvládl důležitý zápas, uhájil křehké vedení a do kolonky příjmů přidal tři významné body.

Ani jeden ze soupeřů neměl výrazně navrch. Více šancí si však přece jenom vytvořili domácí, kteří v 35. minutě mohli otevřít skóre z penalty. Ohromnou příležitost ovšem Pelán spálil - trefil pouze pohotového gólmana.

Jedinou branku zařídil ve druhé půlce Kadlec, který se po sérii krátkých přihrávek dostal k míči, rychlou kličkou oklamal svoje strážce a tvrdou střelou zavěsil pod břevno. Hosté se nevzdali. Dál bojovali a několikrát nebezpečně zahrozili, kýženého vyrovnání však nedosáhli.

Gól: 67. Kadlec. Rozhodčí: Karas. ŽK: 2:4. Diváci: 200. Poločas: 0:0. V. Bíteš: Šula - Vrba, Trojan, Pohl, Loup - Berka, Pelán, T. Dvořák (58. Dufek), Kadlec - Buchta, Hammer (90. Plechatý). Světlá: Holcman - Stojan, Valenta, Blažek, Hoke - Rezek, Pecha, Císař, Teplan - Pirožek (70. Karel), Teplan.

Nejlepší hráči: Kadlec, Pohl, Šula.

VRCHOVINA - POLNÁ 2:1

Domácí se za třemi body hladově vrhli hned zkraje utkání. Po třech neproměněných šancích slavili gólový úspěch z nečekané střely Šustáčka, který pronikl do vápna a takřka z nulového úhlu vypálil přímo do šibenice. Polná v této pasáži nestačila hasit jedno nebezpečí za druhým. Při životě ji držel jen výborný Skočdopole v brance.

Přestože některé akce Vrchoviny po brance přímo volaly. Fanoušky zmrazil únik polenského Holase, který ale po kličce před brankářem volil přihrávku nikomu.

Po změně stran domácí postupem času znervózněli, Polná vycítila šanci a začala se drát do koncovky. Vyrovnání přišlo čtvrt hodiny před koncem - Holas se prokličkoval obranou a chladnokrevně zakončil.

Studená sprcha Vrchovinu probrala. Oživení do jejích řad vnesl střídající Smetana. Právě on byl jedním ze strůjců rozhodujícího zásahu, když se jeho střela odrazila od tyče k Šustáčkovi, který vrátil míč hlavou do prázdné brány.

Góly: 11. a 82. Šustáček - 75. Holas. Rozhodčí: Ságl. ŽK: 2:1. Diváci: 350. Poločas: 1:0. Vrchovina: Dudáš - P. Poul, O. Poul, Hes, V. Fagula - Kalich, Oros, Kršek, Chrást (46. Wolker) - Mužátko (75. Smetana), Šustáček (90. Mrkos). Polná: Skočdopole - Bárta, Adamec, Frolda, Kratochvíl (44. Tomas) - Gondek, Krčál, Holas, Hlávka (46. Plža) - Matula (70. Oberreiter), Körber.

Nejlepší hráči: Šustáček, Hes - Skočdopole.

14.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Pod městským znakem se ukrýval fragment původní fasády radnice ze 17. století. Zlaté slunce v modrém poli. Podle odborníků se jednalo o mechanické hodiny.
2

Fasáda Staré radnice skrývala renesanční fresku usměvavých hodin

Brodské koupaliště zláká v létě k osvěžení stovky lidí za den.

Na brodské koupaliště míří stovky lidí za den

Velké Meziříčí i nadále kraluje třetí lize

Vysočina – Také třetí vystoupení Velkého Meziříčí v letošním ročníku MSFL skončilo úspěchem, přivezlo body z Hulína. V divizi D se poměrně dařilo dalším fotbalovým týmům z Vysočiny.

Chotěboř vyhrála ve Speřicích a vede tabulku

Vysočina – Po třech kolech krajského přeboru jsou jediným týmem, který neztratil ani bod, fotbalisté Chotěboře. Derby mezi Humpolcem a Košeticemi totiž skončilo bez branek.

Šmolovy vévodí okresnímu přeboru

Havlíčkův Brod - Druhou porážku v řadě si ve fotbalovém okresním přeboru připsalo céčko brodského Slovanu. Naopak devět bodů ze tří zápasů mají na svém kontě Šmolovy.

Chotěbořský Krédl rozhodl čtyři minut před koncem okresní derby

Vysočina – Špatný vstup do soutěže mají za sebou v I. A třídě fotbalisté Havlíčkovy Borové, kteří prohráli i třetí zápas v řadě, tentokrát 1:0 padli v Dobroníně a navíc se jim v sezoně ještě nepodařilo vstřelit ani gól.