DOBRONÍN - CHOTĚBOŘ 1:1

Favorizovaná Chotěboř se od prvních minut tlačila před Chvátalovu branku a úvodní tlak vyvrcholil brankou pohotového D. Čapka. Hostům ovšem křídla nečekaně zastřihl Vaněk, který si naběhl na pas Hypeše a prostřelil Vykoukala.

Chotěboř začala tlačit na pilu a na podmáčeném terénu vrhla všechny síly do ofenzívy. Jenže dobronínská tvrz stála na pevných základech. A když už se jí hostům podařilo pokořit, do cesty se postavila branková konstrukce. Zodpovědně bránící a na rychlý brejk čekající domácí se nakonec mohli postarat o totální překvapení.

Pět minut před koncem se Lukáš Sedláček zbavil beka, vybídl střídajícího Sobotku, ten ovšem namířil míč pouze do Vykoukala. „Konečně jsme odehráli dobrý zápas. Jen je škoda, že o body obíráme týmy z horní části tabulky,“ komentuje trenér Dobronína Ludvík Haubert.

Góly: 21. Vaněk - 17. D. Čapek. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 2:1. Diváci: 110. Poločas 1:1. Chotěboř: Vykoukal - Máša, Sommerauer, M. Čapek, D. Čapek - Doležal, Tůma, Novotný (75. Slavík), Najbrt - Moravec (80. Andres), Benák.

LÍPA - BUDÍKOV 1:3

Lipští fotbalisté jsou opravdu smolným manšaftem. Včera měli hodně blízko k prvnímu vítězství, ale sami si to pokazili. Za stavu 0:0 nejdříve Bouda trefil tyč a potom Prokš orazítkoval břevno, stejně jako budíkovský Vodrážka.

V samém závěru prvního poločasu se přece jenom z gólu do šatny radoval Zajíček, když hlavou po centru Sedláka usměrnil míč do sítě 1:0. Hned po pauze však dvakrát chyboval domácí gólman a hbitý Vodrážka v rozmezí dvou minut otočil výsledek.

Po hodině hry kopec smůly završil Zajíček neproměněním pokutového kopu. Potom ještě hosté potvrdili výhru a Lípa zůstala velkovýrobnou bodů pro hostující mužstva.

Góly: 43. Zajíček - 50. a 51. Vodrážka, 85. Marousek. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Lípa: Exnar - Prokš, Fejt, V. Souček, Jaroš - Sedlák, M. Kučírek, Bouda, R. Souček (72. Med)- Kratochvíl, Zajíček.

KOŽLÍ - PŘIBYSLAV 0:4

Ve vyrovnané první půli bylo šancí jako šafránu, na straně Kožlí se v 20. minutě po rohu Vosyky pouze zastřeloval Končel. Hosté zahrozili těsně před pauzou, ale gólman Dočkal stál na správném místě.

Po přestávce začali opět lépe domácí, ale nepřesná střela D. Blažejovského znamenala prakticky poslední ohrožení Matějkovi brány. Přibyslavští po vyrovnané hodince hry smetli soupeře třemi rychlými brankami, výsledek pak pouze kosmeticky upravil proměněným pokutovým kopem Křepinský.

U domácích se nad průměr dostal pouze brankář Dočkal, z hostujícího celku se líbil agilní Kunc.

Góly: 64., 86. (PK) Křepinský, 61. Křesťan, 69. Strašil. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 3:0. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Kožlí: Dočkal - Hrabaň, Končel (46. Edr), Radoš (75. Brzoň), Starosta - Miláček, Vosyka, Březina, D. Blažejovský, Hoffmann, Šimek (82. Dvořák). Přibyslav: Matějka - Teml, Říha, Svoboda, Kasal - Kunc, Strašil, Křepinský, L. Vykoukal - Křesťan (73. Musil), P. Vykoukal.

VĚŽNICE - PACOV 0:5

Po klopýtnutí Chotěboře hosté nabídnutou šanci nepustili a ze hřiště od Šlapanky si odvezli důležité body. Za stálého deště se vítězové lépe přizpůsobili kluzkému terénu a vedoucí branka Hrobského již v 5. minutě dodala spoluhráčům klid i potřebné sebevědomí.

V 17. minutě domácí reklamovali faul, píšťalka sudího se však neozvala, Ribčák šel sám na gólmana a šanci proměnil. Chleba se lámal krátce před pauzou, kdy domácí Čurda po dvou přísných žlutých kartách musel předčasně pod sprchu.

Po přestávce byli hosté již pány na hřišti a stříleli další góly. Osm minut před závěrem se červenal další věžnický hráč Wasserbauer.

„Domáci hráli od začátku ustrašeně a nechali se nepřesnými výroky rozhodčího zbytečně rozhodit. Výhra hostů je však naprostou zasloužená, převyšovali naše hráče důrazem, zejména v útočné fázi, hodně ještě zachránil gólman Šrámek,“ přiznal šéf věžnické kopané Bohuslav Chalupník.

Góly: 17., 65. Ripčák, 5. Hrobský, 53. Mikula, 85. Šlechta. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 4:0. ČK: 2:0 (Čurda, Wasserbauer). Diváci: 100. Poločas 0:2. Věžnice: Šrámek - Šebesta, Chalupník, Černý, Waserbauer - Neuvirt (75. Havlíček), Pokorný, Procházka, Brukner (60. Kunc) - Martínek (71. Kölbl), Čurda.

HERÁLEC (HB) - LEDEČ 1:2

Po vyrovnaném začátku začali kováci pomalu přebírat otěže zápasu a po dvaceti minutách po rohovém kopu Turka osamocený Lebruška pohodlně otevřel skóre 0:1, domácí se do přestávky do gólové šance nedostali. Hned po pauze Pajerovu loženku zlikvidoval domácí gólman, rozhodnutí padlo po hodině hry, kdy po faulu na Turka ledečský Pokorný se při nařízené penaltě nemýlil 0:2.

Hosté již měli navrch, dvakrát se ještě vyznamenal herálecký brankář Koubek. Domácí se dočkali až dvě minuty před koncem, faulovaný Hrala sám z pokutového kopu stanovil konečný výsledek.

„Hrál se jenom průměrný fotbal, nám citelně chyběli Paclík s Kuchtou. Bodový zisk kováků je však zasloužený,“ uznal herálecký předseda Josef Pátek.

Góly: 88. Hrala (PK) - 20. Lebruška, 59. Pokorný (PK). Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 2:3. Diváci: 110. Poločas: 0:1. Herálec: Koubek - Soural, Kolář, Komůrka ( 72. Neubrt), Pátek - Kříž, Hrala, Král (68. Kadlec), Dvořák (65. Vašák) - Mašek, Krpálek. Ledeč: Vitiska - Lebruška, Pešek, Šťastný - Pokorný, Procházka, Pajer, T. Geher - Příhoda (64. Dobrý), Turek, M. Geher.