Zásluhu na tom má i vysoká výhra 5:0 proti Věžnici. Vše se tedy rozmotá v posledním kole. Čtvrtý celek tabulky Přibyslav si doma připsala v derby utkání proti Herálci tři body.

LEDEČ - DOBRONÍN 3:2

Domácí začali ve svižném tempu, za čtvrthodinku dali dvě branky a do přestávky byla hra zcela v jejich režii. Když hned po pauze dal Kudláček svoji druhou branku na 3:0, zdálo se být rozhodnuto.

Hosté však nesložili zbraně, hráli dále s otevřeným hledím a kombinační hrou kováky zaskočili. Ti se dostali do nepochopitelného útlumu, v závěru dokázali kontaktní gól a fotbalisté od Sázavy horko těžko ubránili těsnou výhru.

Dobře chytal Vávra, své odehráli záložníci Pešek s Příhodou, v útoku byl nebezpečný autor dvou branek Kudláček, který dovedl obejít protihráče.

„Spokojenost byla jenom do stavu 3:0, potom na naše hráče spadla deka a hostům narostla křídla, za velkou bojovnost zaslouží pochvalu, remíza by jim slušela,“ otevřeně přiznal ledečský sekretář Karel Hruša.

Góly: 15., 48. Kudláček, 9. Pešek – 71. Vaněk, 88. Šerý. Rozhodčí: Navrkal. ŽK: 2:5. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Ledeč nad Sázavou: Vávra - Lebruška, Pešek, Šťastný, Pokorný - Procházka, Kudláček (58. Pajer), T. Geher - Příhoda (81. Miláček), Turek, M. Geher.

PŘIBYSLAV – HERÁLEC (HB) 3:1

Hosté byli ze začátku utkání lepším mužstvem a po zásluze se ujali vedení Pátka. Domácí vyrovnali v zápětí, po trestném kopu šanci využil Musil. Hosté ještě v závěru prvního poločasu nastřelili břevno, ale tím jejich šance skončili.

V druhém poločasu byli domácí už aktivnější a vedení se ujali po pokutovém kopu, kdy šanci využil Křepinský. Na konečných 3:1 upravil hlavičkou Mach. Hosté se snažili ještě utkání snížit, ale v tom jim zabránilo břevno.

Góly: 16. Musil, 63. Křepinský (PK), 77. Mach – 14. Pátek. Rozhodčí: Bína. ŽK: 2:2. Diváci: 250. Poločas: 1:1. Přibyslav: Matějka – Teml, Říha, Strašil, Svoboda – Křepinský, Kunc, L. Vykoukal (62. Mach), P. Vykoukal - T. Musil (69. R. Musil), Kasal. Herálec: Koubek – Soural, Med, Komůrka, Kříž – Hrala (70. Chvojka), Pátek, Dvořák, Kuchta – Mašek, Král.

SPEŘICE – LÍPA 2:0

První poločas přinesl průměrný fotbal. Hosté působili snaživě, ale své náznaky šancí nedotáhly ke gólu. Za domácí se gólově prosadil po uvolnění v šestnáctce Vašák, pojistku přidal pěknou střelou Sávi.

Druhé dějství odehráli domácí bídně ale ani hosté se kromě diskusí s rozhodčím na nic nezmohli. Zápas nedohrál po tvrdém zákroku domácí Holenda a po druhé žluté hostující V. Souček.

Góly: 23. Vašák, 36. Sávi. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 1:3, ČK: 0:1 (85. V. Souček). Diváci: 60. Poločas: 2:0. Lípa: Exner – Jaroš, Prokš, V. Souček, Fejt, Bouda, Kučírek, Hrdlička, Prostřední, Zajíček, P. Souček (46. Kratochvíl).

CHOTĚBOŘ - VĚŽNICE 5:0

Již za půlhodinku domácí dvakrát skórovali a tím dostali utkání pod kontrolu. Hosté sice mohli srovnat na 1:1 po nepovedené malé domů Sommerauera, věžnický hráč však superšanci zazdil.

Těsně před přestávkou byl faulován Moravec, nařízenou penaltu Slavík bezpečně proměnil a dostal spoluhráče do potřebné pohody. I když konečné skóre vypadá na debakl, hosté hráli dál sympatický fotbal, boj nevzdali, vytvořili si i gólové šance, střelecky však byli bezzubí.

Potlesk sklidil gól na 4:0, když po centru Benáka uklidil Pátek hlavou míč k levé tyči. Hosty potom dorazil Máša, který utekl z poloviny hřiště a střelou z 25 m překvapil gólmana hostí. Právě Máša dominoval v zadních řadách, ve středu pole bylo nejvíce vidět Benáka, v útoku přehledem, přihrávkou i střelecky na sebe upozornil Slavík, z kolektivu hostí byl nejlepší Čurda.

„Oboustranně se hrál bezstarostný fotbal, hosté za bojovnost si zasloužili lepší výsledek,“ postřehl vedoucí domácího týmu Petr Žemlička.

Góly: 11., 43. Slavík, 28. Moravec, 71. Pátek, 74. Máša. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (Čurda). Diváci: 200. Poločas: 3:0. Chotěboř: Vykoukal - Máša, Pátek, Sommerauer, M. Čapek - D. Čapek (46. Novotný), Tůma, Benák, Doležal (66. Andres) - Slavík, Moravec. Věžnice: Šrámek - Brukner, Šimoníček, Procházka (46. Havlíček) - Čurda, Köbl, Kunc, Chalupník - Martínek, Drahoš.

BOHDALOV – KOŽLÍ 5:0

Bohdalov měl téměř celý zápas soupeře v hrsti, i přesto se ujal vedení až po pětatřiceti minutách, kdy rozhodčí nařídil penaltu za faul na Kantora. Doležal výhodu hladce proměnil.

Ve druhé půlce domácí demonstrovali, že nepřipustí žádné překvapení. Havlíček dvakrát překonal gólmana Dočkala a zvýšil na rozdíl tří gólů. Hosté se kromě jedné nastřelené tyče téměř na nic nezmohli a vítězství Bohdalova už jen pečetil dvěma krásnými góly z pětadvaceti metrů Promberger.

Góly: 35. Doležal, 50. a 55. Havlíček, 61. a 80. Promberger. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 1:3. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Kožlí: Dočkal – Hraboň, Edr, Radeš, Starosta – Vařejovský, Veselý, Březina, Jiráček – Hoffmann, Šimek.