BYSTŘICE - H. BROD 4:1

Domácí od začátku motali hostům hlavy rychlými kombinacemi, pouštěli se do přímočarých výpadů a nedali soupeři vydechnout. V 19. minutě načal gólový účet Havlíček. Šikovný forvard se prosmýkl defenzivní hrází a samostatný únik dotáhl do úspěšného zakončení. Podruhé rozjásal domácí fandy Sklenář, který těsně před odchodem do kabin zakončil další z řady bleskových souher.

Bystřická smršť neutichla ani po změně stran. Havlíčkovu přesnou nahrávku proměnil ve třetí branku Horák, čtvrtý úder zasadil zkoprnělým hostům znovu Sklenář. Z letargie probral Havlíčkův Brod kapitán Slanař, který kosmetický upravil konečné skóre.

Góly: 43. a 58. Sklenář, 19. Havlíček, 49. Horák - 67. Slanař. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 2:3. Diváci: 300. Poločas: 2:0. Bystřice: Trávníček - König, Vícha, Veselý, Mitáš - Zbytovský, Matuška, Sklenář, Vrzal - Horák (85. Kozáček), Havlíček. H. Brod: Adamec - Novotný, Háněl, Fukan, Mišta - Slanař, Nepovím, Šťastný, Zimprich - Provazník, Nechvátal. Nejlepší hráči: Matuška, Sklenář, König.

HUMPOLEC - ŽIROVNICE 1:2

Utkání připomínalo hlavně ze strany domácích parodii na fotbal, ti odehráli zápas zcela bez nasazení. Ale ani hosté toho moc nepředvedli, takže první poločas přinesl nudu.

Hned v úvodu druhé půle zatáhl Čihák zleva míč a po jeho centru Pícha hlavou otevřel skóre. Domácí pak měli i další slibné šance, ale závěr utkání zcela vypustili a střídající Staněk se velice lacino dostal ke dvěma brankám.

Góly: 47. Pícha - 76. a 81. Staněk. Rozhodčí: Petr. ŽK: 2:2. Diváci: 180. Poločas: 0:0. Humpolec: J. Moravec - Kameš, R. Moravec, Keller - Alenka, Prachař, Hájek (58. Bláha), Guzik (82. Kopic), Čihák - Pícha, Cvach (54. Paťha). Žirovnice: Šamal - P. Houška, P. Mezera, Kořínek, Kněžínek - Časta (70. Metlička), T. Houška, Vodáček, J. Poustecký (88. Rathovszký) - Zaňák (60. Staněk), Weith. Nejlepší hráči: Pícha - Staněk, P. Mezera.

SVĚTLÁ - POLNÁ 0:1

U Sázavy se hrál vyrovnaný zápas bez výraznějších šancí. V prvním poločase měli mírně navrch domácí, ale největší příležitost Rezek nedokázal využít.

Po přestávce se stav měnil v 60. minutě, když centr do vápna zužitkoval přesnou střelou z deseti metrů hostující Adamec. Poté Polenští hru kontrolovali, i když v závěru se Světlá pokusila vyrovnat. Avšak střely Blažka a Císaře se neujaly, a proto si Polná odvezla tři body.

„Hrál se naprosto vyrovnaný zápas, který jsme prohráli tím, že nedáváme góly,“ zhodnotil utkání asistent trenéra Světlé Miroslav Hubený.

Gól: 60. Adamec. Rozhodčí: Macek. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Světlá: Holcman - Petrus (50. Teplan), Valenta, Blažek, Stojan - Hoke, Pecha (73. Pirožek), Císař, Kubát - Rezek, Křikava. Polná: Rezničenko - Bárta (73. Tomas), Frolda, Kratochvíl, Pártl - Oberreiter, Krčál, Gondek, Holas - Adamec (67. Matula), Körber (46. Obořil). Nejlepší hráči: Rezek - Krčál, Gondek.

VRCHOVINA - M. BUDĚJOVICE 1:0

Domácí tým měl po celý zápas jasnou převahu, ale rozmařile plýtval šancemi. Jediný a vítězný gól padl půl hodiny před koncem. Vrchovina vydolovala tři body a zhluboka si oddechla.

V prvním dějství si mohli fanoušci hlavu ukroutit, když sledovali zmar a bídu v domácí ofenzivě. Pět vyložených tutovek buď zlikvidoval výborný brankář Klouda, nebo je zazdila zbrklost v zakončení.

Ani změna stran odlišný styl do zápasu nevnesla. Vrchovina se tlačila na polovinu soupeře, ale jenom marně bušila do obranného valu. Rozhodnutí přišlo po kombinaci z levé strany. Fagula dostal balon do vápna, míč se odrazil na kopačky Smetany, který přehodil padajícího Kloudu.

Gól: 64. Smetana. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 0:1. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Vrchovina: Krupík - P. Poul, O. Poul, Mrkos, Hes - Chrást (63. Follprecht), Oros, Fagula, Smetana - Kříž (86. Skalník), Šustáček (67. Mužátko). M. Budějovice: Klouda - Busta, Malík, Veselý, Krejčí - Řeřucha, Škoda, Michal Černý, Marek Černý - Pacas, Novotný. Nejlepší hráči: Smetana, Hes - Klouda.

BOROVINA - NOVÁ VES 1:3

Hosté byli od začátku aktivnější a borovinská obrana nepůsobila nejjistějším dojmem. V první půli šli hosté čtyřikrát sami na Kantora, který se vrátil po zranění do borovinské brány a Bureš z toho vytěžil dva góly v rozpětí pouhých osmi minut.

Těsně před přestávkou sice domácí skórovali z penalty po faulu na Pokorného, ale po změně stran se už potřetí radovala Nová Ves. Borovina za celých devadesát minut prakticky neohrozila branku hostí, kteří vyhráli naprosto zaslouženě.

„Soupeř si tři body zasloužil, my jsme dělali fatální hrubky,“ stěžuje si trenér Boroviny Michal Kusák.

Góly: 45. (PK) Prokeš - 25. a 33. P. Bureš, 55. M. Nečas. Rozhodčí: Ságl. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 1:2. Borovina: Kantor - Štveráček, Kohlstrom, Zahrádka, Řezáč, Rubák, Tomek, Zvěřina, Štěpnička (57. Konečný), R. Pokorný, Prokeš. Nová Ves: Skryja - Kubík, Havlík, Krejčí, T. Novotný, R. Novotný (57. Pohanka), Ondřejka (73. M. Nečas), Martin Nečas, J. Starý (83. P. Nečas), Bureš, P. Starý. Nejlepší hráči: P. Bureš, M. Nečas, Havlík.

V. BÍTEŠ - ŽDÍREC 4:2

Velká Bíteš gólovou vichřicí zkraje druhého poločasu položila základní kámen k výhře, třem bodům a definitivní jistotě záchrany v soutěži. Domácí šli brzy do vedení po nešťastné hrubce gólmana Vašíčka. Po podobně hrubém zaváhání, tentokrát velkobítešské obrany, Ždírec vyrovnal. Do pauzy se skóre nezměnilo.

Do druhé poloviny Spartak vlétl jako přílivová vlna. Vedení mu zajistil výstavní trefou zpoza vápna přímo do šibenice agilní Buchta. Třetí branka rozradostnila domácí vzápětí. Zanedlouho sice Ždírec využil chybu v liknavé rozehrávce Bíteše a snížil, domácí však zásluhou Buchty naděje hostů rozmetali.

Góly: 6. Dufek, 50. a 73. Buchta, 53. Berka - 26. Smejkal, 59. Púčala. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 2:3. Diváci: 150. Poločas: 1:1. V. Bíteš: Šula - Loup, Trojan, Pelán, Vrba - T. Dvořák, Berka, Hammer (89. Klusák), Kadlec - Buchta (87. Plechatý), Dufek (79. Škorpík). Ždírec: Vašíček - Kysilko (78. Bříza), Klupka, Sobotka, Carda - Smejkal, Veselý (82. Doležal), Matějka, Blažek - Kolouch, Púčala. Nejlepší hráči: Berka, Buchta - Kysilko.