Poslední kolo přineslo rozuzlení ve spodních vodách tabulky

HAVLÍČKOBRODSKO - Soutěž I. B třídu vyhráli ambiciózní Habry, které se tak, i navzdory porážce v derby s Jeníkovým, vracejí po roce do I. A třídy. O sestupujícím se rozhodlo až v závěrečných utkáních. Do okresního přeboru tak padají Jiřice, což se náramně hodí Mírovce, která má tak otevřenou cestu do okresu.

25.6.2007

Závěr nevyšel. Chotěbořští fotbalisté si ani tentokrát nepřipíši body. V minulém kole prohráli o gól s hráči Golčova Jeníkova, tentokrát s Ústrašínem.Foto: DENÍK/Kamil Vaněk

GOLČŮV JENÍKOV - HABRY 3:6

Před slušnou návštěvou 350 diváků se hrálo derby, v němž již o noc nešlo. Po střele Hortenského vedli domácí 1:0, potom Holík dvěma góly otočil skóre na 1:2, těsně před pauzou stačil vyrovnat Karlík.

Po změně stran bylo na hřišti vlivem nepřesných verdiktů rozhodčího zbytečně mnoho nervozity, hosté utekli až na 2:6 a nebylo co řešit, Jeníkov až v samém závěru jenom kosmeticky upravil konečný výsledek.

„Jenom průměrné střetnutí, hosté byli šťastnější v proměňování šancí, naopak domácím se ve střelecké koncovce vůbec nedařilo. Mnoho dohadů bylo kolem uznání vlastní branky Jeníkova,“ podotkl domácí kouč Stanislav Krajíček.

Góly: 18. Hortenský, 44. Karlík, 80. Šindelář (PK) - 33. a 40. Holík, 47. Krajíček, 54. Stránský (PK). 55. vlastní, 63. J.Toma. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:3. Diváci: 250. Poločas: 2:2. Golčův Jeníkov: Doležal - Vrdský, Žaloudek, Fendrych, Koten - Rokos, Karlík, Hortenský - Spěvák, Šindelář, Karel (Šulc, Kubeš). Habry: Vala - Veselý, Janouch, Hájek, M. Toma - Stránský, Baroch (75. Vavřička), Michal, Krajíček (77. Moravec) - Holík (85. Korel), J. Toma.

ČERNOVICE - POHLED 1:0

V bojovném a kvalitním utkání si soupeři nedarovali ani píď místa na hřišti. Domácí si do poločasu vytvořili tři vyložené šance, hosté pro změnu nastřelili tyč. Po přestávce hrály prim obrany, přesto se domácí dočkali kýženého gólového úspěchu. Obstaral ho dorážkou v 60. minutě Scheufler.

Gól: 60. Scheufler. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Pohled: Beděra - Kunášek, Mach, Lukáš Sobotka, Siebenbürger, Pospíchal, Lubomír Sobotka, Šnobl, Doležal, Freudenreich, Jirásek (70. Bartoš).

DLOUHÁ VES - HUMPOLEC B 3:3

V průměrném střetnutí vedli domácí již 3:1 a vše se zdálo jasné, bojovní hosté však v posledních minutách zápas zdramatizovali a urvali alespoň bod. Smírný výsledek však stačí fotbalistům Dlouhé Vsi k záchraně v soutěži.

Góly: 14. Kaplan, 56. Lukačina, 65. Svoboda - 40. a 87. Slavík, 89. Machyán. Rozhodčí. Beneš. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Dlouhá Ves: R. Říha - Krečman, Mil. Henzl (3. Svoboda), V. Henzl, M. Janáček - Lukačina, Kaplan, Mir. Henzl, Sedlák (68. Plesl) - K. Janáček (60. Provazník), Sláma.

ÚSTRAŠÍN - CHOTĚBOŘ B 4:1

Domácí už měli bez ohledu na výsledek tohoto utkání zajištěn postup, ale i tak se dočkali vítězství. Do přestávky jim zajistil jednogólový náskok Paclík. Ve druhé půli převaha Ústrašína pokračovala.

Po trefě Fuxe přidal třetí gól z trestného kopu Běloch, v 76. minutě zvýšil už na 4:0 hlavou Jírů. Hosté dosáhli čestného úspěchu až minutu před koncem.

Góly: 15. Paclík, 53. Fux, 63. (TK) Běloch, 78. Jírů - 89. Křivohlavý. Rozhodčí: M. Nenadál. ŽK: 0:6. ČK: 1:0 (87. Fux). Poločas: 1:0. Chotěboř B: R. Křivský - Mudruňka, Pátek, Čapek, Palán, K. Křivský, Zvolánek, Křivohlavý, Nejedlý, Andres, Haltve

ČEJOV - V. ŽĎÁR 1:1

Domácí nastoupili s vědomím, že na záchranu jsou potřeba s největší pravděpodobností tři body. Začali dobře, v první půli hosty zatlačili a dvě minuty před koncem poločasu je poslal do vedení Smereka.

Po obrátce se hra vyrovnala, domácí mohli zvýšit na 2:0, jenže v koncovce selhali. Dočkali se tak hosté, kterým vystřelil bod po rychlém protiútoku J. Kubát.

Góly: 43. Smereka - 57. J. Kubát. Rozhodčí: Žilka. ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0. V. Žďár: Dvořák (65. Zadina) - Píbil, Šimánek, Šimek, Adam, Dolejší, Kátera, J. Kubát (46. Halík), Fišer, Nový, M. Kubát.

ŠTOKY - VRCHOVINA B 4:4

Hodně divoké utkání bylo k vidění ve Štokách. Do přestávky sudí odpustil hostům za stavu 0:0 dva pokutové kopy a hosté se dostali do dvoubrankového vedení. Ještě do poločasu snížil Aleš Dáňa.

Po změně stran domácí svého soupeře zatlačili. Penalta se tentokrát pískala. Hostující obránci zfaulovali Pártla a postižený pokutový kop proměnil.

Poté předvedl ukázkový blafák Martin Bulant a strhl vedení na stranu Štoků. Jenomže vrchovinský Ondřej Šustáček byl při chuti a po důrazu opět vyrovnal. Jeho jmenovec Petr poté dokonce zajistil hostům vedení. Minutu před koncem však Posejpal zařídil smírný výsledek.

Góly: 38. A.Dáňa, 53. Pártl (PK), 67. M. Bulant, 89. Posejpal - 18. a 75. O. Šustáček, 15. Němec, 85. P. Šustáček. Rozhodčí: Macek. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 1:2. Štoky: Uhlíř - Med, P. Bulant, M. Dáňa, Karlík - Koutek, Kubát, A. Dáňa, M. Bulant (62. Hejsek) - L. Posejpal, Pártl (62. J. Posejpal).

25.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Pod městským znakem se ukrýval fragment původní fasády radnice ze 17. století. Zlaté slunce v modrém poli. Podle odborníků se jednalo o mechanické hodiny.
2

Fasáda Staré radnice skrývala renesanční fresku usměvavých hodin

Brodské koupaliště zláká v létě k osvěžení stovky lidí za den.

Na brodské koupaliště míří stovky lidí za den

Velké Meziříčí i nadále kraluje třetí lize

Vysočina – Také třetí vystoupení Velkého Meziříčí v letošním ročníku MSFL skončilo úspěchem, přivezlo body z Hulína. V divizi D se poměrně dařilo dalším fotbalovým týmům z Vysočiny.

Chotěboř vyhrála ve Speřicích a vede tabulku

Vysočina – Po třech kolech krajského přeboru jsou jediným týmem, který neztratil ani bod, fotbalisté Chotěboře. Derby mezi Humpolcem a Košeticemi totiž skončilo bez branek.

Šmolovy vévodí okresnímu přeboru

Havlíčkův Brod - Druhou porážku v řadě si ve fotbalovém okresním přeboru připsalo céčko brodského Slovanu. Naopak devět bodů ze tří zápasů mají na svém kontě Šmolovy.

Chotěbořský Krédl rozhodl čtyři minut před koncem okresní derby

Vysočina – Špatný vstup do soutěže mají za sebou v I. A třídě fotbalisté Havlíčkovy Borové, kteří prohráli i třetí zápas v řadě, tentokrát 1:0 padli v Dobroníně a navíc se jim v sezoně ještě nepodařilo vstřelit ani gól.