Č. BUDĚJOVICE B - JIHLAVA B 2:2

Start i celá první půlka patřily Budějovicím, které šly už po pár minutách do vedení. Jihlava na aktivní hru soupeře recept nenašla. Pomohla až změna stran.

„Ve druhé půlce jsme změnili styl hry a přístup k zápasu, což se hned projevilo, a mohli jsme dát i další góly. Místo toho ale skóroval soupeř,“ komentuje jihlavský trenér Kučera.

Góly Jihlavy B: Šamánek 2. Poločas 1:0. Jihlava B: Štěpanovský (60. Žejdlík) – Hříbek (60. A. Procházka), Kovařík (37. Kříž), Havránek, Nešpor – Benda (46. Bureš), Chmelík, Chlup, Holcman – Šamánek, Fiala.

TESLA PARDUBICE – H. BROD 4:0

Za tropického počasí působili domácí hráči v přípravném duelu fotbalovějším dojmem. „Kluci se přesvědčili, že ve srovnání s krajským přeborem je divize o něčem jiném, je to pro ně poučení do dalších zápasů. Nehráli jsme to, co jsme si řekli. Na to musíme ještě hodně zapracovat,“ míní brodský trenér Josef Soural.

V dresu Slovanu se objevil i futsalista Michal Mareš.

Poločas: 2:0. Havlíčkův Brod: Benc (46. Adamec) – Pertl (46. Végh), Novotný, Háněl (70. Nechvátal), Mišta – Ganobjak (46. Provazník, Slanař, Tůma (46. Klaus), M. Mareš – Liška, Nechvátal (46. Janďourek).

V. MEZIŘÍČÍ – HARTVÍKOVICE 3:0

Domácí fotbalisté zvládli generálku na předkolo Poháru ČMFS, které je čeká v neděli v Havlíčkově Brodě, bez větších problémů, když exdivizní Hartvíkovice porazili rozdílem tří branek.

„Poprvé jsme nastoupili v relativně kompletní sestavě, i když o některých hráčích se stále jedná a v případě útočníka Pokorného dost komplikovaně,“ říká kouč Velkého Meziříčí Miroslav Karpíšek.

Góly: 25. J. Pokorný, 70. Jirgl, 76. Staněk. Poločas: 1:0. Velké Meziříčí: Trvdý (46. Invald) – Mucha (46. Halámek), Galia, Střecha, Krejčí – Smejkal (75. L. Němec), F. Pokorný, L. Němec (46. Průša), Loup – Veselý (46. Staněk), J. Pokorný (46. Jirgl). Hartvíkovice: Chalupa – Hrbek, Záviška, Chládek, Vodička – Novotný, Neumann, Sova, Mičko – Schottenberger (46. Hošek)m Hanák (46. Zedníček).

VRCHOVINA – ŽĎÁR N. S. 1:3

Úvod zápasu patřil Vrchovině, ale už tradičně svoje šance nezužitkovala nebo hráči ztroskotali na žďárském gólmanovi Pospíchalovi.

Gólový účet otevřel Zedníček, který potrestal chybu Smetany ve středu hřiště. Další zářezy přidal divizní tým po změně stran. Za stavu 0:3 Vrchovina srovnala hru. Odměnou za aktivitu byl gól Puchýře, který potrestal nedorozumění brankáře s obranou.

Góly: 81. Puchýř - 34. Zedníček, 47. Otoupalík, 58. Machatka. Rozhodčí: Holub. Poločas: 0:1. Vrchovina: Dudáš - Mrkos (46. Follprecht), Skryja, Poul, Fagula - Wolker (46. P. Šustáček), Smetana (46. Oros), Kršek, Kalich - O. Šustáček (46. Regent), Mužátko (46. Puchýř). Žďár nad Sázavou: Pospíchal (46. Keclík) - Odehnal, Sysel, Šindelka, Machatka - Mašek, Otoupalík, Chmelíček, Řeháček - Filipi, Zedníček.

PELHŘIMOV – SEZIM. ÚSTÍ 0:4

Domácí drželi s třetiligovým soupeřem krok až do 60. minuty. Poté ale hosté strhli vítězství na svou stranu.

„Jsem spokojený, že jsme s nimi vydrželi běhat tak dlouho. Myslím si, že nás tento přátelák dobře prověřil,“ zhodnotil zápas kouč Pelhřimova Leoš Mitas.

Poločas: 0:0. Pelhřimov: Moravec - Kocián - Urban (46. Hejda), Beneš, Vacek - Martínek (70. T. Máca), L. Máca, Krčil, M. Moravec - Krtek, Hrnčíř.

BYSTŘICE N. P. – JIHLAVA ML. DOR. 5:4

Bystřice mohla hned v první přípravě utrpět debakl. Jihlavští mladíci ale neudrželi tříbrankový náskok a přestřelku těsně prohráli.

„Ti mladí kluci z Jihlavy se mi moc líbili,“ chválí soupeře bystřický trenér Hovorka. „Na nás bylo vidět, že jsem poprvé na přírodní trávě. Některým to dělalo problémy. Ale utkání splnilo kondiční charakter,“ dodává.

„Dvě třetiny zápasu jsme byli lepší. Hra ofenzivy se mi hodně líbila,“ komentuje trenér Jihlavy Pavel Procházka.

Góly: Buchta a Holý po 2, M. Matuška – Gruna a Poláček po 2. Třetiny 1:2, 2:2, 2:0. Bystřice n. P.: Zbraněk – Jirčík, Vícha, Veselý, Mitáš – Vrzal, Buchta, Sklenář, Zbytovský – Holý, Špatka. (střídali: M. Matuška, Kozáček). Jihlava ml. dor.: Matyášek – Š. Svoboda, Černý, Novák, Bouček – Tesař, Vacek, Kučera, Kosak – Vydra , Poláček. (střídali: J. Svoboda, Príborský, Málek, Chalupa, Průcha, Mareš.

ŽDÍREC N. D. – ŽIVANICE 3:7

Fotbalisté Dekory jsou tento týden na soustředění v Kolesách u Kladrub, které zahájili zápasem s Živanicemi.

„Soupeř, který má postupové ambice byl nad naše síly,“ přiznává sportovně trenér Ždírce Richard Zeman. „Ujali jsme se vedení, ale pak zvýšili tlak a nutili nás k chybám. Ty potom trestali,“ sdělil lodivod Dekory.

Góly Ždírce: Blažek, Máša, Koudelka. Poločas: 1:3. Ždírec nad Doubravou: Holcman (57. Doležal) - Kysilko, Kaluža, Klupka (10. Blažek), Sobotka - Carda, Michal, Čalkovský, Matějka - Máša, Kolouch (35. Koudelka).