Ostuda: doposud nebodující Protivanov vyloupil Velké Meziříčí

VYSOČINA - Čtyři týmy z Vysočiny uhrály o uplynulém víkendu v divizi D pouhé dva body. S prázdnou se museli ve 4. kole smířit ve Velkém Meziříčí, kde překvapivě zvítězil Protivanov. Do smíchu není ani Třebíči, která s první Líšní odehrála skvělou partii, ale nakonec ani to nestačilo.

3.9.2007

Fotbalisté Velkého Meziříčí (v tmavém zleva kapitán Jiří Hort a Lukáš Staněk) si ve 4. kole divize D vystřihli na domácím hřišti ostudu. V neděli dopoledne prohráli s doposud nebodujícím Protivanovem.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Rvát za vlasy se mohou žďárští fotbalisté. Ti vedli v Hrušovanech pár vteřin před koncem 3:2. Nakonec vezou pouhý bod. Stejný zisk má i nováček z Havlíčkova Brodu z domácího zápasu s Boskovicemi.

V. MEZIŘÍČÍ - PROTIVANOV 0:2

Velké Meziříčí strnulo v šoku, Protivanov povstal z popela a na Vysočině vybojoval první body v sezoně.

Kdo z diváků čekal poklidný dýchánek, ten nevěřil svým očím. Hosté vsadili na agresivní napadání, nevynechali jediný souboj a domácím, kteří postrádali formu z minulých týdnů, znepříjemňovali každou minutu.

Od 25. minuty velkomeziříčský tým přece jenom nalezl správný rytmus a dral se do útoku. Jenomže Jirglova tutovka těsně minula tyč, vedle skončil i Němcův volej a v gólové pozici selhal také Staněk.

Ve druhém dějství se Protivanov ukázal jako nelítostný kat domácích hrubek. Nedlouho po výkopu využil opakovanou nedůslednost soupeřových zadáků, míče se zmocnil Pazdera, který obloučkem přehodil vybíhajícího Invalda.

Slibnou odpověď v podobě rychlého výpadu Wasserabauera a centru střídajícího Loupa nezakončil padající Staněk. V 71. minutě se zranil Jirgl, čímž domácí ofenziva hodně utrpěla. Na straně Velkého Meziříčí přibyla nervozita a z ní pramenící chyby, které vyvrcholily další obdrženou brankou.

Góly: 52. Pazdera, 76. Matoušek. Rozhodčí: Sojka. ŽK: 2:2. Diváci: 500. V. Meziříčí: Invald - Z. Mucha (75. Veselý) , Galia, Wasserbauer, Krejčí - Hort, F. Pokorný, Průša (46. Loup), L. Němec - Staněk, Jirgl (71. J. Pokorný).

H. BROD – BOSKOVICE 1:1

Začátek utkání patřil hostům, kteří svoji snahu korunovali gólem, když se hlavou trefil Janíček. Po inkasované brance se domácí probudili a zle zatápěli hostující obraně, Pertl dokonce orazítkoval břevno. Ovšem kýženého vyrovnání se Slovan dočkal až z penalty. Ve vápně se po stažení poroučel k zemi Mareš a s nařízeným pokutovým kopem si věděl rady Nepovím.

Ve druhém poločase byli lepší hostující hráči, ale nad Adamcem nevyzráli. „Soupeř byl fotbalovější, po průběhu zápasu je pro nás bod cenný. Bohužel jsme některé situace před přestávkou řešili příliš křečovitě, tam jsme mohli jít do vedení. Ale to jsou jen kdyby,“ řekl trenér Havlíčkova Brodu Josef Soural.

Góly: 38. Nepovím (PK) - 31. Janíček. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 2:4. Diváci: 350. Poločas: 1:1. Havlíčkův Brod: Adamec – Procházka, Novotný, Háněl, Mišta – Pertl, Tůma, Nepovím, Mareš – Provazník, Liška (81. Nechvátal).

LÍŠEŇ - TŘEBÍČ 3:2

Třebíč nebyla favoritem, ale skvěle jí vyšel úvod. Domácí obrana si vybrala slabší chvilku a už po pěti minutách se díky rychlému brejku a pohotovému zakončení radoval Durda. Líšeň si však dokázala vynutit tlak a ještě do poločasu se ji povedlo vyrovnat.

Hosté se dostali do vedení i podruhé – Konířův přímý kop prodloužil hlavou do sítě Václavek. Hektický závěr ale Třebíč nezvládla. Nejprve vyrovnal krásnou střelou do šibenice střídající kanonýr Jaroš, poté se nechal zbytečně vyloučit Cenek a když už to vypadalo, že zápas skončí zaslouženou remízou, přišel faul na Buršíka a proměněná penalta domácího Vlčka.

Třebíči se sice v samém závěru podařilo dostat míč do sítě, ale radost zastavil zvednutý praporek pomezního rozhodčího. Další červenou kartu navíc vyfasoval Václavek, který zblízka řekl arbitrovi svůj názor.

Góly: 26. Bombicz, 72. Jaroš, 85. Vlček (PK) – 5. Durda, 61. Václavek. Rozhodčí: Langhammer – Trávníček, Machálek. ŽK: Raušer, Kalouda – Beer, Václavek, Křivánek, Cenek, Durda, Smažil. ČK: 79. Cenek, 90. Václavek (oba Třebíč). Diváci: 300. Poločas: 1:1. Třebíč: Beer – Cenek, Václavek, Prokop, Flekal – Heres, Koníř, Křivánek, Smažil (83. Durajka) – Durda, Rygl (63. Netoušek).

HRUŠOVANY – ŽĎÁR 3:3

Do konce zápasu chybělo několik desítek vteřin. Žďár vedl 3:2. Místo aby odpálil míč co nejdál od vlastní brány, chyboval, z čehož vyplynul roh. Přetažený centr proměnil ve vyrovnání svým třetím gólem v zápase Holcman, který zpečetil zrovna nepříliš povedený výkon zatím nejúspěšnějšího zástupce Vysočiny na brněnské půdě.

„Třikrát jsme se dopustili hrubky a třikrát za to pykali,“ komentoval výsledek jeden ze žďárských trenérů Libor Štourač.

Ačkoli se Hrušovany krčily na spodku tabulky, odevzdaně ani chviličku nepůsobily. První poločas vyhrály 1:0. Po změně stran se hosté zlepšili, což demonstrovali obratem na 2:1. Domácí se uchylovali k faulům.

Od 50. minuty hráli bez vyloučeného hráče (v nastavení se pod sprchy předčasně poroučel další). Přesto hrušovanský tým dokázal vyrovnat na 2:2 a těsně před koncem i na konečných 3:3.

Góly: 15., 73. a 90. Holcman (první z PK) – 50. Karásek, 53. Řeháček, 78. Zedníček (PK). Rozhodčí: Ondráš. ŽK: 4:1. ČK: 2:0. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Žďár: Pospíchal – Šindelka, Heide, Odehnal – Řeháček, Bratršovský, Horák, Vomela – Karásek (85. Filippi), Zedníček, Bojda (46. Mašek).

3.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Stock Dobrohostov vstupuje do 22. sezóny.

Stock Dobrohostov láká na kapely Morava, Krausberry nebo Šohajka

Malí táborníci se stanou Robinsony

Pumpař z Brodu má olympijský bronz. Medaili si můžete potěžkat i vy

Havlíčkův Brod - Na přímou otázku o zakázaných látkách na podporu výkonnosti u soupeřů neodpověděl. O konkurenci se prý nestaral. Bývalý český zápasník v řecko-římském stylu Marek Švec z Havlíčkova Brodu se krátce poté, co získal do svých rukou olympijský bronz namísto dopingového hříšníka, nevědomky zachoval podle principu omerty, kolektivního mlčení známého zejména z éry nechvalně proslulého cyklisty Lance Armstronga.

Stihne Krpálek MS? Spíš ne, mrzí judistu

Tomu se říká pech. Měl být jedním z hlavních favoritů na titul mistra světa v nejtěžší váhové kategorii, místo toho bude judista Lukáš Krpálek s největší pravděpodobností léčit zraněný kotník na levé noze. Jak přiznal během autogramiády v Hranicích, kde měl s reprezentací absolvovat soustředění, pravděpodobnost, že stihne světový šampionát v Budapešti, je mizivá.

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Pelhřimov – Až šest let vězení hrozí sexuologovi Petru Weissovi z Prahy za to, že loni v září podle policie způsobil na Pelhřimovsku dopravní nehodu, při níž zemřeli dva lidé, a jeden byl vážně zraněn. Dvaašedesátiletý lékař tehdy vyvázl s lehkým zraněním. Policie nakonec dospěla k závěru, že Weiss se před nehodou nevěnoval řízení a jel příliš rychle. Vyšetřování bylo ukončeno a spis už je i s podanou obžalobou u Okresního soudu v Pelhřimově.

Vyděrač, který obtěžoval ženu ze Světlé, skončil za mřížemi

Světlá nad Sázavou – Ztrátou svobody za své činy zaplatí čtyřiatřicetiletý vyděrač z Frýdku – Místku. Brodští kriminalisté na něj podali návrh na obžalobu ze tří trestných činů. V případě prokázání viny mu hrozí, že stráví ve vězení deset let.