Ždírci se vyplatilo čekání na šanci

HUMPOLEC - Fotbal je někdy krutý. V zápase Humpolec – Ždírec byli více než hodinu lepší domácí, měli několik gólových šancí, ale nezískali ani bod. Hostům, kteří vytěžili z minima maximum, přiřkl v nastavení výhru kapitán Čalkovský.

24.9.2007

Radovali se hosté. Souboj záložníků sice vyhrál humpolecký Tomáš Pícha (vlevo), ale po závěrečném hvizdu rozhodčího Henzla měl větší důvod k radosti. Petr Carda. O vítězství Ždírce rozhodl v nastaveném čase Petr Čalkovský.Foto: DENÍK/Kamil Vaněk

HUMPOLEC – ŽDÍREC 0:1

Dekora postavila proti domácím pět záložníků a jen tři obránce a právě mezi nimi byl v úvodu pořádný průvan. Už v první minutě se po kolmici Píchy dostal do vyložené šance Křikava, jenže tváří v tvář Havlíčkovi vystřelil jen do plotu za brankou.

Po gólu volala taktéž příležitost Guzika v 17. minutě, dvě rány Paťhy ve 24. minutě zlikvidoval Havlíček.

„Neřekl bych, že jsme zvolili špatnou taktiku, ale udělali jsme několik chyb, za které jsme mohli zaplatit,“ přiznal trenér Ždírce Richard Zeman. Také humpolecký kouč Jindřich Březina je toho názoru, že úvod byl pro vývoj zápasu hodně důležitý: „Nedali jsme šance, co k tomu říci. Bylo to trochu o štěstí, ale hlavně o klidu při zakončení.“

I útočení hostů mělo hlavu a patu, jenže postrádalo jedno podstatné. Pokus o střelbu. Proto se Padrnos musel poprvé předvést až v 66. minutě, kdy likvidoval průnik Máši mezi stopery.

Ještě předtím promarnili svou největší šanci ve druhém poločase domácí. Pícha kolmou přihrávkou poslal do sprintu Křikavu, který předložil míč na malé vápno střídajícímu Štěpánovi, ale ten nešel do skluzu, takže na něj nedosáhl.

Zápas pomalu spěl k nerozhodnému konci, ovšem v nastavení přišel šok. Při nenápadně vyhlížející akci hostů dva domácí hráči podběhli centrovaný míč, ten se dostal k Čalkovskému, který pohotově zavěsil.

„Je to pro nás nesmírně cenná výhra. Uznávám, že jsme nebyli lepší, soupeř měl více šancí. Na druhou stranu můj tým bojoval až do samého konce,“ zhodnotil zápas kouč vítězů Richard Zeman.

Gól: 90 (+1). Čalkovský. Rozhodčí: Henzel. ŽK: 1:3. Diváci: 370. Poločas: 0:0. Humpolec: Padrnos – Kameš (46. Zdeněk Štěpán), Hes, Černík, Kotek – Paťha, Pícha, Guzik (81. Chlád), Svoboda – Jíša, Křikava. Ždírec: Havlíček – Kysilko, Kaluža, Terer – Carda (83. Sobotka), Smejkal, Čalkovský, Mareš, Šnobl (66. Klupka) – Blažek, Máša (88. Hanousek). Nejlepší hráči: Pícha – Mareš, Čalkovský.