Tis znovu prohrál, lídrem už jsou Štoky

Havlíčkobrodsko - Jarní mizérie podzimního krále I. B třídy pokračuje. Tis znovu prohrál, nestačil na Batelov. Další porážka znamená pád z první příčky, kam se vyhouply Štoky.

5.5.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

D. VES – HUMPOLEC B 3:0
Již do přestávky měli domácí převahu, gólové příležitosti Freudenreicha a Pospíchala zůstaly však nevyužity. Deset minut po pauze se konečně trefil obránce Krečman, který otevřel skóre. Domácí pak byli o hodně aktivnější. Humpolečtí se až do konce střetnutí většinou bránili, Dlouhá Ves se však dvakrát střelecky prosadila až v samém závěru.
Góly: 55. Krečman, 82. Pavel Pospíchal, 88. M. Henzl. Rozhodčí: Šedivý. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (Metal). Diváci: 100. Poločas: 0:0. Dlouhá Ves: Rýdl – Krečman, Kunášek, Polák, V. Henzl – Lukačina, Janáček, M. Henzl, Šimon – Freudenreich (82. Pavel Pospíchal), Petr Pospíchal.

ČEJOV – LÍPA 3:2
Čejov zaspal začátek, za což zaplatil v 16. minutě gólem. Pak ale přidal na tempu a ve 36. minutě po akci Hradeckého začal svůj střelecký koncert T. Moravec. Hosté sice při něm hráli podle ofenzivních not, ale kanonýr Čejova už v 51. minutě zkompletoval čistý hattrick. Útočná snaha týmu z Havlíčkobrodska byla korunována už jen gólem P. Boudy, který však jen zmírnil výši porážky.
Góly: 36., 44. a 51. T. Moravec – 16. a 72. P. Bouda. Rozhodčí: Janko. ŽK: 5:5. Diváci: 60. Poločas: 2:1. Lípa: Exner – V. Souček, Prokš, Krpálek, R. Souček, Mareš (56. Vácha), Kučírek, Zajíček, P. Havel (81. J. Havel), Bouchner, Bouda (84. Kratochvíl).

G. JENÍKOV – POHLED 1:3

Domácí začali tlakem, z něhož ve 24. minutě vytěžil vedoucí gól Koten. Branka však byla injekcí spíše pro hosty, kteří nejdříve srovnali hru a potom zcela převzali iniciativu. Těsně před přestávkou si dal Jeníkov vlastní branku a do kabin se šlo za stavu 1:1.
Po změně stran se otřesení domácí již nechytili, hosté se dostali do trvalého tlaku. Po hodině hry dostal hostující Janáček spoluhráče do vedení. Třetí gól zařídil Moučka.
Góly: 24. Koten – 44. vlastní, 60. Janáček, 82. Moučka. Rozhodčí: Staněk. ŽK: 0:4. ČK: 0:1 (Říha). Diváci: 200. Poločas: 1:1. Golčův Jeníkov: S. Krajíček – Vrdský, Žaloudek, Kaňkovský, Spěvák – R. Krajíček (60. Šindelář), Piskač, Koten, Fendrych (46. Rokos)- Hotenský, Kubeš. Pohled: Růžička – Pospíchal, Eis, Sobotka, Mišta – Mach, Siebenbüger (65. Šikner), Říha, Moučka – Janďourek (75. Arbelovský).

VESELÝ ŽĎÁR – KOSTELEC 1:1
Do přestávky to byl nudný fotbal, oboustranná nakopávaná od vápna k vápnu bez gólových příležitosti. Po pauze domácí přidali na tempu, obě branky však padly až v samém závěru zápasu. V 77. minutě po příhře Petra Kubáta se bodlem trefil jeho jmenovec Jiří. Tři minuty před koncem po nepodařených dvou odkopech zajistil hostům cenný bod Duben.
Góly: 77. Jiří Kubát – 87. Duben. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Veselý Žďár: Josef Šimánek – Píbil, Jan Šimánek, Bohuslav, Adam – Dolejší, Petr Kubát, Fišer, Michal Kubát ( 68. Prchal) – Jiří Kubát, Kučírek.

BATELOV – TIS 1:0
Batelovští fotbalisté se utkání s prvním týmem tabulky nezalekli a na domácím hřišti vyhráli těsným rozdílem. K vidění bylo velice dobré utkání, ve kterém prvních patnáct minut byli lepší hosté, domácí se jim svou obětavostí vyrovnali. Hlavním strůjcem vítězství byl batelovský Brada, který nejprve nastřelil břevno a poté se blýsknul krásnou akcí. Kdy ve 38. minutě obešel dva soupeře a střelou z třiceti metrů rozvlnil síť.
Góly: 38. Brada. Rozhodčí: Bína. ŽK: 4:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Tis: Bedera – P. Benák, Šiška (59. Marek Kozlík), Miloslav Kozlík, Halama (72. Vacek) – Pipek, Rosecký, J. Benák, Nechvátal - Polák, Šoupal (46. Miřátský).

ŠTOKY - CHOTĚBOŘ B 1:0

První poločas byl vyrovnaný, více gólových šancí měli domácí. Vedoucí gól zařídil v 17. minutě M. Bulant, když trestný kop Michala Dáni prodloužil hlavičkou a přeloboval gólmana. Hosté se po změně stran nadechli k náporu, dvakrát se ocitl v gólové šanci Bílek, střelecky však neuspěl. Chotěboř poté byla v neustálém tlaku, Štokám se podařilo šťastnou výhru uhájit.
Gól: 17. M. Bulant. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 4:3. Divácí: 60. Poločas: 1:0. Štoky: Uhlíř- Körber, Kunc, M. Dáňa, Karlík – Pospíchal (70. Kubík), A. Dáňa, M. Bulant (86. Hejsek) – Buben, Havel (88. T. Lóži). Chotěboř B: R. Křivský- R. Mudruňka, Čapek, Nejedlý, Češík – Palán, Křivohlavý, Doležal, Čáp – Andres, Bílek (Simončák, Nepokoj, Motl).