Slovan vybojoval důležité vítězství

Třebíč/Havlíčkův Brod - Ve 25. kole divize D získal důležité tři body Havlíčkův Brod, když přehrál regionálního rivala z Velkého Meziříčí. Třebíč se rozešla se Žďárem smírně.

19.5.2008

Derby Třebíče se Žďárem nabídlo zejména v závěru zajímavý fotbal. Nakonec si oba celky připsaly po bodu. Na snímku se třebíčský stoper Michal Vejmelka (v červeném) snaží uniknout žďárskému útočníkovi Pavlu Smetanovi. Foto: Martin Mutl

TŘEBÍČ - ŽĎÁR N. S. 2:2

Třebíč se v derby do favorizovaného Žďáru pustila s chutí a už po čtvrthodince se dočkala odměny. Po centru z pravé strany hlavičkoval Koníř, Pospíchal jeho střelu sice bravurně vyrazil, ale Řezáč míč dorazil do sítě.

Hosté se chvilku ze studené sprchy oklepávali a výrazněji zahrozili až po půlhodince hry. Zedníčkovu hlavičku ve 33. minutě vykopávala třebíčská obrana těsně před brankovou čárou.

Po změně stran se na fotbalovou krásu dlouho čekalo, ale závěr stál za to. V 70. minutě se před Beerem objevil Zedníček a nezaváhal. Střelou přesně k tyči srovnal. Jenže hosté se z vyrovnání netěšili dlouho. O dvě minuty později zahrál smolně rukou ve vápně Bureš a kapitán HFK Koníř prokázal, že má nervy ze železa. Při penaltě poslal Pospíchala do opačného rohu - 2:1.

Zápas gradoval a hosté i podruhé srovnali krok. Bratršovský uvolnil Bureše a subtilní záložník svou předchozí nešikovnost odčinil. Blíže k vítězství měli nakonec hosté. Zedníček šel sám na Beera, ale lob se mu nepovedl.

„Hráli jsme se třetím týmem tabulky a dobře jsme se na něj připravili. Remíza je spravedlivá,“ soudí třebíčský kouč Antonín Salák.

„Dvakrát jsme prohrávali, dvakrát jsme vyrovnali. Těžko říct, jestli jsme bod získali, anebo ztratili. Přijeli jsme si sice pro tři body, ale remíza zápasu odpovídá,“ souhlasí jeho žďárský protějšek Petr Nedvěd.

Góly: 15. Řezáč, 72. Koníř (PK) - 70. Zedníček, 86. Bureš. Rozhodčí: Vacula, ŽK: 0:1. Diváci: 210. Poločas: 1:0. Třebíč: Beer - Václavek, Vejmelka, Kopeček, Flekal - Křivánek (81. Netoušek), Koníř, Linhart, Smažil - Durda, Řezáč (89. Durajka). Žďár n. S.: Pospíchal - Odehnal, Šindelka, Zich - Bureš, Horák (60. Heide), Bratršovský, Otoupalík, Vomela - Smetana (46. Bojda), Zedníček.

HAVL. BROD – V. MEZIŘÍČÍ 2:1

V úvodních minutách se přelévala hra z jedné strany na druhou, jako první ohrozili branku hosté. Hort sice utekl domácí obraně, ale jeho lehká střela neměla příliš šancí na úspěch. Od 30. minuty začali mít navrch domácí, svoji převahu korunovali gólem. Provazník si sporně zpracoval míč a střelou z hranice vápna otevřel skóre. Ve 40. minutě se mohli domácí radovat podruhé. Slovan rozehrál roh na krátko, přetažený centr vrátil před branku Pappas a Provazník hlavou dopravil míč podruhé do sítě. V samotném závěru prvního poločasu Meziříčí snížilo, Hort si pohrál se dvěma domácími obránci, nahrál Kratochvílovi a ten už si s míčem věděl rady.

Prakticky celý druhý poločas se hosté snažili o vyrovnání, ale pozorná domácí obrana jim příliš šancí nedovolila. Brodští fotbalisté hrozili už spíše z brejků. V 52. minutě byli hosté blízko vyrovnaní, jenže osamocený Němec netrefil přihrávku spoluhráče, když v rozhodujícím okamžiku na podmáčeném trávníku podklouzl.

„Bylo to velice těžké utkání, zkomplikovali jsme si ho ale sami, když jsme si nechali dát gól do šatny. Jsou to pro nás důležité tři body, které nás udrží v boji o záchranu,“ zhodnotil derby trenér Havlíčkova Brodu Karel Kolesa.

Góly: 33. a 40. Provazník – 45. Kratochvíl. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 2:1. Havlíčkův Brod: Adamec – Végh (61. Maroši), Rusler, Novotný, Pertl – Pappas (75. Tůma), Nepovím, Niederle, Bláha (67. Zimprich) – Adam, Provazník. Velké Meziříčí: Invald – Krejčí, Průša, Galia, Z. Mucha – Loup, Dvořák (82. P. Mucha), Hort, Kratochvíl – Staněk, Němec (72. Krejčí).

Ostatní zápasy 25. kola:
Líšeň – Rájec–Jestřebí 3:1, Otrokovice – Rousínov 4:0, Boskovice – Blansko 2:3, Konice – Židenice 3:0, Protivanov – Hulín 4:0, Vyškov – Hrušovany odloženo.

Příští kolo:
V. MEZIŘÍČÍ – Konice, Židenice – Boskovice, Blansko – TŘEBÍČ, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Vyškov, Hrušovany – Protivanov, Hulín – Otrokovice, Rousínov – Líšeň, Rájec-Jetřebí – HAVL. BROD.

Pavel Mikeš, Jan Hammer

Autor: Pavel Mikeš

19.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

První den návštěvy prezidenta republiky v Kraji Vysočina. Setkání s občany Třeště
17

Zemanovi v Třešti odpůrci vystavili dvě červené karty. Ty jim zmokly

První den návštěvy prezidenta republiky v Kraji Vysočina. Setkání se zastupitely na Krajském úřadě.
18

Zastupitel vyzval Zemana k tomu, aby držel bobříka mlčení

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Zlatý Havlíčkobrodský střevíček pro Štáflovku

Havlíčkův Brod – Svou choreografii Sluneční soustava v brodské sportovní hale předvedly dívky ze Školního sportovního klubu Základní školy Štáflova. Tato choreografie jim přinesla první místo i na celorepublikovém finále soutěže Česko se hýbe ve školách. A u poroty zvítězilo i tentokrát.

OBRAZEM: Šedé garáže krajského úřadu rozsvítili motýli ze Světlé

Světlá nad Sázavou – Podzemní garáže Krajského úřadu Vysočiny teď mají neobvyklou atrakci. Místo fádních a neútulných šedých zdí zde návštěvníci narazí na působivou sbírku motýlů. Ty jsou dílem studentů třetího ročníku oboru Bytový architekt ze Světlé nad Sázavou. Díky neonovému spreji motýli v temné chodbě doslova svítí.

V odchovně prasat panuje přísná hygiena

Kojetín – Přísná bezpečnostní opatření a hygiena. To je podle inženýra Petra Pavliše z akciové společnosti Provem jediná možnost, jak chránit domácí chovy prasat před hrozbou afrického moru. Společnost Provem sídlí nedaleko obce Kojetín na Havlíčkobrodsku.