Slovan v klíčovém duelu vyhořel, z Rájce-Jestřebí se vracel s ostudou

Vysočina - Tentokrát se zástupcům z Vysočiny vůbec nedařilo. Ve 26. kole se bodovat podařilo pouze Žďáru, který porazil Vyškov. Havlíčkův Brod, Třebíč i Velké Meziříčí zklamaly.

26.5.2008

Do velké krize zabředli fotbalisté Velkého Meziříčí (v bílých dresech). V domácím prostředí nestačili na Konici a připsali si už tak pátou porážku v řadě.Foto: Martin Mutl

BLANSKO – TŘEBÍČ 3:0
Hned z úvodního výkopu mohli jít domácí do vedení, to když Němec vyslal přesným pasem přes Jedličku do samostatného úniku Čejku, toho ale tváří v tvář vychytal Beer. Úvodní tlak domácí korunovali vedoucím gólem Sehnala hned v 10. minutě.

V 18. minutě domácí Čejka z pravé strany nabil Němcovi, jehož tvrdou střelu z hranice velkého vápna Beer vyrazil pouze k volnému Klevetovi, který ale opakovaně mířil těsně vedle pravé tyče Beerovy branky. V 22. minutě se domácí Bednář chtěl prosadit z levé strany hřiště a ve velkém vápně hostí ve snaze obejít Václavka nastřelil jeho ruku, načež hlavní rozhodčí neváhal nařídit pokutový kop. K míči se postavil sám Bednář a tvrdou přízemní střelou k levé tyči s patřičným štěstím překonal Beera – 2:0.

V začátku druhého poločasu domácí trochu polevili a v 57. minutě se poprvé v zápase představili i hosté. Po kombinaci Křivánka s Václavkem na pravé straně hřiště se do slibného zakončení dostal Durda, ale jeho střelu přes hlavu domácí brankář Slanina kryl.

V 60. min. ale bylo zase všechno jinak. Domácí zahrávali rohový kop, kdy se míč dostal k Linhartovi, který zaváhal s odkopem míče a na místo toho mu při patřičném důrazu jeden z domácích hráčů nastřelil ruku a kopala se druhá penalta. K míči se tentokrát postavil Čejka a tvrdou střelou k pravé tyči upravil na konečných 3:0.

„V utkání se nám nic nepovedlo. Zdaleka jsme nenavázali na výkon se Ždárem,“ láteřil po zápase kouč Antonín Salák. „V závěru utkání navíc mohl soupeř ještě zvýšit, místy to byla jeho exhibice,“ dodal.

Góly: 10. Sehnal, 22. Bednář (pen.), 60. Čejka (pen.). Rozhodčí: Krasula. ŽK: 1:3. Diváci: 400. Poločas: 2:0. Třebíč: Beer – Václavek, Vejmelka, Kopeček, Jedlička – Křivánek, Koníř, Linhart (60. Durajka), Smažil – Durda (81. Netoušek), Řezáč (75. Heres).

V. MEZIŘÍČÍ – KONICE 2:4
Konice zaskočila velkomeziříčské ochozy už po čtyřech minutách. Míč po pravé straně zatáhl hostující Michalčák a jeho centr usměrnil za Invaldova záda Režný. Poté si z domácích obránců udělal dobrý den Voral a po jeho centru Hloušek zvýšil. Po sérii šancí na obou stranách přece jen udeřilo i z kopaček Velkomeziříčských. Loup našel z rohového kopu hlavu Staňka a ten potvrdil pověst střelce.

Naděje na vyrovnání přibrzdil hned na začátku druhého dějství zbytečným vyloučením Němec. Pak začal úřadovat hostující Voral, který po standardních situacích dvakrát pokořil Invalda. Slabou náplastí na domácí ostudu byl snižující gól Kratochvíla.

Góly: 38. Staněk, 84. Kratochvíl – 4. Režný, 12. Hloušek, 66. a 81. Voral. Rozhodčí: Hitzger. ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (53. Němec). Diváci: 290. Poločas: 1:2. V. Meziříčí: Invald – Z. Mucha (34. Vyskočil), Galia, P. Mucha, J. Krejčí – Hort, Průša, F. Pokorný (73. Kratochvíl), Němec, Loup (79. Kafka) – Staněk.

ŽĎÁR N. S. – VYŠKOV 1:0
Na hřišti existovalo od začátku jen jedno mužstvo. Šance měl totiž pouze domácí Žďár. Především kanonýr Vojtěch Zedníček si vypracoval několik slibných příležitostí.
Jediná branka zápasu se zrodila čtvrt hodiny před koncem. Právě Zedníčka hostující obránci faulovali ve velkém čtverci a kopala se penalta. Tu Bratršovský bezpečně proměnil. Závěrečný nápor mátožného Vyškova se nekonal.

Gól: 77. Bratršovský (PK). Rozhodčí: Monček. ŽK: 2:4. Diváci: 365. Poločas: 0:0. Žďár n. S.: Pospíchal – Odehnal, Šindelka, Zich – Bureš (71. Smetana), Otoupalík, Bratršovský, Vomela – Heide – Zedníček (90. Uchytil), Horák (60. Bojda).

RÁJEC-JESTŘEBÍ – H. BROD 5:1
Souboj o záchranu se proměnil ve frašku, ve které se do role statistů vžili hostující fotbalisté. „Jsem naprosto zklamaný z našeho výkonu. Takhle se prostě o sestup nehraje,“ zuřil po zápase trenér Havlíčkova Brodu Karel Kolesa.

Slovan znovu dostal dva góly v rychlém sledu za sebou, domácí se totiž udeřili ve 20. a 24. minutě. To se pak projevilo v psychice hostujících hráčů, kteří na vedení Rájce už nedokázali odpovědět. Když domácí přidali třetí gól, bylo definitivně po zápase.

„V kabině jsem klukům říkal, že budeme hrát alespoň o čest, ale to se nakonec nepovedlo,“ kroutil hlavou Karel Kolesa.
Po změně stran narostlo skóre domácích už na hrozivých 5:0, za hosty v samém závěru utkání už jen kosmeticky upravil Zimprich na konečných 5:1. „Je to pro všechny obrovské ponaučení, víc nevím, co bych dodal. Jsem obrovsky zklamaný,“ utrousil závěrem brodský kouč.

Gól Havlíčkova Brodu: 89. Zimprich. Rozhodčí: Trávníček. ŽK: 1:1. Diváci: 250. Havlíčkův Brod: Adamec – Bláha, Novotný, Rusler, Pertl (43. Végh) – Pappas, Nepovím (75. Zimprich), Tůma, Niederle, Mareš (63. Netopilík) – Adam.

26. kolo: Židenice-Boskovice 1:0, Blansko-Třebíč 3:0, Hulín-Otrokovice 1:1, Rousínov-Líšeň 1:1, V.Meziříčí-Konice 2:4, Žďár n.Sáz-Vyškov 1:0, Hrušovany-Protivanov 0:4, Rájec-Jestřebí-H.Brod 5:1.

16. Hrušovany 26 4 6 16 28:69 18

Příští kolo: Rájec-Jestřebí - V. MEZIŘÍČÍ, H. BROD – Rousínov, Líšeň – Hulín, Otrokovice – Hrušovany, Protivanov - ŽĎÁR N. S., Vyškov – Blansko, TŘEBÍČ – Židenice, Boskovice – Konice.