Vítěze okresního přeboru určí poslední zápasy

Havlíčkobrodsko - Dramatickou koncovku bude mít fotbalový okresní přebor. Havlíčkova Borová i Ždírec B mají totiž stejně bodů. V 25. kole se oba právě soupeři utkali ve vzájemném zápase, bitvu nakonec ovládla Borová 3:2.

16.6.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Hammer

25. kolo

SVĚTLÁ B – LEŠTINA 1:3
Góly: Frolko – Bráník, Pajer, Staněk. Rozhodčí: Hromádka. ŽK: 0:1. Diváci:50. Poločas: 0:2. Světlá B: Kozelka – Vaňkát, Petrus, Karel, Čáslavský – Petřík, Novotný, Krupička, Doležal – Frolko, Štros (Závorka). Leština: Jelínek – Tvrdý, Hospodka, Staněk, Coufal – Kubát, Fiala, J. Aubrecht, Zatošil – Bráník, Pajer (Bárta, F. Aubrecht, Mišovič).

SOBÍŇOV – LUČICE 6:1
Góly: Provazník, Kafka po 2, M. Ondráček, Bílek – Lančarič. Rozhodčí: Čejka. ŽK: 0:4. Diváci: 200. Poločas: 4:1. Sobíňov: Wasserbauer – Říčan, M. Ondráček, Starý. V. Němec – Štěrba, Kafka, Bílek, Provazník – J. Ondráček, D. Vopršal (Petružela, Málek, T. Němec). Lučice: Žáček – Zadina, Pecha, Lančařič, Fiala – Nedopma, Sommer, Mazuch, Kreuz – Doležal, Strnad (Havel, Simandl, Jiráček).

MÍROVKA – LEDEČ B 1:5
Góly: Koc – Procházka 2, Šťastný, Jakeš, Dvořák. Rozhodčí: Kutil. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 0:3. Mírovka: J. Adamec – Malý, R. Adamec, Heřmánek, Rázl – Koc, Kuttelwascher, Rásl, Strašil – Novotný, Starý (Šimon, Kverek, Hejkal). Ledeč B: Hoskovec – Poaspíšil, Edr, M. Šťastný, Janů – Hauser, Dvořák, Křišta, Smutný – Procházka, Miláček (J. Šťastný, Janovec).

HAVL. BOROVÁ – ŽDÍREC B 3:2
Góly: Blažek, Štefáček, Šrámek (PK) – Hanousek, Jiří Matějka (PK). Rozhodčí: Sojka – Trocha, Bouda. ŽK: 4:4. ČK: 1:0 (P. Veselý). Diváci: 350. Poločas: 1:1. Havl. Borová: Pavel Veselý – Janáček, Štefáček, Blažek, Hošák – Kučera, Chlubna, J. Veselý, Petr Veselý – Němec, R. Klement (Šrámek, M. Klement). Ždírec B: Benc – Polanský, Pleva, Sklenář, Havelka – Jiří Matějka, Blažek, Hanousek, Jan Matějka – Sobotka, Veselský (Bílek, Bříza).

PŘIBYSLAV – ST. RANSKO 2:3
Góly: Pavlík, Musil – Janáček, Málek, Dohnal. Rozhodčí: Vavroušek – Fulier. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Přibyslav B: Matějka – Málek, B. Mokrý, Mikulinec, Havlíček – Pavlík, Kalenda, T. Mokrý – Stejskal, Musil, Smejskal (Zych, Mach, Flekal). St. Ransko: Žák – Kafka, Brychnáč, Novosad, M. Janáček – Málek, Mitáček, Dvořák, Dohnal – Mareš, J. Janáček (Říha, Mišinger, Slanař).

DOLNÍ MĚSTO – KEŘKOV 3:2
Góly: Krupička, Pejchal, Halama (PK) – Dočkal, Šrámek. Rozhodčí: Česal. Bez ŽK. Diváci: 50. Poločas: 1:1. D. Město: Venc – Vaňkát, Halama, Kroužek, Sklenář – Kavka, Pojezdný, Pejchal, Krupička – Rumanovský, Jaroš (Vaňha, Dušek, Doležal). Keřkov: R. Dubský – M. Dubský, Novotný, Čejka, Musil – Zvolánek, Marinec, Zadina, Barák – Wasserbauer, Dočkal (Háněl, Slanař, Pavlík).

OKROUHLICE – LIPNICE 1:4
Góly: Zadina – Horák, Barták, Kučírek, Kocián. Rozhodčí: Duben. Bez ŽK. Diváci: 40. Poločas: 1:0. Okrouhlice: Coufal – Petr Beránek, M. Beránek, Pavel Beránek, Kahoun – Jelínek, Varga, Endrle – Pešek, Klbík, Toman (Zadina, Míchal). Lipnice: Barták – Myslivec, Čeleda, Horák, Johanides – L. Kučírek, Kocián, Tecl, Bárta – Hobza, Najbrt (J. Kučírek).

Dohrávka 23. kola

PŘIBYSLAV B – KEŘKOV 4:0
Góly: Musil, Smejkal, Kalenda, Stejskal. Rozhodčí: Beránek bez ŽK. Diváci: 50. Poločas: 3:0. Přibyslav B: Matějka – Málek, B. Mokrý, Mikulinec, Havlíček – Vykoukal, Kalenda. T. Mokrý, Stejskal – Smejkal, Musil (Pavlík, Flekal, Mach). Keřkov: R. Dubský – M. Dubský, Novotný, Čejka, Musil – Zvolánek, Zadina, Marinec, Barák – Wasserbauer, Hánel (Šrámek, Pavlík, Matějka).

14. Okrouhlice 25 2 6 17 24:72 12

Příští kolo: Ledeč B – Havlíčkova Borová, Ždírec B – Sobíňov, Lučice – Přibyslav B, Staré Ransko – Okrouhlice, Lipnice – Dolní Město, Keřkov – Světlá, Leština – Mírovka.

reportéři Deníku

16.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Pod městským znakem se ukrýval fragment původní fasády radnice ze 17. století. Zlaté slunce v modrém poli. Podle odborníků se jednalo o mechanické hodiny.
2

Fasáda Staré radnice skrývala renesanční fresku usměvavých hodin

Brodské koupaliště zláká v létě k osvěžení stovky lidí za den.

Na brodské koupaliště míří stovky lidí za den

Velké Meziříčí i nadále kraluje třetí lize

Vysočina – Také třetí vystoupení Velkého Meziříčí v letošním ročníku MSFL skončilo úspěchem, přivezlo body z Hulína. V divizi D se poměrně dařilo dalším fotbalovým týmům z Vysočiny.

Chotěboř vyhrála ve Speřicích a vede tabulku

Vysočina – Po třech kolech krajského přeboru jsou jediným týmem, který neztratil ani bod, fotbalisté Chotěboře. Derby mezi Humpolcem a Košeticemi totiž skončilo bez branek.

Šmolovy vévodí okresnímu přeboru

Havlíčkův Brod - Druhou porážku v řadě si ve fotbalovém okresním přeboru připsalo céčko brodského Slovanu. Naopak devět bodů ze tří zápasů mají na svém kontě Šmolovy.

Chotěbořský Krédl rozhodl čtyři minut před koncem okresní derby

Vysočina – Špatný vstup do soutěže mají za sebou v I. A třídě fotbalisté Havlíčkovy Borové, kteří prohráli i třetí zápas v řadě, tentokrát 1:0 padli v Dobroníně a navíc se jim v sezoně ještě nepodařilo vstřelit ani gól.