Nováček překvapivě ukořistil všechny tři body na chotěbořském trávníku

Havlíčkobrodsko - To čekal jen málokdo. Nováček I. A třídy, skupiny A z Dlouhé Vsi si v 7. kole vyšlápl na Chotěboř, kterou přehrál na jejich trávníku 2:1. Ostatním zástupcům Havlíčkobrodska se ale příliš nedařilo, jen Habry dokázaly vyhrát. Štoky remizovali na hřišti posledního Dobronína 3:3. Přibyslav a Ledeč nebodovaly.

22.9.2008

Ilustrační fotoFoto: Ivo Havlík

PACOV – PŘIBYSLAV 2:0
Pacov začal náporem, který mu vydržel prakticky celé utkání. Hosté se stáhli do obranné ulity, která ovšem moc pevná nebyla. Už v 5. minutě měl po centru Stejskala tutovku Rybčák, ve 14. minutě se po rohu ze skrumáže prosadil Hrobský.
Druhou branku Pacova přidal Šlechta. Jeho ránu z trestného kopu tečovala zeď a míč se při cestě do sítě ještě otřel o tyč. Ani po přestávce se hra hostů nezlepšila, takže pokračoval festival šancí Pacova. Bohužel závar před brankou ve 48. minutě nic nepřinesl, o chvíli později se neprosadili Rybčák s Očipkou a v 75. minutě netrefil Kolací téměř odkrytou branku.
Góly: 14. Hrobský, 35. Šlechta. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 1:4. Diváků: 150. Poločas: 2:0. Přibyslav: Hajný – Havlíček, Bárta, Svoboda, Krčál, L. Vykoukal, Strašil, Kunc, Němec (80. Musil), Kalenda, P. Vykoukal (51. Křesťan).

HABRY – KAMENICE 4:2
Hned v úvodu vyšel domácím signál po rohovém kopu a Holík dostal spoluhráče do vedení. O deset minut později se zrodila krásná kombinační akce středem hřiště, druhým gólem ji úspěšně zakončil Kudláček.
O chvíli později mohl definitivně zlomit odpor hostů Holík, koncovka mu však nevyšla. Naopak hosté z protiútoku snížili na 2:1. Po půlhodině hry byl za zbytečný faul vyloučen hostující J. Strašík, ale Kamenice nesložila zbraně.
Čtvrthodinku před koncem dokázali srovnat na 2:2. V zápětí uviděl červenou kartu další hostující hráč M. Strašík a Kamenice již rezignovala. Nejdříve se po centru Michala z otočky trefil k tyči Toma, soupeře pak dorazil Holík.
Góly: 4. a 83. Holík, 17. Kudláček, 78. Toma – 28. M. Strašil, 73. Plašil. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 5:3. ČK: 0:2. Diváci: 50. Poločas: 2:1. Habry: Vala – Veselý, Janouch, Doležal, Hájek – Kudláček, Stránský, Michal, Culka (79. Krajíček) - Holík, Toma.

ŽIROVNICE – LEDEČ 3:2
Slavoj měl v první půli výraznou herní převahu, kterou vyjádřil hned třemi brankami. Po obrátce jakoby Ledeč polil trenér živou vodou a podařilo se jí deset minut před koncem snížit na rozdíl jediné branky.
Žirovničtí se tak strachovali o výsledek až do poslední minuty. Ledeč se představila jako kvalitní tým, který předvádí efektní i efektivní kopanou, z Žirovnice si však neveze ani bod.
Góly: 29. Pokorný, 39. J. Musil, 44. T. Houška – 62. a 79. Mikula. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 3:0. Ledeč nad Sázavou: Vitiska – Miláček (56. Slavětínský), L. Pešek. P. Pešek, Pajer, Mikula, Sedláček (46. Šťastný), Vosyka, Příhoda, Turek, Pokorný.

DOBRONÍN – ŠTOKY 3:3
Do zápasu vstoupili domácí aktivně, Vaněk zatáhl míč po lajně, nacentroval před branku a Krejčí dotlačil míč až do sítě. Vedení bylo ovšem ta tam po dvou standardkách hostů. Bulant hlavičkou srovnal a po chvíli se ze vzduchu prosadil i Buben.
Před odchodem do kabin obstřelil T. Sedláček gólmana a bylo to znovu nerozhodně.
Ve druhé půlce se domácím podařil také obrat, když střela Kalců skončila u tyče Uhlířovy branky. Jenže třetí nepokratá standardka znamenala vyrovnání. Jokl se prosadil jak jinak, než hlavou.
Góly: 21. Krejčí, 42. T. Sedláček, 61. Kalců – 24. Bulant, 27. Buben, 78. Jokl. Rozhodčí: Franc. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas 2:2. Štoky: Uhlíř – Koutek, Kunc, A. Dáňa, Havel (57. Körber) – Kubát, P. Bulant, M. Dáňa, M. Bulant – Buben, Jokl.

CHOTĚBOŘ – DLOUHÁ VES 1:2
V utkání měli domácí velkou převahu, avšak zápas skončil senzačním vítězstvím nováčka z Dlouhé Vsi. V úvodu utkání zamířil chotěbořský útočník Novotný z deseti metrů pouze vedle tyče, obdobně ho v osmé minutě napodobil Martin Odvářka, který z hranice malého vápna přestřelil bránu. Pak sice pokračoval tlak Chotěboře, jenže gólově se prosadili hosté. Nejprve se hlavou z hranice vápna prosadil Pffeffer, podobně se navíc ještě trefil před přestávkou Polák a Dlouhá Ves šla do kabin s překvapivým vedením 0:2.
V druhém poločase pokračovala střelecká mizérie Chotěbořských. M. Odvářka trefil tyč, ale pak se přece jen prosadil Dušan Čapek. V poslední minutě šel sám na gólmana Čáp, avšak v šanci selhal.
„Nemám slov, uřízli jsme si pořádnou ostudu,“ hořce konstatoval trenér Chotěboře Petr Kolář.
Góly: 53. D. Čapek – 29. Pffeffer, 40. Polák. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 6:2. Diváci: 120. Poločas: 0:2. Chotěboř: Benc – R. Odvářka, Somerauer, M. Čapek (80. J. Novotný), Jiří Hlaváček (46. Čáp) – D. Čapek, Tůma, Šimon, Benák – M. Odvářka, T. Novotný. Dlouhá Ves: Rýdl – Krečman (32. Sedlák), Kunášek (24. V. Henzl), Polák, Pabousek – Lukačina, Kaplan, M. Henzl, Pffeffer – M. Janáček, R. Janáček.

VĚŽNICE - ÚSTRAŠÍN 1:1
Pohledné utkání skončilo dělbou bodů po vyrovnaném průběhu. V prvním poločase měli více šancí domácí, avšak útočník Barák dvakrát po průniku obranou vyhořel na Dvořákovi. Hosté vážně zahrozili před přestávkou, kdy po chybě domácí obrany podnikli rychlý brejk a střela Fuxe z hranice pokutového území orazítkovala pouze tyč.
Druhý poločas přinesl již branky. Nejprve se za ústrašínskou obranu dostal Barák a tentokrát se mu povedlo gólmana prostřelit. Pak hosté lehce převzali iniciativu, až se jim povedlo v 80. minutě vyrovnat Hamplem.
„Diváci viděli pěkný fotbal, o vítězství nás připravilo neproměňování šancí. Navíc vyrovnávající gól padl podle mého názoru z ofsajdové situace,“ uvedl vedoucí družstva Věžnice Bohuslav Chalupník.
Góly: 55. Barák – 80. Hampl. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Věžnice: Šrámek – Kunc, Chalupník, Wasserbauer, Černý – Staněk (41. Urban), Čurda, Šimoníček, Brukner – Barák, Martínek (55. Jaroš).