Černého Petra drží Habry s Kamenicí

Havlíčkobrodsko - V ostře sledovaném derby zápase 24. kola skupiny A I. A třídy Ledeč porazila Habry, kterým se tak vzdálila možnost záchrany v soutěži. Habry se zároveň propadli na poslední místo tabulky a na nesestupovou pozici ztrácí čtyři body.

8.6.2009

Ilustrační fotoFoto: Archiv Deníku

Právě Kovofiniš udělal důležitý krok k záchraně, když je na dvanácté pozici s osmadvaceti body, tedy čtyři body před třináctou Kamenicí. Na vedoucích pozicích se nic nezměnilo, druhá Přibyslav stále ztrácí na vedoucí tým skupiny A I. A třídy Pacov čtyři body.

PŘIBYSLAV – DOBRONÍN 2:0
V prvním poločasu domácí vstřelili gól ve 24. minutě po akci Krčála, který poslal přesný míč za hostující obranu na nabíhajícího Křesťana a ten z hranice pokutového území nekompromisně zavěsil. Domácím se hra vcelku dařila, ale hosté se nenechali zahanbit a podnikali nebezpečné protiútoky.
Ve druhém poločase zvýšil vedení na 2:0 Němec, když z deseti metrů prostřelil gólmana. V závěru zápasu se kopaly dvě penalty. V 88. minutě ji zahodili hosté, v 90. minutě se podobně prezentoval domácí Musil.
„Myslím, že jsme nezahráli vůbec špatně, ale měli jsme dát více gólů. Přestože Dobronín podal také dobrý výkon, vítězství je naprosto zasloužené,“ zhodnotil nedělní zápas trenér Přibyslavi Vítězslav Machatka.
Góly: 24. Křesťan, 81. Němec. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Přibyslav: Hajný – Svoboda, Strašil, Bárta, Smejkal – L. Vykoukal, P. Vykoukal, Krčál, Kunc – Němec (81. Musil), Křesťan (50. Škacha).

LEDEČ – HABRY 3:0
Derby zápas o sestup skončil vysokým vítězstvím ledečských fotbalistů. První gól vsítil Pechanec, když se prosadil hlavou po centru z trestného kopu. Domácí měli mírnou herní převahu, ale brankové příležitosti si nevypracovali. Haberští se snažili o rychlé protiútoky, po přestávce ještě zvýšili úsilí, leč gól vstřelit nedokázali.
V 58. minutě neproměnil ledečský Turek samostatný nájezd. Domácí tak uklidnil až druhý gól zápasu. Turek v 73. minutě nacentroval z levé strany a Šimek hlavou uklidil míč do sítě. Pak Vitiska vychytal největší gólovou šanci Habrů, když na něm vyhořel Toma. Zbytek utkání již proběhl relativně v poklidu. O poslední branku se jako správný kapitán postaral Pechanec, jeho střela z 25 metrů z trestného kopu zapadla přesně pod břevno – 3:0.
„Konečně se nám povedlo zlomit trápení v domácích zápasech, které se nám hlavně na jaře nedařily. Vzhledem k důležitosti tohoto zápasu o sestup viděli diváci spíše průměrné utkání, kde hlavní roli hrála bojovnost. Věřím, že tímto vítězstvím jsme nakročili k záchraně soutěže,“ uvedl po utkání sekretář ledečského Kovofiniše Karel Hruša.
Góly: 18. a 87. Pechanec, 73. Šimek. Rozhodčí: Holub. ŽK: 3:2.Diváci: 200. Poločas: 1:0. Ledeč: Vitiska – Pajer (77. Hauser), Janů, Pešek, Pokorný – Mikula (80. Slavětínský), Pechanec, Vosyka (68. Šťastný), Geher – Turek, Šimek. Habry: Vala – Kvanka, Janouch, Doležal, Moravec (46. J. Toma) – Stránský, Michal, Kudláček, Holík – Vavřička, Krajíček.

DLOUHÁ VES – ÚSTRAŠÍN 2:1
Domácí začali ospale, byli pod tlakem a probudila je až vedoucí branka Henzla, který sprintoval od půlky hřiště a brejk úspěšně zakončil. Potom Pabousek z trestného kopu trefil spojnici břevna z tyčí, potlesk sklidila těsně před pauzou parádní střela Lukačiny ze dvaceti metrů - 2:0.
Po přestávce domácí nepochopitelně přestali hrát, nabuzení hosté dali v 56. minutě na 2:1 a až do konce utkání měli v poli stálou převahu. Naštěstí je však domácí nepouštěli do gólových příležitostí a hubenou výhru ubránili.
„Cenný zisk bodů nás hodně přiblížil k záchraně. Pochvalu zaslouží gólman Rýdl, předstoper Netopilík a útočník Henzl,“ glosoval střetnutí hrající kouč Dlouhé Vsi Jíří Pabousek.
Góly: 14. Henzl, 45. Lukačina – 56. Koželuh. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Dlouhá Ves: Rýdl – Krečman, Kunášek, Janáček, Pabousek – Lukačina, Vošický (76. Meloun), Netopilík, Pfeffer – Sobotka, Henzl.

SPEŘICE – ŠTOKY 3:0
První poločas přinesl celkem svižný fotbal, ale bez výrazných šancí, přičemž se hrálo pouze mezi šestnáctkami. Za domácí zlobili zejména Štěpán a Jůzl, u hostů se trestný kop Martina Bulanta otřel pouze o tyč.
Skórem pohnula až krásná hlavička Němce a poté dravý únik Štěpána s přesnou koncovkou. V úvodu druhé půle zamířil nechytatelně Čermák, od té doby hru kontrolovali Speřičtí, ale přesnější koncovka chyběla na obou stranách.
Góly: 33. Němec, 44. Štěpán, 46. Čermák. Rozhodčí: Koráb. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Štoky: Uhlíř – Vodička, Miksa, M. Dáňa, Havel - Kubát, Koutek, A. Dáňa, M. Bulant - Buben (74. P. Bulant), Pospíchal.

PACOV – CHOTĚBOŘ 3:1
Ačkoliv Chotěboř nehraje o samou špici tabulky, v Pacově podala velmi dobrý výkon a rovným dílem se přičinila na kvalitě utkání. Domácí šli do vedení už ve 14. minutě, kdy perfektní přihrávku Hrobského nadvakrát propasíroval do chotěbořské sítě Kubů. Hosté si za svou aktivitu zasloužili vyrovnání. Po rohu se ve 33. minutě prosadil Novotný.
Druhý poločas už se hrál podle not Pacova. Jeho tlak postupně sílil a v 78. minutě se po rohu prosadil hlavou Praveček. Chotěbořští otevřeli obranu, což se jim v závěru nevyplatilo. Po úniku Kubů definitivně rozhodl o konečném výsledku utkání střídající Rybčák.
Góly: 14. Kubů, 78. Praveček, 90. Rybčák – 33. Novotný. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 4:3. Diváci: 250. Poločas: 1:1. Chotěboř: Vykoukal – R. Odvářka, Somerauer, Vítek (31. M. Čapek), Ďoubal - D. Čapek, Moravec, M. Odvářka, Šimon (46. Hlaváček) - Novotný, Benák.

KAMENICE – VĚŽNICE 4:1
Celý první poločas skrápěl trávník hustý dešť, takže více než přesná kombinace byla bojovnost. Podstatně více srdíčka dali do hry domácí fotbalisté. Už v 6. minutě vystřelil Jeřábek, brankář Bořil dokázal míč vyrazit jen vedle sebe a dobíhající Vaněk otevřel gólový účet zápasu. Kamenice dál hrála velice aktivně a hosté jim to chybami v obraně dost usnadňovali. Ve 28. minutě tak využil ke změně skóre centr Pechek a už v nastaveném čase první půle se trefil mazácky Jeřábek, jemuž skvěle přihrál Vaněk.
Po přestávce se počasí umoudřilo, ale obrat v zápase to nepřineslo. Čtvrtý gól domácích zařídil agilní Vaněk, v 63. minutě se radoval věžnický náhradník Prokeš, jemuž po pár vteřinách pobytu na hřišti chybou pomohla ke gólu obrana Kamenice, ze strany hostů však šlo jen o čestný úspěch. Domácí mohli vyhrát výraznějším rozdílem, ale Vaněk, Kotek, Kušta či Jeřábek své příležitosti neproměnili.
Góly: 6. a 56. Vaněk, 28. Pechek, 45. Jeřábek - 63. Prokeš. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 3:0. Věžnice: Bořil – Šimoníček, Brukner, Černý, Šebesta (65. Staněk) - Čurda, Neuvirt, Wasserbauer, Chalupník - Barák, Pertlíček (62. Prokeš).

reportéři Deníku

8.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Kopii poškozené vázy z 18. století vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána.
3

Poškozenou váhu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.