Derby Poláků vyznělo pro kouče sklářů

Havlíčkobrodsko - Osmé kolo I. A třídy nabídlo pikantní zápas, když se utkali bratři Polákovi. Více radosti měl světelský trenér František, který dovedl domácí k výhře 3:0 nad Jirkovou Dlouhou Vsí.

29.9.2009

V sobotní bitvě dokázali fotbalisté Pohledu (v bílém) vybojovat na domácím trávníku všechny tři body, když přehráli Věžnici 3:1. Foto: Ivo Havlík

Tři body si připsala nejen Chotěboř, ale i Pohled výhrou v derby nad Věžnicí. Hráči Ledče i Přibyslavi nedokázali doma bodovat s lépe postavenými týmy v tabulce, se Speřicemi a Janovicemi.

I. A třída, skupina A
SVĚTLÁ – DLOUHÁ VES 3:0

V prvním poločase začali domácí aktivně, hosté se zaměřili na nebezpečné brejky. V desáté minutě pálil těsně vedle brány hostující Polák. První gól utkání padl po centru Císaře, když nejprve Štros trefil hlavičkou břevno, ale pak pohodlně doklepl míč do sítě. O chvíli později se k odraženému balónu po standardce dostal Náděje a nádhernou střelou z dobrých 30 metrů zavěsil. Před přestávkou ještě spálili velké šance domácí Rezek se Šmídem.
Ve druhém poločase měli více gólových příležitostí Světelští. Třetí gól přidal Tůma, jehož střílený centr z přímého kopu přeletěl celou obranu a Rýdl byl bez šance – 3:0. Domácí se snažili přidat další branky, střely Císaře a Valenty skončily jen těsně vedle. Největší šanci ale nevyužil střídající Karel, jenž se neprosadil z pěti metrů. Hostům nelze upřít snahu, leč jejich brejky často končily už před pokutovým územím Světlé. A tak domácí tentokrát nepotvrdili pravidlo, že o pouti se doma nevyhrává.
Góly: 19. Štros, 23. Náděje, 66. Tůma. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 2:2. Diváci: 350. Poločas: 2:0. Světlá: Janota – Dvořák, Tůma, Náděje – Rezek, Císař, Čáslavský (80. Závorka), Klaus (72. Valenta) – Štros, Šmíd (46. Karel), Křikava. Dlouhá Ves: Rýdl – Krečman, Pffeffer, Novotný, Kunášek – Henzl, Lukačina, Sobotka, Vošický – Janáček (87. Pospíchal), Polák.

CHOTĚBOŘ – DOBRONÍN 3:2
Utkání nepřineslo příliš vzruchu a mělo oboustranně sotva průměrnou úroveň. Jen ve 14. minutě se uvolnil Bílek, jeho střela však neměla potřebnou razanci. Nebezpečnou situaci hostí o čtyři minuty později chotěbořský gólman s bravurou vyřešil. Po půlhodině hry orazítkoval M. Odvářka tyč, o chvíli později již samostatnou akci dokázal střelecky zakončit 1:0.
Ani po přestávce fotbal na kráse nic nepobral, bojovalo se většinou ve středu hřiště. Šťastnější byli domácí, hned v úvodní minutě nefungoval u Dobronína ofsajd systém, M. Odvářka se tak ocitl sám před brankářem a gólovou příležitost zužitkoval - 2:0. Po hodině hry přišla chvíle hostí, domácí obrana vyrobila dvě minely, nabídnutou příležitost L. a T. Sedláček neodmítli a v rozmezí pouhé minuty srovnali na 2:2. Hostům narostla křídla, hnali se do útoku a jedenáct minut před koncem při gólové šanci exceloval domácí gólman Vykoukal. O rozhodnutí se postaral až v 88. minutě kanonýr M. Odvářka, když přešel přes dva obránce do vápna a s přehledem umístil míč k pravé tyči na konečných 3:2.
Góly: 33., 46. a 88. M. Odvářka – 60. L. Sedláček, 61. T. Sedláček. Rozhodčí: Kalina. ŽK: 1:0. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Chotěboř: Vykoukal – R. Odvářka, Somerauer, Ďoubal, Benák – Klimeš, Hlaváček (46. Běloušek), Vítek (48. Češík), M. Odvářka – Šimoňák (46. Novotný), Bílek.

POHLED – VĚŽNICE 2:1
Již v 10. minutě šli hosté po chybě pohledské obrany do vedení Šejstalem, radovali se však jenom tři minuty, kdy centr Eise uklidil Šikner do sítě - 1:1. Tentýž hráč o chvíli později orazítkoval břevno. V 16. minutě po rohovém kopu skončil míč v pohledské síti, nebyl však uznán, neboť zatočený míč v průběhu letu byl v autu. Ještě do přestávky hodil Sobotka dlouhý aut a M. Fišer z malého vápna zavěsil nekompromisně pod břevno – 2:1.
Po změně stran nejdříve Janďourek zazdil tutovku. Poté v 65. minutě uviděl červenou hostující Šebesta. Po brejkových situacích byli blízko gólu domácí Mach s Janďourkem, šance však měli také hosté, dvakrát bravurně zasahoval gólman Růžička a ještě v poslední minutě hosté orazítkovali břevno.
Góly: 13. Šikner, 36. M. Fišer – 10. Šejstal. Rozhodčí: Jurko. ŽK: 3:4. ČK: 0:1. Diváci: 90. Poločas: 2:1. Pohled: Růžička - Krpálek, Eis, L. Sobotka, Arbelovský (60. J. Sobotka) - M. Fišer, Doležal, Janďourek – Venc (66. Mach), Šikner. Věžnice: Drahoš – Obořil (84. Havlíček), Brukner, Krpálek, Šebesta – Čurda, Neuvirt, Wasserbauer, Šimoníček – Šejstal, Petrlíček.

PŘIBYSLAV – SPEŘICE 1:2
Domácí měli od začátku utkání územní převahu, která vyústila v nádhernou střelu Svobody, jež znamenala vedení 1:0. Chvíli na to však srovnal Brzoň, který využil nedorozumění v přibyslavské obraně. Ve 34. domácí zbytečně ztratili balon a Brzoň se zapsal do střelecké listiny podruhé.
Ve druhém poločase viděli diváci kvalitní fotbal. Přibyslav otevřela hru, ale defenzíva hostů pracovala bezchybně. V největší šanci se ocitl po hodině hry Musil, na kterého sice zívala zcela odkrytá svatyně hostí, ale vstřelit branku se mu nepodařilo.
Góly: 20. Svoboda - 23. a 34. Brzoň. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 4:4. Diváci: 200. Poločas: 1:2. Přibyslav: Hajný – Votava, Strašil, Svoboda, L. Smejkal – L. Vykoukal, Kunc, Krčál, Pochop (46. Vopršal) – Musil, Němec (82. M. Smejkal).

LEDEČ – JANOVICE 0:1
První poločas nabídl vyrovnanou partii, obě mužstva se dostaly do jedné šance, ale jak domácí Vitiska, tak Musil v protější bráně míč za svá záda nepustili.
Po přestávce Ledeč otevřela hru a snažila se strhnout vedení na svoji stranu. Byl to však hostující Zamazal, který se v 66. minutě prosadil po jednom z brejků. Kováci nesložili zbraně, snažili se alespoň o remízu, ale střela Šimka v 70. minutě branku minula. A když pak těsně před koncem sebral čistou gólovou příležitost z kopaček Pajera výborný Musil, bylo o vítězi rozhodnuto.
Gól: 66. Zamazal. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 3:4. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Ledeč: Vitiska – Pešek, Edr, Lebruška, Šťastný – Janů, Krupička, Pajer, T. Geher (82. Žemlička) – Šimek (71. Slavětínský), M. Geher (66. Voplakal).

I.A třída, skupina B
ŠTOKY – BUDIŠOV 0:3

První minuty utkání patřily hostům, kteří dirigovali tempo hry a svou převahu dokázali vyjádřit i brankově, když Nováček přetavil svůj samostatný nájezd ve vedoucí gól. Největší šanci domácích nevyužil těsně před odchodem do kabin Buben, který mířil hlavou těsně nad.
Ve druhém poločase se Štoky dopustily pod tlakem aktivních hostů několika chyb, jednu z nich potrestal po hodině hry Dvořák. A konečnou podobu dal výsledku pár minut před koncem Man. „Předvedli jsme bojovný výkon, ale hosté utkání rozhodli svou kvalitou. Navíc nás zbytečně oslabilo hloupé vyloučení Bubna,“ hořekoval Radek Palán.
Góly: 19. Nováček, 65. Dvořák, 88. Man. Rozhodčí: Cupl. ŽK: 1:0. ČK: 1:0 (75. Buben). Diváci: 100. Poločas: 1:0. Štoky: Dobrovolný – Miksa, Kunc, Dáňa, Havel (59. Pirožek) – Kubát, Koutek, Vodička, Bulant – Buben, Kubík (65. Lóži).

29.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.