Chotěboř obstála s vedoucí Žirovnicí

Havlíčkobrodsko - V devátém kole I. A třídy potvrdila Světlá nárůst formy, což odnesla Věžnice. Dlouhá Ves v prestižním derby dlouho odolávala favorizované Přibyslavi, ale zápas nakonec rozhodl hostující Krčál. Chotěboř dokázala uhrát cennou remízu na hřišti lídra v Žirovnici.

5.10.2009

Utkání mezi Dlouhou Vsí a Přibyslaví nakonec skončilo vítězstvím hostujícího celku 1:0.Foto: Ivo Havlík

I. A třída, skupina A
VĚŽNICE – SVĚTLÁ 2:5

Hosté byli od začátku utkání lepším týmem, což vyjádřil gólově už ve 4. minutě Klaus, který využil špatného zpracování jednoho z věžnických zadáků – 0:1. V 11. minutě přidal druhou branku hostů Křikava, který prošel středem věžnické obrany. Poté se domácí zvedli a dokázali do přestávky srovnat. Šimoníček nasměroval roh do sítě – 1:2. V závěru první půle byl ve vápně stažen Brukner, Neuvirt následnou penaltu proměnil, čímž vyústil tlak domácího celku.
Po změně stran však byla lepší Světlá. Karel v 58. a 60. minutě potrestal dvě minely Věžnice a skláři vedli 2:4. Závěr zápasu přinesl emoce. V 77. minutě byl Šejstal bez povšimnutí sudího zfaulován, věžnický útočník zákrok neunesl a za oplácení byl poslán předčasně pod sprchy. Definitivní podobu výsledku dal v 88. minutě Rezek, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:5.
Góly: 29. Šimoníček, 44. Neuvirt (PK) – 58. a 60. Karel, 4. Klaus, 11. Křikava, 88. Rezek. Rozhodčí: Cup. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (77. Šejstal). Diváci: 120. Poločas: 2:2. Věžnice: Drahoš – Obořil, Wasserbauer, Brukner, Martínek – Staněk (82. Čurda), Šimoníček, Pertlíček (82. Kunc), Neuvirt – Havlíček (69. Prokeš), Šejstal. Světlá: Janota – Náděje, Tůma, Dvořák - Rezek, Čáslavský (75. Šmíd), Císař, Klaus - Křikava, Štros, Karel.

DLOUHÁ VES – PŘIBYSLAV 0:1
Při vyrovnaném průběhu se mnoho šancí nerodilo, z domácího týmu měl největší ve 35. minutě Polák, střela šla těsně vedle tyče. Hosté zahrozili dvakrát, také oni měli špatně seřízenou mušku.
Po změně stran se v 58. minutě uvolnil Krčál, postupoval sám na gólmana Rýdla, ten ho však vychytal. O dvacet později po špatném odkopu domácích se dostal opět do gólovky Krčál, tentokráte se však již nemýlil a rozhodl, že tři body putují do Přibyslavi. V samém závěru byl ještě blízko gólu Sobotka, skóre se však již nezměnilo. „Hosté byli sice o něco lepší, za bojovnost jsme si však bod zasloužili,“ míní trenér Dlouhé Vsi Miloš Plesl.
Góly: 78. Krčál. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Dlouhá Ves: Rýdl – Krečman, Kunášek, Novotný, Pfeffer – Lukačina, M. Janáček, Vošický, R. Janáček – Sobotka, Polák (Pospíchal, Höfer). Přibyslav: Hajný – Smejkal, Bárta, Svoboda, Krčál – Kunc, Strašil, Vykoukal, Němec – Musil, Votava (Pochop, Teml, Kalenda).

ŽIROVNICE – CHOTĚBOŘ 1:1
Hosté předvedli výborný výkon. Žirovnice se dlouho nemohla rozehřát, až v ke konci první půle se osmělila, ale z několika šancí branku nevstřelila. Chotěboř se ujala vedení po nedorozumění stoperů, kterého v 51. minutě využil Klimeš. O vyrovnání se postaral Tomáš Houška, který dorazil Pokorného střelu. Blíže k vítězství měli hosté. V 73. minutě zahrávali pokutový kop, ale výborný Kadlec střelu M. Odvářky chytil.
Góly: 66. T. Houška – 51. Klimeš. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Chotěboř: Benc – R. Odvářka, Somerauer (46. Klimeš), Moravec (90. Málek), Hromádka - D. Čapek, Vítek (80. Šimoňák), M. Odvářka, M. Čapek - Novotný, Benák.

JANOVICE – POHLED 3:1
Janovice šly do vedení po rohovém kopu Zamazala a dorážce Reitermana. Domácí hru kontrolovali, ale zvýšit vedení nedokázali, naopak Pohled po jedné ze svých nebezpečných standardek srovnal. Z rohu hlavičkoval přesně Doležal.
Ve druhé půlce Janovičtí zvýraznili tlak, ale rozhodující gól přišel až sedm minut před koncem. Pěknou akci Slezáka zakončil přesně Barák. Hosté odpadli a v závěru po faulu na Baráka proměnili Brnický penaltu.
Góly: 16. Reiterman, 83. Barák, 90. Brnický (PK) – 25. Doležal. Rozhodčí: Sochor. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas 1:1. Pohled: Růžička – Krpálek, Arbelovský, Sobotka, Pospíchal – M. Fišer, Eis, J. Fišer, Moučka (80. Mach) – Doležal, Janďourek (74. Šikner).

DOBRONÍN – LEDEČ 4:0
První čtvrthodina patřila hostům, kteří ospale hrající Dobronín dostali pod tlak a vytvořili si i dvě velké šance. Jenže s jednou si poradil Chvátal, druhý pokus hostů se mezi tři tyče nevešel. A tak se začali osmělovat i domácí, kteří šli díky Skořepově šťastnému přímému kopu do vedení. Netrvalo dlouho a Ledeč prohrávala o dva góly. Po další standardce se ve skrumáži prosadil Tomáš Sedláček.
A druhý poločas patřil právě dobronínskému střelci. Ten neškodnou Ledeč „popravil“ dalšími dvěma trefami. Nejdříve přesprintoval tři čtvrtě hřiště a podél Vitisky zvýšil na 3:0, hattrick poté zkompletoval po ideální přihrávce Lukáše Sedláčka a obejití gólmana do prázdné branky.
Góly: 32., 75. a 86. T. Sedláček, 20. Skořepa. Rozhodčí: Zdražil. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas 2:0. Ledeč: Vitiska – Janů, Edr, Lebruška, Štastný – Voplakal (82. Převor), Krupička, Pajer, T. Geher (55. Slavětínský) – Šimek, M. Geher.

I. A třída, skupina B
NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – ŠTOKY 3:1

V úvodu utkání měli více ze hry domácí, kteří šli ve 13. minutě díky brance Fraňka do vedení. Hosté srovnali krok ve 36. minutě, kdy se prosadil z brejku Pirožek. Tímto výsledkem první půle skončila přesto, že Náměšť nastřelila břevno a další gólovou šanci nevyužili.
Druhý poločas nabídl nepěknou podívanou, neboť na obou stranách byla řada nepřesností. Hostitelé se dostali do vedení díky penaltě, které předcházel v 55. minutě faul na Sázavského. Pokutový kop bezpečně proměnil Frýbort – 2:1. Další branku vstřelil tým z Třebíčska opět z penalty, kterému předcházela ruka jednoho z hostujících hráčů. Penaltu proměnil pro změnu Zvěřina a domácí v 57. minutě vedli rázem o dvě branky. Po zbytek utkání se již nic nestalo a Náměšť si tak připsala cenné vítězství 3:1.
Góly: 13. Franěk, 55. Frýbort (PK), 57. Zvěřina (PK) – 36. Pirožek. ŽK: 3:2. Diváci: 90. Poločas: 1:1. Štoky: Dobrovolný – Miksa, Kunc, Dáňa, Havel - Lóži (69. Lóži), Koutek, Vodička, Bulant – Pirožek (75. Stehlík), Kubík.