I když Slovan vedl dvakrát o dvě branky, tak staroříšští fotbalisté boj nevzdali ani v deseti, a v závěru dokonce sahali po bodu.

H. BROD – STARÁ ŘÍŠE 4:3
Už ve 3. minutě byl ve vápně faulován ve vyložené šanci brodský Provazník, píšťalka rozhodčího však mlčela. O pět minut později však přišla pro Slovan ledová sprcha. Ve zmatku ve vápně se nejlépe zorientoval ghanský hráč hostí Ali Osumanu a zařídil vedení svému týmu - 0:1. Slovan to přijal jako varování a již ve 12. minutě Provazník šikovně ve vápně předložil nabíhajícímu Marešovi a bylo srovnáno 1:1.

V 19. minutě zakroutil agilní Provazník trestný kop na hlavu obránce Háněla a Slovan vedl 2:1. Od té doby domácí začali diktovat tempo, vytvářeli si další gólové příležitosti. Po půlhodině hry však přišla chvíle hostů, brodský gólman Rezničenko ale Osumana při jeho sólu vychytal. O chvíli později musel útočník z Ghany pro zranění odstoupit. Slovan v poločase vedl, ale spokojenost na lavičce rozhodně nepanovala. „Zbytečně nakopáváme míče, které tím jdou do ztracena. Místo toho bychom měli kombinační hrou do šířky soupeře rozběhat,“ zlobil se trenér Zdeněk Jungvirt.

Hned v úvodní minutě po přestávce se diváci dobře pobavili. Brodský Provazník totiž vrátil výkop hostujícího gólmana nádherným lobem z půlky hřiště do sítě - 3:1. Po hodině hry vykřesal pro oslabené, ale bojovné hosty naději Procházka, když střelou z úhlu přelstil brankáře Rezničenka a snížil na 3:2.

Radost z kontaktního gólu však u hostů netrvala dlouho, utekl domácí Bláha a ve vápně jednom předložil na dorážku do prázdné branky Marešovi - 4:2. Hosté se ani potom nevzdávali, osm minut před koncem odpustil rozhodčí domácím ruku. Ale Stará Říše i tak dokázala zkorigovat výsledek. Dvě minuty před koncem stanovil Merhaut na konečných 4:3. Hosté, i když prakticky celý druhý poločas hráli v oslabení, sahali do konce po bodu. Rezničenko však zázračně střelu, která mířila do šibenice, vytáhl.

„Zisk tří bodů samozřejmě beru, ale v poli jsem čekal lepší výkon,“ zlobil se trenér Slovanu. „Kluci to po přestávce nezvládli psychicky,“ jen kroutil hlavou šéf brodské lavičky.

„Musím ocenit bojovnost kluků, kteří nevzdali boj, i když od druhého poločasu hráli jen v deseti. Usnadnili jsme soupeři úlohu zbytečnými chybami,“ soudí hostující trenér Luděk Kovačík.

Góly: 12. a 72. Mareš, 19. Háněl, 46. Provazník – 7. Osumanu, 59. Procházka, 88. Merhaut. Rozhodčí: Bína. ŽK: 1:5. ČK: 0:1 (32. Brnický). Diváci: 100. Poločas: 2:1. Havlíčkův Brod: Rezničenko – Novotný, Machala, Háněl, Hejkal – Turek (78. Ganobjak), Slanař, Mareš (90. Halamka), Bláha – Provazník (86. Kunc), Adam. Stará Říše: Neuman – Hekerle, Mehaut, Tichánek, Rychtecký (59. Koníř)- Pazderník, Brnický, Procházka, Osumanu (40. Laštovička) - Bartoš, Rygl. Nejlepší hráči: Provazník, Rezničenko – Bartoš.

Příští kolo: Jemnicko - Jaroměřice n. R., Humpolec – Vrchovina, Hartvíkovice - Třebíč B, Okříšky – Pacov, M. Budějovice - Bystřice n. P., Stará Říše – Polná, Herálec (HB) - Ždírec n. D., Havl. Brod - Velká Bíteš.