V derby diváci gól neviděli

Havlíčkobrodsko – Ve 22. kole I. A třídy se tří bodů dočkali jen fotbalisté Dlouhé Vsi a Chotěboře. Věžničtí dostali tři góly až v závěru zápasu.

24.5.2010

Ilustrační fotoFoto: Ivo Havlík

I.A třída, skupina A
PŘIBYSLAV – SVĚTLÁ 0:0

V úvodu utkání si domácí vypracovali obrovskou šanci, avšak zakončující Vopršal zblízka minul. Pak převzali iniciativu hosté, ale Rezek i Křikava hlavičkovali nad branku. Nejblíže ke gólu byli Světelští v 39. minutě, kdy Císař orazítkoval tyč a dorážku Křikavy zlikvidoval gólman Hajný. O minutu později proletěla nebezpečná Křikavova rána vedle tyče.
Po přestávce zahrozili domácí avšak Vopršal po centru Musila z voleje netrefil bránu. Dorážku Křikavy pak vykopl z brankové čáry domácí obránce a Valentovu střelu vyrazil Hajný.
Rozhodčí: Cupl. ŽK: 2:2. Diváci: 200. Přibyslav: Hajný – Svoboda, Strašil, Votava, Flekal – Smejkal, Krčál (63. Škacha), Vykoukal, Stejskal – Vopršal (72. Pochop), Musil. Světlá: Koudelka – Mišta, Blažek, Náděje, Dvořák – Rezek, Čáslavský, Císař, Závorka (78. Valenta) – Štros, Křikava.

DLOUHÁ VES – PELHŘIMOV B 3:2
Zpočátku byli hosté lepší a v 9.minutě je dostal Hurda do vedení 0:1. Po čtvrthodince hry našel Šimon po trestném kopu Poláka a bylo srovnáno 1:1. O devět minut později opět Polák hlavou dal na 2:1. V 36. minutě se tleskalo úspěšnému sólu Kaplana na 3:1. Po změně stran se hosté zlepšili, a po hodině hry snížili Hovorkou. V závěru se domácí bránili, ale podařilo se jim zisk tří bodů uhájit.
Góly: 15. a 28. Polák, 36. Kaplan – 9. Hurda, 65. Hovorka. Rozhodčí: Krecht. ŽK: 2:1. ČK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 3:1.
Dlouhá Ves: Rýdl – Krečman (70. Eis), Kunášek, Polák, Meloun – Lukačina, Kaplan, Henzl, Šimon – Sobotka (80. Vošický), Pospíchal.

ŽIROVNICE – LEDEČ 3:1
Žirovničtí se dlouho nemohli prosadit, vysvobození ale přišlo z kopačky Martina Moravce, který z vymetl šibenici. Deset minut po obrátce na skákavou střelu Moravce brankář hostí opět nedosáhl. I na třetí brance Žirovnice se podílel Moravec, který vysunul Houšku, který tváří v tvář Vitiskovi nezaváhal. Ledeč se dočkala až v 84. minutě, když penaltu proměnil Procházka.
Góly: 30. a 54. Moravec, 55. T. Houška – 84. (PK) Procházka. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Ledeč: Vitiska – Šťastný, Pešek, Lebruška, Janů - Pajer, Janovec (68. Voplakal), Procházka, Slavětínský (72. Žemlička) - Hoffman, Geher.

ÚSTRAŠÍN – CHOTĚBOŘ 1:2
Ve vyrovnaném souboji se vedení ujali hosté, když Šimoňák využil chyby v defenzivě. Do poločasu se střídaly šance na obou stranách, branka však už nepadla.
Po změně stran přidala Chotěboř druhou branku, kdy se ve skrumáži nejlépe zorientoval Martin Odvářka. Ústrašín se dočkal až v předposlední minutě, kdy využil dobré nahrávky Růžek.
Góly: 89. Růžek – 28. Šimoňák, 52. M. Odvářka. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 0:1. Chotěboř: Vykoukal – Křivohlavý, M. Čapek, Čáp, D. Čapek - Vítek, Šimoňák, Klimeš, R. Odvářka (69. Haltuf) - Hromádka, M. Odvářka.

JANOVICE – VĚŽNICE 3:0
První půlka nabídla fotbal průměrné úrovně. V 5. minutě mohli jít hosté do vedení, ale šanci Šejstala zmařil Bratršovský. Poté měli dobré šance domácí, ale třikrát se zaskvěl Drahoš.
Ve druhé půlce se herní tvář utkání nezměnila. Oživení janovické hry přinesl až střídající Šuhaj, který, v závěru v rozmezí pěti minut třikrát prostřelil Drahoše a rozhodl.
Góly: 81., 84. a 86. Šuhaj. Rozhodčí: Kalina. ŽK: 1:4. Diváci: 150. Poločas 0:0. Věžnice: Drahoš – Staněk, Martínek, Brukner, Jaroš (46. Havlíček) – Fikejs, Neuvirt (46. Kunc), Wasserbauer, Chalupník – Šejstal, Pertlíček.

DOBRONÍN – POHLED 5:1
V úvodu byli hosté aktivnější, ale Dobronínu pomohla branka Smejkala po rohu. Pak Sedláček a Kalců velké šance neproměnili. Prvně jmenovaný ovšem složil úspěšně reparát, když zakončil samostatný únik povedenou kličkou gólmanovi.
Stejný hráč navíc hned po obrátce zvýšil na 3:0. Pohled poté zabral a Šikner čtvrt hodiny před koncem vykřesal naději. Jenže dobře hrající Záškoda dvěma trefami definitivně rozhodl.
Góly: 31. a 46. T. Sedláček, 79. a 84. Záškoda, 17. Smejkal – 75. Šikner. Rozhodčí: Voborný. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Pohled: Růžička – Krpálek, Eis (46. Siebenbürger), Sobotka, Arbelovský – Fišer (80. Mach), Doležal, Říha, Freudenreich – Venc (60. Šikner), Janďourek.

I. A třída, skupina B
ŠTOKY - NOVÁ VES 1:2

Hned v úvodní minutě chyběl domácímu Bubnovi krůček k úspěchu. Potom se však začali prosazovat fotbalovější hosté. Z domácího kolektivu měli jenom náznaky šancí A. Dáňa a Bulant.
Hosté si po hodině hry vybudovali dvoubrankové vedení. Dvanáct minut před koncem vykřesal naději A. Dáňa po centru Bubna. Fotbalisté Nové Vsi však domácí do dalších příležitostí nepustili.
Góly: 72. A. Dáňa – 48. Pohanka, 65. Starý. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 3:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Štoky: Dobrovolný – Hejsek (47. Kubát), Kunc, M. Dáňa, Kubík (70. Havel), - Miksa, Koutek, A. Dáňa, Bulant – Buben, Lóži.

reportéři Deníku

24.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Podél Dalešické přehrady vede nová zelená turistická značka. Turisty zavede přímo k vodě, na místa s poutavými výhledy.