Žáci přijeli od Dyje bez bodového zisku

Břeclav/Havlíčkův Brod – S prázdnou přijeli z Břeclavi divizní žáci. Mladší dokonce ukusili hořkost porážky v této sezoně poprvé.

1.10.2010

Divizní žáci podali dobré výkony, ale na body to nestačilo. Teď doma přivítají Vrchovinu a oboje žáci chtějí vyhrát.Foto: Jan Valeta

Divize starších žáků

BŘECLAV – H.BROD 4:1
Výsledek tomu nenapovídá, ale starší žáci odehráli v Břeclavi vyrovnaný zápas. Dokonce se ujali v 10. minutě vedení zásluhou Prchala po pěkné akci a střele z hranice velkého vápna. Domácí byli velmi důrazným týmem a dokázali toho znamenitě využít. Do poločasů z brejků otočili vývoj utkání až na 3:1.

Po přestávce hra pokračovala ve vysokém tempu, ale brodští chlapci své šance nedokázali využít. Břeclav ještě zvýšila konečný výsledek na 4:1, kdy fauloval brankář Bezděk, uviděl červenou kartu a penaltu domácí bezproblému proměnili. „Z výsledku jsem zklamán, ale Břeclav podala velmi dobrý výkon a jako jediná s námi vydržela běhat po celý zápas,“ přiznal trenér Ján Bdžoch

Gól: Prchal. Poločas: 3:1. H.Brod: Bezděk – Franc, Báča, Pártl, Fiala – Svoboda, Pleva, Dvořák, Prchal – Havlíček, Pospíchal (Rosecký, Kuja, Burjetka).

Divize mladších žáků

BŘECLAV – H.BROD 3:1
Hráčům dělal velký problém podmáčený terén a nasáklý míč. Přesto brodští chlapci měli většinu zápasu míč na svých kopačkách, ale bohužel soupeř byl produktivní.

Po přestávce se hosté ujali vedení, brankou Polcara, ale už za sedm minut bylo vyrovnáno, kdy břeclavský hráč nastřelil Fikara, tak nešťastně, že se od něj míč odrazil do bramky. Otočit vývoj utkání se podařilo domácím z přímého kopu, kdy Vaněčkovi proklouzl míč mezi rukavicemi 2:1. potom se hosté vrhli do útoku a dvě minuty před konce soupeř z brejku trestal 3:1. „Musíme na zápas zapomenout a už myslet na Vrchovinu. Dobrý zápas odehrál střelec branky Polcar, který je o rok mladší než ostatní kluci,“ chválil svěřence trenér Josef Fikar
Gól: Polcar. Poločas: 0:0. H.Brod: Vaněček – L. Peřina, Paušíma, Henek, Mašek – Nedvěd, J. Peřina, Fikar, Stránský – Bárta, Polcar (Gruber, Karlík).

1.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Pod městským znakem se ukrýval fragment původní fasády radnice ze 17. století. Zlaté slunce v modrém poli. Podle odborníků se jednalo o mechanické hodiny.
2

Fasáda Staré radnice skrývala renesanční fresku usměvavých hodin

Brodské koupaliště zláká v létě k osvěžení stovky lidí za den.

Na brodské koupaliště míří stovky lidí za den

Velké Meziříčí i nadále kraluje třetí lize

Vysočina – Také třetí vystoupení Velkého Meziříčí v letošním ročníku MSFL skončilo úspěchem, přivezlo body z Hulína. V divizi D se poměrně dařilo dalším fotbalovým týmům z Vysočiny.

Chotěboř vyhrála ve Speřicích a vede tabulku

Vysočina – Po třech kolech krajského přeboru jsou jediným týmem, který neztratil ani bod, fotbalisté Chotěboře. Derby mezi Humpolcem a Košeticemi totiž skončilo bez branek.

Šmolovy vévodí okresnímu přeboru

Havlíčkův Brod - Druhou porážku v řadě si ve fotbalovém okresním přeboru připsalo céčko brodského Slovanu. Naopak devět bodů ze tří zápasů mají na svém kontě Šmolovy.

Chotěbořský Krédl rozhodl čtyři minut před koncem okresní derby

Vysočina – Špatný vstup do soutěže mají za sebou v I. A třídě fotbalisté Havlíčkovy Borové, kteří prohráli i třetí zápas v řadě, tentokrát 1:0 padli v Dobroníně a navíc se jim v sezoně ještě nepodařilo vstřelit ani gól.