Brodské béčko přezimuje první

Havlíčkobrodsko - Ani jeden z vedoucích tří celků nedokázal bodovat naplno.

1.11.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Vedoucí Brod B zaváhal v Kamenici, Habry přenechaly na domácím hřišti všechny tři body rezervě Dekory a Luka brala pouze bod ze souboje s Černovicemi.

TIS – LUKAVEC 2:2
Domácí drželi otěže utkání prakticky celý zápas, ale opět doplatili na střeleckou potenci. Hosté vystřelili první poločas na branku pouze jednou, v 44. minutě těsně před odchodem do kabin, a hned z toho byl gól – 0:1.
Druhý poločas domácí hru otevřeli, podařilo se jim rychle srovnat v 49. dalekonosnou střelou Benáka, ale do kolen je srazil krásnou ránou v 65. minutě Urban. Těsně před koncem pak vydoloval pro Tis alespoň bod Hlaváč.
Góly: 44. a 65. Urban – 49. Benák, 90. Hlaváč. Rozhodčí: Janko. ŽK: 2:5. Diváci: 70. Poločas: 0:1. Tis: Havel – Kučera, Kubát, Pecha, Kozlík – Hlaváč, Benák, Krajíček, Rosecký – Bláha (69. Miřátský), Zezulák (60. Vala).

PACOV B – LÍPA 2:2
Remíza utkání sluší, v Pacově to byl urputný a vyrovnaný boj. Lépe začali domácí a do vedení je dostal v 5. minutě po závaru před Exnerovou brankou Krejča. Lípa s odpovědí dlouho neotálela. Ve 14. minutě se po trestném kopu dostal k hlavičce Hrdlička a srovnal skóre. Další standardka už dostala do výhody hosty. Pacovská obrana zaspala a Böhm měl práci při zakončení hodně usnadněnou. Rušný a na branky bohatý poločas ukončil ve 39. minutě pacovský Hrobský, který po nepřehledné situaci v šestnáctce doklepl míč do prázdné branky.
Ve druhé půli se zarputile bojovalo a jelikož šancí ubylo, na výsledku už se nic nezměnilo.
Góly: 5. Krejča, 39. Hrobský – 14. Hrdlička, 25. Böhm. Rozhodčí: Klímová. ŽK: 7:2. Diváci: 80. Poločas: 2:2. Lípa: Exner – Vácha, Prokš, Fejt, Souček, Havel, Böhm, Krpálek, Kříž, Bouda, Hrdlička.

KOŽLÍ – HORNÍ CEREKEV 4:1
Začátek utkání patřil jasně domácím, herní aktivitu přetavil v první gól Šimek. Po centru do vápna si zpracoval míč, obešel dva obránce a zavěsil – 1:0. V 36. minutě rozhodčí odpískal faul hostům a za následující protesty byl vyloučen Rysl. Aby toho nebylo pro hosty málo, tak hned se ze standardky hlavou prosadil Šimek – 2:0. Tentýž hráč stačil ještě před odchodem do kabin zkompletovat úspěšným brejkem hattrick – 3:0.
Po přestávce domácí nenavázali na výborný výkon z první půle, takže přišel i gól oslabených hostů. V 69. minutě se míč odrazil k Zelenkovi, který snížil přesnou střelou na 3:1. V 75. minutě stanovil konečné skóre na 4:1 domácí útočník Trpišovský.
Góly: 12., 37. a 70. Šimek, 75. Trpišovský – 69. Zelenka. Rozhodčí. Sliš. ŽK: 3:3. ČK. 0:1 (36. Rysl). Diváci: 110. Poločas: 3:0. Kožlí: Březina – Vladyka, Pešek, Brzoň, Plesl – Mikula, Voplakal, Šimek, Radoš – Blažejovský (74. Pajer), Trpišovský (88. Smítka).

KAMENICE – H. BROD B 2:0
Domácí v posledním zápase první poloviny soutěže předvedli bojovný, soustředění výkon a byli za to po zásluze odměněni plným bodovým ziskem. Skóre se mnilo už ve 13. minutě, kdy se pěknou střelou z trestného kopu trefil k tyči Tesař. Ten mohl vedení Slovanu krátce po přestávce pojistit, ale bohužel selhal v koncovce.
V 54. minutě byli hosté blízko k vyrovnání, jenže brankář Votápek byl proti. Udeřilo tedy na druhé straně. V 68. minutě se po pohledné akci prosadil Šuranský. Závěr byl přesto hodně rušný. Čtyři minuty před koncem nastřelili hosté břevno, následně odmítli vítězství Kamenice zpečetit P. Zahradník a Tesař.
Góly: 13. Tesař, 68. Šuranský. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 3:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0. H.Brod B: Holcman - Nechvátal, Kunstmüller (46. Veselý), Partl, Semrád (75. Červín), Koblížek, Fialka, Udržal (64. Freudenreich), Vrba, Zeman, Zimprich.

CHOTĚBOŘ B - BUDÍKOV 3:2
Domácím patřil nástup, šli již v 10. minutě do vedení Hlaváčkem, do přestávky však hosté srovnali krok i skóre, když hrozili především ze standardních situací.
O přestávce měl dobré tušení chotěbořský trenér Konečný, když poslal na hřiště Klimeše a Kejdla. Hra se začala dařit a oba střídající se zapsali do listiny střelců. Po hodině hry dal Klimeš druhý gól, radost měla jenom jepičí trvání, neboť již o minutu později soupeř kontroval. Dvacet minut před koncem vyslal Bílek kolmici na Krejdla a ten již zařídil, že všechny body zůstaly u Doubravky.
Góly: 10. Hlaváček, 65. Klimeš (PK), 70. Krejdl – 18. a 66. Šrámek. Chotěboř: Benc - Haltuf. Mudruňka, Odvářka, Neuwirt – Hlaváček, Češík (46. Klimeš), Ďoubal, Bílek – Vítek, Rakušan (46. Krejdl).

HABRY – ŽDÍREC B 2:4
Domácí vstoupili do utkání výborně, v 15. minutě vsítil nůžkami první gól Kudláček – 1:0. Potom se hra odvíjela hlavně uprostřed hřiště, až v 28. minutě vyrovnal přesnou střelou Kučera. O tři minuty rozhodčí nařídil přísný pokutový kop pro hosty, který Jiří Matějka proměnil – 1:2.
Po změně stran začaly opět lépe Habry, když v 52. minutě Vrdského přihrávku zužitkoval Toma – 2:2. Tři body nakonec bral Ždírec, neboť přidal ještě dvě branky. V 72. minutě utekl Máša Šemberovi – 2:3 a vzápětí se po rohu prosadil Jiří Matějka – 2:4.
Góly: 15. Kudláček, 52. Toma – 31. (PK) a 76. Jiří Matějka, 28. Kučera, 72. Máša. Rozhodčí: Veselý. ŽK: 4:2. Diváci: 80. Poločas: 1:2. Habry: Krátký – Vavřička (74. Rajter), Janouch, Doležal, Šembera (80. Moravec) – Korel, Stránský, Vrdský (84. Bártík), Michal – Kudláček, Toma. Ždírec B: Tomášek – Polanský, Pleva, Veselský, Kučera – Blažek (90. Mikulecký), Jiří Matějka, Novotný, Jan Matějka (85. Zahradník) – Sobotka, Máša (90. Doležal).

1.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.