Dorosty si zahrály "okresní přebor"

Havlíčkobrodsko – K prvnímu přípravnému zápasu odjeli lipští fotbalisté do Humpolce a dorostenci brodského Slovanu se po návratu ze soustředění představili poprvé na domácí půdě proti Rozsochatci a jejich mladší kolegové si pozvali dalšího okresního zástupce, Mírovku.

8.2.2011 1

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

HUMPOLEC – LÍPA 5:0
V prvním poločase byli domácí fotbalisté lepším týmem a zaslouženě vedli v poločase o dvě branky. Po přestávce Lípa hru otevřela a inkasovala ještě třikrát do otevřené obrany.
Poločas: 2:0. Lípa: Exner – M. Prokš, Vácha, Zajíček, Krpálek – Martínek, Böhm, M. Kučírek, Kříž – J. Prokš, Starý (Bouda, Kutlvašr, Baloun).

H.BROD ST. DOROST – ROZSOCHATEC 1:5
Zápas, ve kterém měl starší dorost havlíčkobrodského Slovanu územní herní převahu, nedokázal zužitkovat gólově. Za to Rozsochatec byl produktivní a využil každého zaváhání brodských mladíků.
Góly: Havel – Fousek 2, Plodík, Pleskač, Vorreiter. Rozhodčí: Čejka. H.Brod: Rajdl – pazderka, Šíma, F. Gramer, Beránek – Špiňar, Herman, Sůva, Klement – Havel, Semrád (J. Gramer, Soukal). Rozsochatec: K. Peňaz – P. Dundáček, Dočkal, Mutl, J. Fiala – Provazník, Fousek, Křivský, O. Fiala – Bílek, Vorreiter (D. Dundáček, Venc, Pleskač, Plodík).

H. BROD ML. DOROST – MÍROVKA 1:10
Zápas se stal jednoznačnou záležitostí fotbalistů z Mírovky, kteří mladší dorostence nešetřili.
Gól: Horák. Rozhodčí: Čejka. Poločas: 1:6. H.Brod: Běhounek – Horák, Pešek, Vendl, Meloun – Štědrý, Mejstřík, Henek, Venc – Hoffrichter, Krejdl (Žáček).

8.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Vražda mezi cizinci: Došlo k ní na ubytovně v Humpolci

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

V muzeu se bude mluvit o pokladech na Vysočině

Chotěboř – Zajímáte se o poklady? Rádi o nich čtete? Nebo dokonce jste jejich vášnivým hledačem? A jak to vůbec se stavem pokladů na Vysočině vypadá? Odpovědi nejenom na tyto otázky dostanete v úterý 5. září od 17 hodin v městském muzeu v Chotěboři.

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Žďár nad Sázavou - Na šest desítek balíků ze slámy tvoří bludiště na okraji žďárského parku Farská humna. Dočasnou venkovní hernu pro děti tam vybudoval žďárský výtvarník Michal Olšiak.

Sáblíková bude pokračovat i po Pchjongčchangu

Žďár nad Sázavou – Odchod do sportovního důchodu? Ale kdeže. Láska ke sportu zvítězila. Martina Sáblíková přehodnotila své plány po olympijských hrách v Pchjongčchangu a hodlá se na dlouhém oválu se svými konkurentkami potkávat i nadále. Její fanoušci tak mohou mít radost.

O Krucemburskou kliku se bojovalo už popáté

Vysočina - V neděli se za přívětivého počasí v Krucemburku na dvou kurtech konal již 5. ročník parádního představení při turnaji čtyřher, který pro amatéry tradičně připravili Pavel a Míra Blažkovi s rodinami. Celkově panovala jako vždy uvolněná přátelská atmosféra, umocněna kvalitními výkony při zápasech a také operativním občerstvováním během náročných bojů.