Staršímu dorostu se venku nedaří

Břeclav – Starší dorostenci brodského Slovanu nenavázali na dobrý výkon doma proti Lišni a z Břeclavi si přivezli porážku 4:0. Jejich mladší kolegové naopak byli úspěšní a přivezli si tři body.

20.4.2011

Po domácí prohře 1:5 s Líšní si mladší dorostenci brodského Slovanu přivezli výhru z Břeclavi, kde podali týmový výkon a rádi by ho zopakovali doma proto Otrokovicím. Foto: Ivo Havlík

DIVIZE ST. DOROSTU
BŘECLAV – H. BROD 4:0
Starší dorostenci chtěli v Břeclavi překvapit, ale od samého začátku utkání tahali za kratší konec. Domácí byli ve všech směrech lepším týmem, ale brodská obrana na čele s brankářem Soukalem dlouho tlaku odolávala.

Potom si ale brodský brankář vybral dvě slabší chvilky. Nejprve se nechal nachytat z půlícího kruhu a po té centrovaný míč, který v pádu zastavil jen metr před brankovou čárou, a soupeř takovým dárkem nepohrdal – 2:0. Do poločasu ještě Břeclav přidala třetí gól a bylo prakticky po zápase.
Do druhého poločasu poslal trenér Ondřej Pavlas mladší dorostence Vence a Hoffrichtera, kteří nahradili Polívku a Beránka.

„Venc hrál snad lépe než Polívka a Hoffrichter šel místo Havla na stopera a hned byla obrana pevnější. Michal Havel totiž neplní ani ty nejzákladnější taktické pokyny a hraje si na volného hráče,“ zlobil se na svého svěřence Pavlas.

Domácí stále tlačili, ale s velkou dávkou štěstí přidala čtvrtý gól, a upravili tak na konečných 4:0. „Házím prohru za hlavu, nejtěžší soupeře máme za sebou. Čtyři body ze tří zápasů venku a jednoho doma s prvními třemi celky tabulky není špatné. V sobotu porazíme Otrokovice,“ má jasno Pavlas.
Havlíčkův Brod: Soukal – Pazderka, Gramer, Havel, Špiňar (60. Horn) – Beránek (46. Hoffrichter), Staněk, Klement, Polívka (46. Venc) – Semrád, Petřík.

DIVIZE ML. DOROSTU
BŘECLAV – H. BROD 0:2
Po domácím debaklu s Lišní 1:5 odjížděli mladší dorostenci do Břeclavi trochu s obavami z domácího ambiciozního celku.

Domácí nastoupili do zápasu sebevědomě, ale bez patřičného zápalu do hry. Do pětadvacáté minuty si vypracovali brodští chlapci čtyři gólové příležitosti, když se nedokázal prosadit Horák, Henek a dvakrát Štědrý.Ujala se tedy až pátá šance, ve 34. minutě se po akci Krejdla prosadil dorážkou Henek.
Rozuzlení zápasu přišlo v pětapadesáté minutě, kdy Mejstřík přihrál Krejdlovi a ten rozhodl o třech bodech pro brodské mladíky.

„Bylo by nespravedlivé vyzdvihovat jednotlivce. Potěšilo nás, že o rok starším soupeřem jsme vydrželi hrát v tempu celý zápas a ve většině činností jsme byli lepší,“ chválil hráče trenér František Souček.

Góly: 34. Henek, 55. Krejdl. Havlíčkův Brod: Žáček – Molák, Pešek, Horák, Henek (69. Šotola) – Vendl, Mejstřík, Prokš (55. Tuhý) – Krejdl, Štědrý (75. Meloun).

20.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

Politika je v kraji pánská jízda

Základní škola Konečná se zapojila do celorepublikové akce Rosteme spolu se stromy.

Školní zahrada se změní v místo relaxace i vzdělávání

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.

Ve Stranné u Telče usmrtil dítě zemědělský stroj

Vysočina – V pondělí 16. října se ve vsi Stranná na Jihlavsku stala velká tragédie. Došlo tam k dopravní nehodě při níž zemřelo nezletilé dítě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.