Divizní žáci si smlsli na Zlínu

Havlíčkův Brod – Fotbaloví divizní žáci havlíčkobrodského Slovanu byli na domácím trávníku úspěšní a proti Zlínu B si připsali po třech bodech.

22.4.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

DIVIZE ST. ŽÁKŮ
H. BROD – ZLÍN B 4:0
V prvních pěti minutách si zlínští hráči museli připadat jako na kolotoči. Domácí hráči si vypracovali tři gólové příležitosti a Havlíčkovi se podařilo otevřít skóre. „Ve čtvrtek nás čeká prestižní turnaj, kdy vítěz jede do švédského Göteborgu a chtěli jsme v úvodu utkání vyzkoušet velmi nátlakový fotbal, a to se nám povedlo,“ nechal se slyšet brodský trenér Ján Bdžoch. Po této brance přestali brodští hráči hrát kombinační fotbal a míče začali nakopávat.
„Připadalo mi, že to chtěli kluci co nejdříve rozhodnout, ale takto se prezentovat nemůžem,“ přiznal Bdžoch. Rozhodnutí padlo až v posledních patnácti minutách, kdy Zlín B odešel fyzicky a inkasoval ještě tři góly.

„Šest kluků ze základní sestavy už měli zápas v nohách. Fiala a Havlíček odehráli zápas za Jihlavu proti Baníku a Dont, Svoboda, Franc, Pospíchal hráli za béčko krajský přebor. Ti kluci to neměli jednoduché, ale dnes to zvládli,“ chválil Bdžoch.

Góly Havlíčkova Brodu: Havlíček, Pleva, Burjetka, Pospíchal. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Havlíčkův Brod: Bezděk – Franc, Pártl, Báča, Fiala – Svoboda, Havlíček, Dvořák, Prchal – Pleva, Pospíchal (Kuja, Burjetka, Dont).

DIVIZE ML. ŽÁKŮ
H. BROD – ZLÍN B 3:2

Hosté hráli již od 2.minuty o deseti lidech, když zlínský obránce zezadu skosil brodského útočníka Paušimu a uviděl červenou kartu. Chlapci z města bot to nijak nedeprimovalo a udržovali vyrovnanou partii.

Až po čtvrthodince hry kopal střílený roh Henek a v tlačenici ve vápně se prosadil brodský Polcar, další dvě gólové příležitosti Slovanu vyšuměly do ztracena. Druhý poločas chlapci z Losů chtěli zahájit náporem, v koncovce se jim nedařilo, naopak v 31. a ve 33. minutě se sami dostali do prekérní situace.

Po dvou hrubkách v brodské obraně ševci otočili výsledek na 1:2, což je nakoplo k vyšší rychlosti i bojovnosti. Štěstí se potom přiklonilo na stranu Slovanu a Fikar z trestného kopu srovnal na 2:2. Rozhodlo se čtvrthodinku před koncem, kdy po centru Prchala na Bártu si dal dezorientovaný zlínský obránce vlastence.

„O rok mladší a snaživí Moravané drželi po celé utkání se Slovanem krok, byli dokonce rychlejší na míči a sahali po zisku bodu. Z našeho kolektivu lze pochválit útočníka Paušimu, v záloze se dařilo Fikarovi,“ okomentoval průběh boje brodský kouč Josef Fikar.
Góly Havlíčkova Brodu: Polcar, Fikar, vlastní. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Havlíčkův Brod: Vaněček – Mašek, Henek, Stránský, L. Peřina – J. Peřina, Fikar, Prchal, Polcar – Paušima, Bárta (Tajovský, Karlík, Gruber, Nedvěd).