V Lípě se v utkání šlágru kola nakonec radovali ze zisku bodu oba fotbaloví soupeři

Havlíčkův Brod – Tajenka konečného pořadí v tabulce I. B třídy skupina A je konečně rozluštěna.

21.6.2011

V první minutě inkasoval lipský brankář Milan Exner (na snímku) v zápase s Pacovem B. Nakonec se podařilo Lípě tři minuty před koncem vyrovnat Hrdličkou, který proměnil pokutový kop a Lípa si zachovala bétřídní příslušnost i pro příští sezonu. Foto: Ivo Havlík

Rezerva havlíčkobrodského Slovanu si zajistila postup do I. A třídy již v předposledním kole výhrou v Tisu 5:2, v I. B třídě visel pověstný Damoklův meč ještě nad pěti oddíly.

Ve šlágru kola v Lípě stačila plichta k záchraně obou soupeřů, černého Petra si vytáhli sami lukavečtí fotbalisté, když doma prohráli s Tisem 2:4 a spolu se Ždírcem B soutěž opouštějí.

I. B třída
LÍPA – PACOV B 1:1
Střetnutí, v němž šlo oběma soupeřům o krk, začalo pro domácí šokem. První standardku po dvaceti sekundách využili nažhavení hosté k vstřelení vedoucí branky. Na štěstí lipští fotbalisté nezpanikařili a do čtvrthodinky srovnali hru a dostávali se i do šancí, do přestávky měli největší Kučírek na malém vápně, Bouda, který běžel sám na gólmana, a blízko gólu byl i Hrdlička.

Změna systému zabrala

Gólové šance však měli i hosté, Bártů netrefil opuštěnou svatyni ze vzdálenosti pěti metrů. Chleba se lámal po změně stran, kdy přišel na hřiště ostřílený matador Josef Kutlvašr starší a překvapivě zaujal místo v útoku vedle Bouchnera a Hrdličky.

„Zkusili jsme hrát systém 4 – 3 – 3 a tato změna vyšla. Zkušený borec přinesl uklidnění mužstva, dokázal přidržet míč, přesně přihrát, takže bylo jenom otázkou času, kdy padne gól,“ osvětlil situaci lipský kouč Zdeněk Jungwirt.

Museli si však počkat až do samého závěru střetnutí, když tři minuty před koncem, kdy pacovský Pavelec fauloval Bouchnera ve vyložené pozici, a Hrdlička penaltu bezpečně proměnil na 1:1. „Hosté odvedli bojovný výkon, vynikající byl stopér ve vzdušných soubojích, neustále zlobil jejich nejlepší hráč Vlach. Naši hru tvořili Kučírek s Hrdličkou. Po počáteční jarní mizerii jsme získali potřebný bod k záchraně,“ oddechl si šéf lipské lavičky.

Pacovští fotbalisté odehráli dobré utkání s maximální bojovností, měli i střelecké příležitosti. Snahu domácích o nátlakovou hru eliminovali dobře fungující obranou.

„Naši hru dirigoval ze středu zálohy náš nejlepší hráč Vlach. Po hodině hry mohl sám rozhodnout, když běžel sám na lipského gólmana, při střeleckém zakončení však poslal balon jen těsně vedle levé tyče. Musím rozhodně pochválit výkon všech rozhodčích, důležitý mač zvládli opravdu na jedničku, i proti nám nařízená penalta v samém závěru střetnutí byla v pořádku a byla odpískána v souladu s pravidly. Potřebovali jsme vyhrát, na štěstí při prohře Lukavce doma nám stačil i jediný bod k celkové záchraně,“ nezakrýval svou velkou spokojenost pacovský kormidelník Josef Lehotský.