Dorostenci Slovanu nečekaně klopýtli ve vlastním hájenství s Otrokovicemi

Havlíčkův Brod – Ještě čtyři zápasy zbývají do konce fotbalové divize dorostu, chlapcům brodského Slovanu se ve vlastním prostředí nedařilo.

12.10.2011

Zápas jak na houpačce odehráli starší dorostenci brodského Slovanu (v tmavém) proti Otrokovicím, když prohrávali 1:3, podařilo se jim vyrovnat na 3:3 a nakonec se radoval soupeř z výhry 3:4. Bohužel pro domácí rozhodl smolný pokutový kop.Foto: Ivo Havlík

Starší těsně prohráli, mladší vybojovali alespoň bod.

DIVIZE ST. DOROSTU
H. BROD - OTROKOVICE 3:4
Hosté Na Losích potvrdili pověst útočného družstva a již v úvodní minutě šli do vedení. Domácí potom získali mírnou převahu, ve 23. minutě dlouhý nákop Horáka překvapil otrokovického gólmana, míč se odrazil od břevna a dorážející Staněk byl ve vyložené šanci faulován, Krejdl však nařízený pokutový kop poslal do tyče. Vyrovnání přišlo o tři minuty později, kdy Vendl z rohového kopu posadil přesně na hlavu Horáka 1:1.

Potom Moravanům vyšel nacvičený signál při rohovém kopu a šli opět do vedení 2:1. Lépe vstoupili i do druhého poločasu, po tradiční chybě Slovanu ve středu hřiště využili brejkové situaci a utekli na 1:3.

Brodské chlapce to však nerozhodilo a po hodině hry dokázali v rozmezí dvou minut Špinarem a Pazderkou srovnali na 3:3. Blízko gólu byl dobře hrající Špinar, jeho střela hlavou šla nad břevno. Bojovalo se o každý míč, ve 77. minutě však nešťastně fauloval ve vápně Horák a mladíci z jihu Moravy si z penalty zajistili šťastnou výhru.

Slovanisté bojovali, srážely je však taktické chyby i hodně zbytečně prohraných osobních soubojů. Pochvalu zaslouží Pazderka, Staněk a zejména aktivní Špinar, příslibem jsou výkony Henka.
Góly: Horák, Špinar, Pazderka – Novotný 2, Tuček, Lánský. Poločas: 1:2. Havlíčkův Brod: Žáček – Molák, Horák, Hofrichter, Špinar, Vendl (85. Šíma), Pazderka, Henek, Staněk – Švec ( 56. Štědrý), Krejdl.

DIVIZE ML. DOROSTU
H. BROD - OTROKOVICE 2:2
Až na Dvořáka nastoupili domácí v kompletním složení. Hra byla od začátku spíše urputným bojem o míč a plná osobních soubojů, než pěkná fotbalová podívaná.

Trenéři sice nabádali chlapce k kombinační hře, kterou ovládají, přijali však podobně jako soupeř systém nakopávaných balonů a důrazné hry ve středu hřiště.

Skóre otevřel v 10. minutě Halák, do přestávky však Moravané srovnali na 1:1. Po změně stran poslal spoluhráče opět do vedení výborně hrající Pleva, soupeř však po zbytečné ztrátě míče a chybě obrany vyrovnal na konečných 2:2.

„Utkání vzdor četným vytvořeným šancím jsme nedokázali vyhrát.O dva body jsme však přišli právem, výkon, jaký jsme předvedli, na vítězství nestačí a zbytečně jsme si zkomplikovali situaci na čele tabulky. V dalším utkání v Prostějově musíme předvést zcela jinou hru, zlepšit proměňování šancí a odehrát celý zápas v maximálním tempu. Nic jiného než výhra nás nezajímá,“ prohlásil domácí kouč Tomáš Bárta.
Góly: Halák, Pleva – Smutný, Novák. Poločas: 1:1. Havlíčkův Brod: Bezděk – Halák, K. Svoboda, Šotola, Burjetka ( Horn) – M. Svoboda (47. Henek), Tuhý, Štědrý ( 57. Mejstřík), Pleva ( 60. Vendl) – Horáček, Prchal.

12.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Havlíčkův Brod – Majitelé hospod na Havlíčkobrodsku prozatím nevyužívají rozmanitých možností, které jim nedávná pivní revoluce nabídla. Nová generace pivařů začíná naplňovat hospody, ale lokální hospodští na moderní vlnu dosud nezareagovali a nabídka piv na pípách zůstává stejná.

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.