H. BROD – DUKLA PRAHA 5:2

Prvoligová Dukla se představila na brodské umělé trávě jako technicky vyspělý celek a hned v první minutě zahodili hosté gólovou šanci. Po čtvrt hodině hry se otevřelo skóre zápasu. Na dobře rozehraný trestný kop nedokázala brodská obrana adekvátně zareagovat a Dukla se dostala do vedení. Herně vyrovnaný první poločas přinesl i vyrovnávací gól. Nejprve před gólmanem Dukly neuspěl Prokš, ale o chvíli na to připravil šanci pro Henka a ten se nemýlil. Hosté mohli do poločasu jít opět do vedení, ale jejich šanci bravurně zneškodnil Žáček.

Po přestávce se do průniku dostal Prokš, ale tentokrát mu ve skórování zabránilo břevno. Hned z protiútoku odpověděla Dukla, která byla produktivní a dostala se do vedení 1:2. Vzápětí vyrovnal z hranice šestnáctky pěknou střelou Souček. Potom přišly šance Prokše a Krejdla, ale z gólu se radoval po hodině hry Henek – 3:2. V této fázi utkání došly hostům síly, čehož brodští dorostenci využili. Po akci „paliče šancí“ Prokše se prosadil Švec a na konečných 5:2 upravil po samostatném průniku Krejdl.

„Hráči si dobře plnili taktické pokyny. Po dlouhé době jsme se vyvarovali školáckých chyb v obraně a byli jsme i produktivní v ofenzivní části,“ byl po zápase spokojen brodský trenér František Souček.

Góly H. Brodu: Henek 2, Souček, Švec, Krejdl. Poločas: 1:1. H. Brod: Žáček – Molák, Vendl, Horák, Špiňar – Švec, Pazderka, Henek, Souček – Prokš, Krejdl (Horn, K. Svoboda).