Ta o víkendu porazila nováčka z Mírovky 4:0 a na vedoucí celek tak ztrácí tři body.

H. BOROVÁ – MÍROVKA 4:0

Domácí byli v úvodních minutách lepším celkem. V průběhu prvního poločasu ale hosté hru vyrovnali a velkou gólovou šanci zahodil Lacina. Ve 36. minutě byl za protesty vyloučen mírovský Šimon, čehož do přestávky využil hlavou Hospodka – 1:0.

Po příchodu z kabin se hrál oboustranně průměrný fotbal, ve kterém byli efektivnější hráči Havlíčkovy Borové, kteří třemi góly rozhodli o třech bodech.

Góly: 40. Hospodka, 55. P. Veselý, 66. Rakušan, 87. A. Frühbauer. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 3:1. ČK: 0:1 (36. Šimon). Diváci: 120. Poločas: 1:0. H. Borová: Vymetal – Tonar (72. Šmíd), Blažek (70. Janáček), J. Veselý, Hospodka – P. Kučera, Chlubma, Z. Frühbauer (79. A. Frühbauer), Antl (46. Němec) – P. Veselý, Rakušan. Mírovka: Beděra – Martínek, Kuchta (67. Zach), Netopilík, Z. Semrád (57. Dvořáček) – Rásl, Šimon, M. Semrád, Mejstřík – Lacina, Freudenreich (70. Němec).

HERÁLEC HB – LEDEČ N. S. 2:2

Do první velké šance se dostali hosté, ale Koubek domácí podržel. Po čtvrt hodině hry se po rohovém kopu prosadil Jiří Stojan – 1:0. Po půl hodině hry vyrobili domácí fatální chybu v obraně a Slavětinský pohodlně vyrovnal. O čtyři minuty později předvedl pěknou akci Pátek, po kličce gólmanovi poslal Herálec opět do vedení. To mu vydrželo do 69. minuty, kdy dal konečnou podobu nepohledného utkání Gramer.

Góly: 15. J. Stojan, 36. Pátek – 32. Slavětinský, 69. Gramer. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 0:3. Diváci: 60. Poločas: 2:1. Herálec: Koubek – J. Stojan, Ulrich (78. M. Stojan), Král (81. Popela), Paclík – Hrala, Pátek, Ganobjak (81. Tecl), L. Stojan – Vašák, Dvořák. Ledeč nad Sázavou: Vitiska – Janovec, Pešek (60. Kuja), Příhoda, Žemlička – Hauser, Miláček, Gramer, Pajer – Slavětinský, Martínek.

JIŘICE – LÍPA 2:1

Ve vyrovnaném utkání brali body domácí. Ti se dostali do vedení ve 21. minutě gólem Petra Příhody a na další trefy se čekalo až do závěru zápasu. V 73. minutě postupoval sám na brankáře Petr Příhoda, J. Kutlvašr ho zastavil v rozporu s pravidly a viděl červenou kartu.

Lípě to paradoxně neublížilo a v následující minutě A. Kutlvašr vyrovnal. Drama tím ovšem neskončilo. Jedenáct minut před koncem hosté vlastencem darovali Jiřicím vedení a remízu odmítli už v nastavení. Hrdlička neproměnil pokutový kop.

Góly: 21. Petr Příhoda, 79. vlastní – 74. A. Kutlvašr. Rozhodčí: Pospíchal. ŽK: 2:0. ČK: 0:1 (73. J. Kutlwašr). Diváci: 120. Poločas: 1:0. Lípa: Exner – Souček, Prokš, M. Fejt (82. P. Havel), J. Havel, Starý, A. Kutlvašr, Hrdlička, Kříž (65. Šimek), J. Kutlvašr, Mareš (65. Špinar).

H. CEREKEV – HABRY 1:2

Byť hosté vstřelili první gól, tak první poločas se hrál podle not domácích. Vyrovnání obstaral Serbus. Další šance už Horní Cerekev nevyužila.

Po přestávce dostal Habry do vedení brankou z penalty Vavřička a skóre pak už svou podobu nezměnilo, ačkoliv obě strany měly šancí více než dost. Střelci se ale předháněli v jejich zahazování.

Góly: 29. Serbus – 3. Bártík, 52. Vavřička (PK). Rozhodčí: Čepl. ŽK: 1:3. Diváci: 70. Poločas: 1:1. Habry: Novotný – Vavřička, Janouch, Rajter, Hájek, Stránský, Michal, Korel (76. Příbramský), Vlček, Bártík (68. Toma), Holík.

KOŽLÍ – LUČICE 1:2

V prvním poločase diváci viděli rychlý a technický fotbal. Domácí vedli už po třech minutách, když se prosadil Šimek, ale hosté ještě do poločasu dokázali vývoj utkání otočit. Po změně stran už se na hřišti odehrávala nesourodá hra, a to i proto že se domácí snažili o vyrovnání. Jenže jejich velkým problémem bylo neproměňování šancí. Ze šesti dokázali zúročit pouze jednu, hosté ze tří proměnili dvě.

Góly: 3. Šimek – 8. Blažek, 42. M. Lančarič. Rozhodčí: Bártová. ŽK: 4:2. ČK: 1:0 (80. Brzoň). Diváci: 90. Poločas: 1:2. Kožlí: Březina – Vladyka, Pecha, Brzoň, Kavka (80. J. Makovec) – Voplakal, Matěna (46. Radoš), Šimek, Blažejovský – Pokorný, Trpišovský. Lučice: Svoboda – Beránek, Pavlík, M. Lančarič, Jonáš – Doležal (59. Nedoma), Blažek (89. Minář), Mazuch, Herman – Pecha, P. Lančarič.

TIS – KOŠETICE 1:1

Domácí dokázali využít počátečního tlaku a po čtvrt hodince hry kopali penaltu, kterou proměnil Kučera. Navíc byl za faul vyloučen hostující brankář Jíša. Poté se ale Tis nechal vedením uchlácholit a nedokázal využít početní, ani územní převahu. A za to je hosté potrestali, když ojedinělý brejk využil Vejsada.

Góly: 15. Kučera (PK) – 64. Vejsada. Rozhodčí: Šuhaj. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (14. Jíša). Diváci: 80. Poločas: 1:0. Tis: Chudoba – Kučera, Miřátský, Bláha, Blažek – Závorka, Benák, Kozlík, Mišta – Vala (70. Krajíček), Kafka.