Béčko Slovanu se stále tahá
se Speřicemi o postup do kraje

Havlíčkobrodsko – Drama. To slibuje až do konce fotbalová I. A třída. S padesáti body jsou na špici brodské béčko a Speřice. Oba týmy v posledních kolech naplno bodují, proto se dá očekávat nesmlouvavý boj až do posledního kola.

26.5.2015 1

Do věžnické branky se v derby zápase s Pohledem postavil útočník Šejstal, který předvedl několik dobrých zákroků a podílel se výrazně na remíze 1:1. Foto: Ivo Havlík

„Vedení klubu už za námi bylo a potvrdilo nám, že máme hrát o postup," přiznal trenér brodské rezervy Martin Křišťál.

Jeho tým si o víkendu poradil s Pacovem, když o výhře rozhodl až po přestávce. Sice šance přišli už v prvním poločase, třikrát se neprosadil Prchal a trestný kop Štědrého vykopával pacovský obránce z brankové čáry. Až v 65. minutě se po rohovém kopu prosadil Halamka a výhru pečetil Tuhý.

„Zvládli jsme důležitý zápas s velmi kvalitním soupeřem. Velmi dobře zahrál Berky a Prchal, který dělal soupeřově obraně svým napadáním velké starosti. Prakticky nám udělal zápas," řekl Křišťál. Jejich konkurent ze Speřic si přivezl tři body za jasnou výhru 3:0 v Kamenici nad Lipou. Kdo v následujících kolech klopýtne, tak se s největší pravděpodobností připraví o vytoužený postup a pro hráče je psychicky náročné hrát s vědomím, že si žádnou ztrátu nemohou dovolit. „Nevidím na nich žádnou nervozitu, spíše velké odhodlání," dodává brodský kouč.

Brankářské rošády v Pohledu

V dalších zápasech získali okresní zástupci po bodu. Leština doma nepochopitelně ztratila třígólové vedení s Dobronínem a remizovala nakonec 4:4. Bod si přivezly Habry z Nového Rychnova a Havlíčkova Borová z Bedřichova. Remízou skončilo i okresní derby mezi Pohledem a Věžnicí.

Hosté měli problémy s brankáři, proto se do branky postavil útočník Šejstal. Přesto měla Věžnice lepší vstup do zápasu, kdy už ve druhé minutě pohledský gólman Dobrovolný zlikvidoval tutovku Šimoníčkovi, ale o minutu později pohledští hráči znovu chybovali, tentokrát je už potrestal Krupička. Pohledským chyběl středopolař Slanař, který si na pátečním tréninku poranil tříslo, a na jejich hře to bylo znát.

Ve středu hřiště byly zbytečné ztráty, ze kterých hosté profitovali. O vyrovnání se postaral ve 25. minutě Freundenreich.

Potom musel o poločase střídat gólman Dobrovolný, který si při střetu s Pertlíčkem poranil koleno. Na jeho místo se postavil Růžička, který se po přestávce zapotil při stříleném centru Věžnických. Vyrazil ho jen před sebe, ale dorážku hosté z malého vápna přestřelili.

Na druhé straně mohl strhnout vedení Krejdl, ale jeho pokus šel těsně vedle. Následně neudržel nervy na hřišti Moučka, který za oplácení uviděl červenou kartu. Bojující domácí už Věžnici do větší šance nepustili, naopak se mohli radovat ze tří bodů, kdyby v 85. minutě Lukáše Sobotku nevychytal Šejstal. „Měli jsme problémy se sestavou. Ze zápasu jsme měli obavy, takže nakonec jsme s bodem spokojený. Jen mě mrzí, že rozhodčí přistoupili na tvrdou hru," řekl věžnický předseda Bohuslav Chalupník.

V podobném duchu mluvil i pohledský trenér Petr Veselka: „Zápas jsme chtěli zvládnout za tři body, což se nám nepovedlo, díky špatně sehranému prvnímu poločasu. Z tohoto pohledu je to zklamání. Po vyloučení Honzy Moučky, kdy jsme více jak dvacet minut hráli oslabení, tak si kluci za bojovnost bod zasloužili a je spravedlivý. Mohli jsme mít body i tři, kdyby Lukáš Sobotka zvládl lépe koncovku pět minut před koncem, ale šance měl i soupeř. Musíme být spokojeni."