Brodské béčko zvládlo divokou přestřelku

Havlíčkobrodsko – V I. A třídě se k záchraně přibližují fotbalisté brodského béčka, kteří vyhráli v Pohledu po divoké průběhu 5:3.

27.5.2013

Živí naději. Fotbalisté brodské rezervy si po výhře v Pohledu uchovali naději na záchranu v soutěži.Foto: Ivo Havlík

Naopak Ledeč inkasovala šest gólů v Kamenici.

ŠTOKY – SVĚTLÁ N. S. 2:3
Čekalo se, v jakém složení přijede už postupující Světlá. Ta nenechala nic náhodě a kromě Valenty přijela v plné palbě. Domácí se hned z první vážnější akce dostali do vedení. Po rohovém kopu Žily přesně hlavičkoval Stehlík. Vedení Štokům trvalo pouze dvě minuty. Po chybě Vodičky se míč dostal k pavlu Čuříkovi, který vyrovnal na 1:1. O jedenáct minut později opět chybovala domácí obrana a usnadnila Křikavcovi otočit výsledek – 1:2. Ve 36. minutě se vyznamenal gólman Uhlíř, ten bravurně zlikvidoval hlavičku Štrose. V poslední minutě prvního poločasu se v roli asistenta představil Loži, když posadil přesně míč na hlavu Aleše Dáni – 2:2. Po přestávce utekl obraně hostující Jelínek, který upravil na konečných 2:3. „Zápasu by asi více slušela remíza," řekl zklamaně vedoucí mužstva domácích Roman Gleisner.
Góly: 1. Stehlík, 45. A. Dáňa – 3. P. Čuřík, 14. Křikava, 52. Jelínek. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 2:2. Štoky: Uhlíř – Miksa, Kunc, Havel, Stehlík – Kubík, A. Dáňa, J. Dáňa, P. Vodička (61. Kubát) – Žila, Lóži. Světlá n. S.: Adamec – Náděje, Rezek, Pohněval, Císař – Machala (76. Vodička), Jelínek, P. Čuřík, Dvořák – Štros (88. V. Čuřík), Křikava.

POHLED – H. BROD B 3:5
Zima a déšť zřejmě odradila větší návštěvu na očekávané derby. Hned po pár vteřinách dal Zimprich malou domů Soukalovi, ten podklouzl a Sobotka měl jednoduchou úlohu – 1:0. O chvilku později zvyšoval Slanař, ale gól mu pro ofsajd nebyl uznán. Potom během sedmnácti minut otočil vývoj zápasu Hejkal. Ve 36. minutě prostřelil Berky domácího gólmana, zvyšoval už na 1:3. Bojovný pohledský tým se nevzdával a ve 40. minutě prostřelil Soukala dobře hrající Freundenreich. Po přestávce přestřelka pokračovala. Nejdříve Krejdl umožnil skórovat Kuncovi – 2:4. V 65. minutě předvedl fotbalovou parádu Doležal, který přelomoval Soukala. Poslední slovo zápasu měl na straně hostí Kubát, který byl nejlepším hráčem na place.
Góly: 1. Sobotka, 40. Freundenreich, 65. Doležal – 11. a 28. Hejkal, 36. Berky, 48. Kunc, 68. Kubát. Rozhodčí: Sochor. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 2:3. Pohled: Růžička – Eis, Polák (54. Moučka), Pospíchal, Sobotka – Freundenreich, Slanař, Klement, Doležal – Janďourek, Šnobl (58. Šikner). H. Brod B: Soukal – Vařejka, Halamka, Zimprich, Vrba – Hejkal, Kunc (75. Koblížek), Kubát, Polívka (82. Mišta) – Berky (80. Udržal), Krejdl.

VĚŽNICE – PELHŘIMOV B 1:3
Hosté se ujali vedení v šesté minutě, když centr zužitkoval Sládok. O šest minut později vyrovnal krásnou střelou z dálky Šimoníček. Potom domácí zahodili několik gólových příležitostí a ve 41. minutě je potrestal Hurda. Po příchodu z kabin byli hosté fotbalovější, ale z brejkových situací hrozili domácí. Bohužel jim, ale nevycházela koncovka. V 52. minutě utekl domácím obráncům Hurda, ve vápně byl faulován a sám postižený pokutový kop proměnil – 1:3. Věžnice se snažila s výsledkem něco udělat, ale jejich hra byla už křečovitá.
Góly: 12. Šimoníček – 6. Sládok, 41. a 52. Hurda (druhý z PK). Rozhodčí: Obršlík. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Věžnice: Šrámek – Kunc, Čurda, Chalupník, Kölbl – Staněk, Šimoníček, Havlíček, Prokeš (64. Neuvirt) – Šejstal, Bahounek.

SPEŘICE – HERÁLEC HB 5:3
Utkání začali lépe hosté a už v 6. minutě se ujali vedení po hlavičce M. Dvořáka. Domácí odpověděli rychle, o gól se postaral Štěpán a prakticky vzápětí proměnil penaltu Holoubek. Od této chvíle si Speřičtí připravovali jednu šanci za druhou, ale skórovat se podařilo až v závěru poločasu Holoubkovi z druhé panalty a Štěpánovi. Druhá půle začala, jak skončila první. Domácí několik šancí neproměnili a pak nepochopitelně přepustili hru soupeři, který snížil na rozdíl jediné branky. Z jejich pohledu naštěstí v 90. minutě pečetil zisk bodů Štěpán.
Góly: 9., 44. a 90. Štěpán, 12. a 42. Holoubek (oba PK) – 6. a 80. M. Dvořák, 63. Ganobjak. Rozhodčí: Porubka. ŽK: 5:4. Diváci: 150. Poločas: 4:1. Herálec HB: Koubek – Komůrka, Popela, Vrána, Stojan, Hrala (15. Filipský), Pátek, Ganobjak, Král, M. Dvořák, P. Dvořák.

KAMENICE N. L. – LEDEČ 6:0
Hlavně v prvním poločase to byla hra jen na jednu branku. Domácí produkovali pohledný a také účelný fotbal, hosté nevěděli kam dřív skočit. V 16. minutě otevřel skóre střelou k tyči P. Zahradník a Kameničtí se dostali do pohody.

Po půlhodině už vedli zásluhou Kašparce, Hadače a Dvořáka 4:0. Dvořák vzápětí střelou z úhlu zvýšil na 5:0 a po přestávce, když už domácí očividně ubrali z tempa, pečetil výsledek z otočky Kušta.
Góly: 16. P. Zahradník, 23. Kašparec, 26. D. Hadač, 31. a 34. Dvořák, 80. Kušta. Rozhodčí: Muller. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 5:0.  Ledeč n. S.: Výtiska – Prchal, Martinek, Janovec, Žemlička, Toula (55. Hauser), Gramer, Šenk (25. Miláček), Lebruška, Matěna (46. Staníček), Slavětínský.

SKUPINA B

PŘIBYSLAV – VRCHOVINA B 0:0
Do utkání vstoupili lépe domácí fotbalisté, ale bohužel se střelecky neprosadili. Krčál, Vopršal, a ani Flekal nedokázali dopravit balon do sítě. Za hosty trefil Košík hlavou pouze Holcmana. Po změně stran Přibyslav nebyla až tak aktivní a Vrchovina spoléhala na brejky a pozornou obranu. A dokonce dvakrát nastřelili brankovou konstrukci. Za domácí se blýskl pouze v 79.minutě Vopršal, ale jeho střelu k tyči zázračně vytáhl Michálek. V závěru byli Přibyslavští už jen v křeči.
Rozhodčí: Rosecký. ŽK: 1:3. Diváci: 150. Přibyslav: Holcman – Svoboda, Smejkal, Němec, Flekal (60. Pochop) – Říha, Strašil, Škacha (62. Vykoukal), Krčál – Buben, Vopršal.

27.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Kontejner, kam nosí rekreanti odpadky, bývá dost často přeplněn. Vypovídající je i stav dopravních značek.
5

Kemping na Kachličce už rekreanty dávno neláká

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
54

Dvojice cizinců dostala tresty za zahradničení v kravíně

Tábor, Radňov – Pobočka českobudějovického krajského soudu v Táboře minulý týden ve středu vynesla rozsudek nad dvěma cizinci, kteří se v Radňově na Pelhřimovsku od loňského září do poloviny listopadu jako takzvaní zahradníci starali o obří pěstírnu marihuany s patnácti sty rostlinami konopí.

Švec: Na medaili jsem čekal jen tři čtvrtě roku

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ – Jen málokdo se může pochlubit, že přebíral olympijskou medaili v obklopení rodinných příslušníků a přátel. Bývalý havlíčkobrodský zápasník Marek Švec se toho však dočkal, bronzovou medaili získal dodatečně přesně po devíti letech od památného dne 14. srpna 2008. Její původní držitel ve váze do 96 kg Kazach Aset Mambetov totiž uvízl v dopingové síti při zpětném testování B vzorku.

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Vysočina – K další tragické dopravní nehodě vyjížděli ve středu krátce před půl pátou odpoledne policisté i zdravotníci na dálnici D1 na Vysočině.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Vysočina – Klokan Kuki, který už možná několik týdnů běhá po lesích Jihlavska, byl naposledy spatřen v zatáčkách mezi Vyskytnou nad Jihlavou a místní částí Jiřín. V noci z úterý na středy ho tam byl dokonce hledat i majitel Radek Helekal. Bohužel bez úspěchu.