Brodský Slovan si proti Mutěnicím zahrával s ohněm

Havlíčkův Brod – V neděli byl Na Losích viděn divizní souboj nováčků, fotbalisté Slovanu hostili vítěze Jihomoravského kraje, Mutěnice.

30.9.2014

Zápis do střelecké listiny si v zápase s Mutěnicemi připsal obránce Slovanu Tomáš Vařejka (v černém), který v poslední minutě prvního poločasu zvyšoval na 2:0. Foto: Deník/Libor Plíhal

V prvním poločase domácí diktovali tempo hry, byli lepší na míči. První zákrok si mutěnický gólman Horecký připsal už ve třetí minutě, kdy jeho pozornost vyzkoušel Vopršal. Hosté hrozili převážně z brejkových situací, při tom prvním zasahoval výborně Soukal a po něm závar řešil Vařejka.

Rozhodly standardky

Na druhé straně zahrozil Míča. Silnou stránkou utkání se nakonec ukázaly standardní situace, které má Slovan dobře secvičené a výborně zahrávané Kubátem. „Na neupraveném brambořišti se kombinační fotbal hrát nedal, takže ze standardek byl úmysl udeřit," prozradil brodský kouč Richard Zeman.

A ta první vážnější přišla dvě minuty před poločasem, kdy byl faulován Hejkal a „dělo" Kubáta ze dvaceti metrů se zastavilo až v síti. Autor úvodního gólu se postavil před odchodem do šaten k zahrávání rohového kopu. Ten skončil u Sklenáře, který v průběhu poločasu nahradil zraněného Vopršala a následné jeho sklepnutí na Vařejku znamenalo vedení o dva góly.

Ještě veseleji bylo hned po přestávce, když více jak tří-stovku diváků potěšil gólem Míča. Podruhé se mu to povedlo o dvacet minut později a jeho trefa byla odpovědí na Kostuříkovo snížení. „Míča dlouhodobě prokazuje svoji dobrou výkonnost a těší mě, že se začal prosazovat střelecky," řekl na adresu dvougólového střelce Zeman.

Do této doby hrál Slovan pohodový zápas, ale co se s hráči stalo za stavu 4:1, těžko chápe i trenér Zeman. Během devíti minut dovolili jeho svěřenci soupeři snížit na rozdíl gólu, naštěstí to bylo dvě minuty před koncem.

„Vpředu jsme si hráli na Barcelonu a vzadu na Real Madrid. Jasný zápas jsme si dokázali zkomplikovat," kroutil hlavou Zeman.

Přesto jeho tým bral tři body a vyhoupl se na druhou příčku divizní tabulky. „Šli jsme do soutěže s respektem, ale snažit se bodovat v každém utkání. Samozřejmě mě dosavadní zisk sedmnácti bodů mile překvapuje. Myslím, že jsme včas dostali i facku od Velkého Meziříčí a pozitivní je, že tým dokáže bodovat i bez futsalových posil, což se ukázalo v Hodoníně i nyní v posledním utkání proti Mutěnicím," dodal manažer týmu Milan Meloun.

30.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Petr Valdman: Domácí čistírny odpadních vod nejsou nelegální

Neznámý sprejer poničil vagon

Havlíčkův Brod - Policisté z obvodního oddělení Havlíčkův Brod pátrají po neznámém pachateli.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.