Havlíčkobrodsko – Fotbalisté rezervy Chotěboře doma pouze remizovali s Horní Cerekví a sestupují tak do okresního přeboru.

18.6.2012

Prohrou se loučili se sezonou fotbalisté Lučice (ve světlém). Foto: Ivo Havlík

Nejlepší týmem na jaře byla Havlíčkova Borová, která dokázala vyhrát v Tisu.

TIS – H. BOROVÁ 1:2
Zápas se hrál v přátelské atmosféře, kdy už oběma týmům o nic nešlo. Domácí fotbalisté se v prvním poločase na hřišti hledali a byli za pasivitu potrestáni ve 33. minutě Hošákem, který využil nedorozumění domácích obránců. Po přestávce se snažil Tis o vyrovnání, ale hned v úvodu si vybral slabší chvilku mladý gólman Tisu, Josef Sojka, kterého z půlky hříště přehodil Šrámek – 0:2. Potom si domácí vytvořili až drtivý tlak, ale jejich šance pochytal výborný Veselý. Ten kapituloval až osm minut před koncem, když se na konečných 1:2 podařilo snížit Michalu Vackovi.
Góly: 82. M. Vacek – 33. Hošák, 53. Šrámek. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Tis: J. sojka – Miřátský (46. Mareš), Kubát, Rosecký, Zezulák – T. Vacek, M. Vacek, P. Benák, Krajíček – P. Sojka (46. Chudoba), Kafka (62. J. Benák). H. Borová: P. Veselý – Tonar, J. Veselý, Kučera, Fikar – Z. Frühbauer, Sobotka, Hošák (46. Benc), Antl (46. A. Frühbauer) – Rakušan (46. Šrámek), Šmíd.

LUČICE – DLOUHÁ VES 0:2
V Lučici se odehrál bezstarostný vyrovnaný fotbal. Hosté začali výsledky k záchraně honit příliš dlouho, ale v Lučici byli v koncovce efektivnější. Ve 25. minutě fauloval ve vápně domácí Doležal a Šnobl pokutový kop bezpečně proměnil – 0:1. Potom si gólové příležitosti vytvořili i fotbalisté Lučice, ale v cestě jim stál gólman Bárta nebo branková konstrukce. O výsledku tak rozhodl deset minut před poločasem Pospíchal, který se pěkně trefil z hranice šestnáctky. Druhý poločas se dohrával už z povinnosti a na hráčích bylo vidět, že se jedná o poslední utkání této sezony.
Góly: 25. Šnobl (PK), 35. Pospíchal. Rozhodčí: Bělovský. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Lučice: Simandl – Beránek, Mazuch, M. Lančarič, Fiala – Nedoma, Doležal (55. Jonáš), Blažek, Herman – Sommer (56. Pecha), P. Lančarič (75. Pavlík). Dlouhá Ves: Bárta – Krečman, Kunášek, Hranický, Veselý – Lukačina, Šnobl, Henzl, Pospíchal – J. Svoboda, O. Svoboda.

KOŽLÍ – KAMENICE 0:6
Kožlí do utkání nastoupilo bez největších opor, což se brzy projevilo na hře. Od šestnácté minuty začala Kamenice s přehledem kontrolovat a jasně svého soupeře přehrávala. Skóre otevřel P. Zahradník únikem a střelou k tyči, od té doby už vše šlo v režii hostí. Tentýž hráč ještě přidal druhý gól a stejně na tom byli i T. Zahradník a Strašík. Kamenice deklasovala Kožlí 6:0.
Góly: 16. a 30. P. Zahradník, 48. a 54. T. Zahradník, 60. a 80. Strašík. Rozhodčí: Ondráček. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas: 0:2. Kožlí: Vrána – Vladyka, P. Makovec, Brzoň, Janů (46. Plesl) – Mikula, Voplakal, J. Makovec (Březina), Vosyka – Radoš, Trpišovský.

LÍPA – BUDÍKOV 2:1
Na úvodní bezgólovou půli odpověděli hosté brankou v 57. minutě. Chybu obrany využil Zour k přesné trefě k tyči. Poté ale Lípa zvýšila svůj nápor a brzy se dočkala vyrovnání. Po přečíslení čtyř hráčů proti třem poslal Kutlvašr míč do branky oklepnutím o tyč. O obrat se postaral deset minut před koncem Havel, když únik po křídle zakončil nekompromisní ranou pod břevno.
Góly: 60. Kutlvašr, 80. Havel – 57. Zour. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Lípa: Vašák – Šimek, Prokš, Krpálek, Souček – Bouda (46. Koref), Starý, Mareš, Kříž (75. Baloun) – Kutlvašr (83. Jungwirt), Havel.

CHOTĚBOŘ – H. CEREKEV 1:1
Důležité utkání se sehrálo v Chotěboři. Domácí „B" tým totiž po remíze opustil I. B třídu. Rozhodující moment přišel již v 9. minutě, kdy se po sporném zákroku kopala penalta, kterou hostující Havel proměnil. Chotěbořští poté dotahovali těsný náskok, to se jim sice v 60. minutě po pohledné střele do šibenice z kopačky Marka Sommerauera povedlo, na udržení to ale nestačilo.
Góly: 60. Marek Sommerauer – 9. Havel (PK). Rozhodčí: Kamenský. ŽK: 4:4. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Chotěboř: Vykoukal – Haltuf, Hromádka, Neuvirth (77. Marek Sommerauer), Kredl – Koutný, Dvořák, Langer, Běloušek – Martin Sommerauer, Hlavášek.