Chotěboř potřetí za sebou prohrála

Vysočina – Po vynikajícím startu došel fotbalistům Chotěboře dech. Nováček krajského přeboru prohrál v 7. kole ve Velké Bíteši a byla to jeho třetí porážka v řadě.

24.9.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

ŽIROVNICE – PACOV 3:1
V souboji bodově chudých si pomohla Žirovnice. Ta porazila Pacov vůbec poprvé v historii vzájemných zápasů v rámci přeboru Vysočiny. Mírnou převahu potvrdil Dýnek, který ve 23. minutě zblízka prostřelil Basíka. Chvíli před přestávkou udeřil i Pacov, míč dokopl do sítě Pěknic. I po změně stran byli Žirovničtí aktivnější. Po hodině hry sice Dýnkovu střelu zblokoval Kerouš, ale opakovaný pokus už skončil i za zády Basíka. Žirovnice definitivně rozhodla v 73. minutě, kdy po rohu Moravce skóroval hlavou Kocourek.
Góly: 23. a 62. Dýnek, 73. Kocourek – 39. Pěknic. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Žirovnice: Tomíšek – Knotek, Kuš, Kořínek, Vilímek – Rozporka, Vodáček (71. Blažek), Dýnek (85. Staněk), Moravec – Pahr (79. Pokorný), Kocourek. Pacov: Basík – Přibyl, Koller, Fořt, Pavelec (46. Mařinec) – Váňa, Kerouš, Jakub Vlach, Kabíček (81. Kostroun) – Vítámvás, Pěknic. Nejlepší hráči: Dýnek, Kuš – Pěknic.

V. BÍTEŠ – CHOTĚBOŘ 3:1
Po vyrovnaném začátku měl první gólovku na kopačce Horký, ale pálil těsně nad. Na jeho šanci odpověděl totožnou střelou ze šestnáctky Čapek. Ve 29. minutě se po hostující standardce dostal k míči Ivančík a dovezl míč až do sítě. Ve 41. minutě udeřili domácí podruhé, kdy po dobře zahraném rohu Horkého skóroval Kopáček. Bíteš posílená o podhrotového Jirgla druhou půli ovládla, nejdříve Pokorný minul, ale posléze se prosadil po povedeném „ťukesu" Horký. Domácí od té chvíle polevili, čehož nováček soutěže využil ke snížení.
Góly: 29. Ivančík, 41. Kopáček, 56. Horký – 82. Somerauer. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 2:0. V. Bíteš: Pelán – Kopáček, Kerber, Střecha, Loup – Ivančík, Nekuda (75. Jelínek), Pohl, Horký – Jirgl (78. Rozum) – Pokorný. Chotěboř: Vykoukal – Čáp, Čapek, Hromádka, Tůma, Běloušek, Somerauer, Koutný, Moravec (36. Halák), Krédl (46. Ďoubal), Kaplan. Nejlepší hráči: Kerber, Pohl – Koutný.

OKŘÍŠKY – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 1:1
Do zápasu vstoupili aktivněji domácí, ale byli to hosté, kdo se ujal vedení. Ve 27. minutě využil nedorozumění okříšské obrany Rubák – 0:1. Vedoucímu týmu tabulky se podařilo srovnat krok těsně před odchodem do kabin. To pohledný centr Jůzy uklidil za Rouskova záda Voda.
Ve druhém poločase se tlačili dopředu domácí a fotbalisté Náměště-Vícenic hrozili z brejků. Jenomže ani jeden tým se už nedokázal brankově prosadit, a tak zápas skončil zaslouženou dělbou bodů.
Góly: 42. Voda – 27. Rubák. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:1. Diváci: 220. Poločas: 1:1. Okříšky: Fiala – Zeman, Voda, Brabenec, Večeřa – Tůma (89. Richter), Jůza, Dočkal, R. Ryšavý (79. Široký) – Martin Řezáč, Kotrba. Náměšť-Vícenice: Rousek -Šimon, Pernica, Hlavatý (71. Beneš), Buchta – Chládek, Durajka, Rous, Fišer – Rubák, Sedláček. Nejlepší hráči: Voda, Zeman – Rousek.

M. BUDĚJOVICE – JEMNICKO 1:2
V 10. minutě vrátil přetažený roh zpět na malé vápno Škoda, ale Kyzlink přestřelil. Zakrátko se po nenápadné akci na druhé straně uvolnil ve vápně Krejča a střelou k bližší tyči otevřel skóre. Domácí kontrovali střelou Černého z hranice velkého vápna, ta se však mezi tyče nevešla. Ve 28. minutě si na trestný kop Krejči naběhl na malé vápno stoper Kříž a nekompromisně hlavičkoval doprostřed brány – 0:2. Zkraje druhé půle vyrazil Kopeček reflexivně tečovanou střelu Duška. Poté byla hra rozkouskovaná a spíše se diskutovalo než hrálo. Za zmínku snad stojí jen centr Černého z levé strany, který našel na velkém vápně úplně volného Pacase. Ten si však míč moc předkopl a Kopeček měl k němu blíž. Domácí se dočkali až v 78. minutě, kdy se přesně k tyči trefil z trestného kopu Škoda. V nervózním závěru se skóre již neměnilo.
Góly: 78. Škoda – 13. Krejča, 28. Kříž. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 1:6. ČK: 0:1 (90. J. Kincl). Diváci: 150. Poločas: 0:2. M. Budějovice: Jelínek – Buďa, Toman, Busta, Kopeček – Černý, Škoda, Veselý, Kyzlink – Pacas, Dušek (76. Novotný). Jemnicko: Kopeček – J. Kincl, Kříž, Mašát, Tobolka – Krejča, Koutný, Šplíchal, Navara (90.+2. Štrumpfol) – Grün (87. Kelbler), Habr (13. Sevelda). Nejlepší hráči: Veselý – Krejča, Kříž.

H. BROD – NOVÁ VES 1:0
Od úvodního hvizdu měli fotbalisté brodského Slovanu územní převahu. Ve 36. minutě se po vzájemném okopávání šli sprchovat Provazník se Zdražilem. V poslední minutě prvního poločasu se po pěkné akci prosadil domácí Kučera a poslal Slovan do vedení. Po přestávce mohl zvýšit opět Kučera, ale jeho šajtle postrádala důraz i přesnost. Potom prokázal výborný reflex brodský gólman Kučírek, který z blízka vychytal Trojánka a vzápětí i dorážku Josefa Šandery. Následně uviděl druhou žlutou kartu hostující kapitán Bureš, ale k údivu všech ho rozhodčí Čamra nechal na hřišti. Červenalo se o chvíli později, kdy druhou žlutou viděl nejdříve brodský Kučera a po něm i hostující Řeháček.
Gól: 45. Kučera. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 2:4. ČK: 2:2 (36. Provazník, 78. Kučera – 36. Zdražil, 88. Řeháček). Poločas: 1:0. Diváci: 100. H. Brod: Kučírek – Bláha, Nechvátal, Novotný, Berky – Hejkal (79. Vopršal), Průša, Kunc, Lacina (71. Pazderka) – Kučera, Provazník. Nová Ves: Fuksa – Kubík, Řeháček, Zdražil, T. Novotný I – P. Šandera, R. Novotný (46. Trojánek), Škacha, J. Šandera (79. Krejčí) – Bureš (79. T. Novotný II), Čech. Nejlepší hráči: Kučírek, Kučera – Čech.

SAPELI POLNÁ – ČÁSLAVICE-SÁDEK 2:3
V souboji loňských nováčků šli do vedení hosté – po krásné akci se trefil Šimek. Vedení mohlo být i vyšší, ale Czuczova střela skončila na tyči. Poté se osmělili i domácí. Odraženou střelu Szabóa uklidil za Dítěteho záda Reiterman. Sapeláci mohli jít i do vedení, Padrnosův únik ale Dítě zastavil nedovoleně, jenomže za svůj zákrok před vápnem uviděl pouze žlutou kartu. Přesto měli domácí další příležitosti, ale udeřilo na druhé straně a opět u toho byl Šimek. Ve druhém dějství se o vyrovnání opět přičinil Szabó – jeho přihrávku zužitkoval Vacek. Polná mohla zápas vyhrát, Padrnos však ve dvou vyložených šancích selhal a Čáslavice to dokázaly potrestat – minut před koncem se po závaru ve vápně dostal ke střele Šustr a umístěnou placírkou nedal Koubkovi šanci.
Góly: 27. Reiterman, 64. Vacek – 5. a 41. Šimek, 89. Šustr. Rozhodčí: Šula. ŽK: 0:7. Diváci: 150. Poločas: 1:2. Sapeli Polná: Koubek – Barák, Tržil, Reiterman, Brnický – Szabó (80. Zamazel), Špendlíček, Vacek, Padrnos, Slezák – Rychtecký. Čáslavice-Sádek: Dítě – Bělák, Vojtíšek, Zikmund, Čermák – Urban, Šustr, Šimek, Vacek (80. Heres) – Czucz, Pacanda. Nejlepší hráči: Špendlíček – Šimek, Šustr.

JAROMĚŘICE – ŽDÍREC N. D. 1:0
V úvodu měl šanci domácí Křivánek, ale z malého vápna přestřelil a pak se ve vlastních kličkách utopil v pokutovém území hostí Neumann. Ve zbytku poločasu se Jaroměřice, jako již tradičně, trápily. Bojovně a obětavě hrající Ždírec pečlivě bránil i po změně stran a domácí se dlouho proti aktivnímu napadání rozehrávky nemohli prosadit. Destrukci vysvobodila až 77. minuta, kdy se míč po Novotného rohu zastavil ve skrumáži metr před Vymetalovou brankou a Rygl jej patičkou uklidil do sítě – 1:0. Dekora měla jedinou šanci, když zleva postupoval sám na gólmana Pátek, ale Chalupa jeho střelu vyrazil na roh. Hosté v závěru hrozili zejména po rohových kopech. Po jednom z nich střílel nad branku nebezpečný Kolouch, na kterého směřovaly všechny centry, ale skóre se již neměnilo.
Gól: 77. Rygl. Rozhodčí: Pojezdný. ŽK: 2:3. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Jaroměřice: Chalupa – Kunst (80. D. Karásek), Ošmera, Kopeček, Z. Karásek – Rygl, Novotný, Křivánek (87. Hambálek), Musil (59. Trnka). Ždírec n. D.: Vymetal – Plíšek, Pleva, Klupka, Takács, Horáček, Kolouch, Hanousek, Pátek, Novotný, Dvořák (80. Beran). Nejlepší hráči: Chalupa, Křivánek – Kolouch.

Příští kolo: Jemnicko – Náměšť-Vícenice, Humpolec – Okříšky, Čáslavice-Sádek – St. Říše, Nová Ves – Sapeli Polná, Pacov – H. Brod, Chotěboř – Žirovnice, Ždírec n. D. – V. Bíteš, M. Budějovice – Jaroměřice.

24.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Havlíčkův Brod – Majitelé hospod na Havlíčkobrodsku prozatím nevyužívají rozmanitých možností, které jim nedávná pivní revoluce nabídla. Nová generace pivařů začíná naplňovat hospody, ale lokální hospodští na moderní vlnu dosud nezareagovali a nabídka piv na pípách zůstává stejná.

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.