HUMPOLEC – KOŠETICE 0:0
První poločas byl jen fotbalovým odvarem. Hra domácích postrádala nápad, pohyb i důraz, takže o gólové šanci nemohla být ani řeč. Hosté spoléhali na důsledné bránění, přesto byli blíže gólu. Ve 20. minutě chytře zakončoval zpoza vápna Kubů, oblouček proletěl těsně kolem tyče v tu chvíli už bezmocného Kříže. Po přestávce přišlo zlepšení favorita a dvě stoprocentní šance. Při první z nich se uvolnil přes protihráče Tomoič, ale radost mu zkazil precizním zákrokem Jíša. Následně se po rohu neprosadil ani zkušený Štěpán. Po hodině hry padla ale na domácí opět deka, hra ztratila na plynulosti, takže výsledkem je celekm logicky bezbranková remíza.
Rozhodčí: Niederle. ŽK: 2:5. Diváci: 300. Humpolec: Kříž – Kopic (46. Pikl), Vrátný, Maršík, Podoba – Alt, Nermut, Tomovič, Šerý (75. Málek) – Štěpán (75. Kříženecký), Dalík. Košetice: Jíša – Suk, A. Vejsada, Hanousek, Sovka – Starý, T. Vejsada, Kubů (88. Tržil), Kordík (85. Vlk) – Zelenka (69. Paťha), Bartoška. Nejlepší hráči: Maršík, Nermut – Suk.

KOUTY – PELHŘIMOV 2:5
Zápas začal vyrovnaně, jenže v 6. minutě domácí chybovali a to potrestal Mazač. Hosté pak přitvrdili a tím nováčka zaskočili. Koutečtí jako by se agresivního soka báli, a Pelhřimov tak snadno ovládl střed pole. Zkušenější tým ze zápasu Vysočiny využil sedmé chyby protivníka opět Mazačem. Druhý poločas však začali hostitelé jako vyměnění a kombinačně se dostávali před branku. Naději vykřesal po dvou minutách hry střídající Tenkl. Jenomže snahu zhatil první přechod hostí po změně stran a obránce Nestrojil si vstřelil vlastní branku. Následoval vyrovnaný fotbal. Pelhřimov znovu udeřil v 72. minutě, kdy Stýblo vyrazil tři zakončení soupeře, ale na hlavu Obrance už byl krátký – 1:4. Kouty si následně vypracovaly čtyři tutovky, ale bránu netrefily. V 82. minutě však Havelka prokličkoval pelhřimovskou obranou a po zemi snížil. Závěr se znovu povedl hostům, kteří se po čtvrté ve druhém poločase dostali před Stýbla a upravili na konečných 2:5.

Góly: 47. Tenkl, 80. Havelka – 6. a 41. Mazač, 51. Nestrojil (vlastní), 72. Obranec, 89. D. Pouhl. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 1:3. Diváci: 201. Poločas: 0:2. Kouty: Stýblo – Havelka, Hrůza, Navrkal, Nestrojil (58. Vařejka) – Navrátil, Parma (46. Tenkl), Roušar, Cejpek – Neumann, Coufal. Pelhřimov: Dvořák – Vlk (46. Rážek), Mazač, Obranec (72. Ryšavý), Homolka, V. Poul, Faltýnek, Chadim, Bartoň (79. D. Poul), Vacek, Sládok. Nejlepší hráči: Navrátil – Mazač, Bartoň.

S dopravním omezením se museli dočasně smířit řidiči v centru Havlíčkova Brodu. Důvodem byly opravy povrchu komunikace v ulici Dolní po výkopových pracích na plynovodu.
Dolní ulice v Havlíčkově Brodě prošla opravou

NOVÁ VES – OKŘÍŠKY 2:1
Okříšky začaly zostra a hned v první minutě měl po zaváhání domácí obrany dobrou příležitost Tůma. Ten samý hráč stál ve 23. minutě na konci pěkné kombinace, po níž se hosté dostali do vedení. Nová Ves odpověděla za dalších dvanáct minut, odražený míč poklidil do sítě František Nečas. Vstup do druhého dějství vyšel domácím perfektně. Po dvou minutách hry krásně zakroutil centr s chutí hrající Jan Nečas a Havlík měl hlavou snadnou úlohu – 2:1. Okříšky mohly vyrovnat v 65. minutě, ale Bastl hlavou ve stoprocentní šanci trefil pouze tyč. Ve zbytku zápasu mohli hráči Nové Vsi několikrát své vedení pojistit, ale bez efektu.

Góly: 35. F. Nečas, 47. Havlík – 23. Tůma. Rozhodčí: Krondráf. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Nová Ves: Fuksa – P. Šandera, Havlík, Krejčí, J. Nečas (81. Kuchta) – M. Novotný (60. Jakub Šandera), F. Nečas, O. Šandera, V. Komínek – O. Starý, Jan Šandera (70. V. Novotný). Okříšky: Fiala – Tekal, Dočekal, Dubský, Dočkal, Bastl, R. Ryšavý, Z. Ryšavý (80. Rampír), Tůma, Večeřa (81. Binka), Mašek. Nejlepší hráči: J. Nečas, Fuksa – Tůma.

PŘIBYSLAV – BYSTŘICE N. P. 0:4
K Žižkově mohyle si dala dostaveníčko exdivizní Bystřice. Od prvních minut byli hosté lepším týmem, ale do první vážnější šance se dostal domácí Adamec, ale po kličce gólmanovi netrefil odkrytou branku. Před přestávkou domácí Vopršal fauloval ve vápně a Sklenář z pokutového kopu poslal Bystřici do vedení. Po změně stran už hosté jasně na hřišti dominovali a odměnou jim byly další tři góly. „Tentokrát jen bojovnost na soupeře nestačila. Ten byl ve všech směrech lepší a zaslouženě vyhrál. Možná by se zápas vyvíjel jinak, kdybychom šli do vedení my,“ řekl přibyslavský trenér Miloš Krčál.

Góly: 42. Sklenář (PK), 58. Blaha, 67. Samek, 83. Šponar. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 1:0. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Přibyslav: Pazderka – Vykoukal, Eis, Vopršal, Pochop (79. Ondra) – Adamec, Krčál, Škacha, Prchal – Svoboda (59. Vostál), Stejskal (75. Musil). Bystřice n. P: Mrňous – Blaha, Samek, Vařejka, Adamec (83. Smolík) – Šponar, Malý, Sklenář, Mezník – Padrtka (73. Bajgar), Svoboda. Nejlepší hráči: Konář, Malý, Vařejka.

SPEŘICE – CHOTĚBOŘ 0:1
Utkání začalo opatrně, dříve se osmělili hosté, ale Žáček Hanouska vychytal. Na druhé straně se krásně z trestného kopu trefil Jančík, jenže i Dobrovolný byl na svém místě. Ve 26. minutě měl ještě šanci Ganobjak, ale hostující obrana jeho střelu zblokovala. Udeřilo tedy na druhé straně, když Bělovský využil zaváhání domácí obrany. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, ale své dvě stoprocentní šance nevyužili, takže se museli strachovat o výsledek až do konce. Vyrovnání měl na hlavě Vlček, ale z malého vápna trefil hostujícího obránce.

Gól: 36. Bělovský. Rozhodčí: Pavlas. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Speřice: Žáček – Alenka, Martin Pohan st., Ganobjak, Honzárek – Krejčí (62. Štěpánek), Jančík, Vlček – Eremiáš (87. Maděra) – Kovář (46. Soukup), Martin Pohan ml. Chotěboř: Dobrovolný – Moravec, R. Odvářka, Jan Hlaváček – Bělovský (87. Keller), Somerauer, Koutný, Dvořák (79. Janda), Jiří Hlaváček (78. Chlad) – M. Odvářka, Hanousek. Nejlepší hráči: Jančík – Koutný, Bělovský.

SAPELI POLNÁ – VELKÉMEZIŘÍČÍ B 1:1
Fotbalovější mladíci z Velkého Meziříčí diktovali tempo hry, ale směrem dopředu byli nebezpečnější domácí hráči. Reiterman po rohu neskóroval a Vacek ztroskotal v samostatném úniku na gólmanovi Pokorném. Do vedení šli hosté, kterým vyšla situace po autovém vhazování. Crkal otevřel skóre. Ale radost jim dlouho nevydržela, protože za dvě minuty zakombinovali Vacek s Mackem, a jejich dobrou práci zúročil vyrovnáním Mašek. Obrat mohl dokonat Macko, postupoval sám na brankáře Meziříčí, ale prudká střela nebylo to pravé ořechové. Neuspěl ani Dvořáček, kterého také vychytal Pokorný. Na druhé straně se zaskvěl i Koubek. Začátek druhé půlky okořenil skvělými akcemi Barák, ale vedení z toho pro jeho tým také neplynulo. Vacek totiž nahrál Maškovi do ofsajdu. Pozorný musel být i Koubek, který včasným vyběhnutím zlikvidoval šanci hostů. Ti mohli být rádi, že je v 82. minutě zachránil proti Mackovi opět výborný Pokorný.

Policie. Ilustrační foto.
Policisté dopadli zloděje traktoru

Góly: 19. Mašek – 17. Crkal. Rozhodčí: Půlpán. ŽK: 0:2. Diváci: 120. Poločas 1:1. Sapeli Polná: Koubek – Tržil, Reiterman, Barák, Boháček – Varhaník, Špendlíček (82. Navrátil), Vacek, Dvořáček – Macko, Mašek (75. Matějíček). Velké Meziříčí B: Pokorný, Halámek, Bouček, Mužátko, Nevoral , Malec, Krejčí, Crkal (89. Benda), Liška, Čermák (63. Krčál), Vlk (87. Pech). Nejlepší hráči: Tržil, Varhaník – Pokorný.

LEDEČ N. S. – JAROMĚŘICE
Nehráno, soupeř pro poruchu autobusu na zápas nedorazil. Bude náhradní termín.

14. Jaroměřice⋌ 2 0 0 2 1:7 0

Příští kolo: Pelhřimov – Nová Ves, Velké Meziříčí B – Kouty, Bystřice n. P. – Sapeli Polná, Chotěboř – Přibyslav, Speřice – Jaroměřice n. R., Košetice – Ledeč n. S., Okříšky – Humpolec.