Derby rozhodla rychlá brodská odpověď

Havlíčkův Brod – Třetí okresní derby v řadě, třetí výhra. Fotbalisté Havlíčkova Brodu dál suverénně vévodí krajskému přeboru.

7.4.2014

Havlíčkův Brod (v tmavém Jiří Míča) potvrdil předzápasové předpoklady a ve šlágru 18. kola krajského přeboru porazil Ždírec (v bílém kapitán Radek Kolouch). Foto: Deník/Libor Plíhal

V 18. kole je na cestě za postupem do divize nepřizastavil ani ždírecký Tatran.

H. BROD – ŽDÍREC N. D. 2:1

Před necelou pětistovkou diváků se ze začátku hrál opatrný fotbal. Do první pološance se dostal v desáté minutě Bláha, ten si ovšem míč předkopl a Pometlo si ho pohodlně sebral.

O šest minut později se ke střele dostal Provazník, jehož pokus byl sražen na roh. K němu se postavil Kubát, který na zadní tyči našel volného Provazníka, a ten se už tentokrát nemýlil – 1:0. Jenže v 25. minutě chyboval pozdním výběhem gólman Kučírek, který při souboji „zboural" vlastního stopera Horáka (musela ho s poraněným kolenem odvést sanitka – pozn. autora), čehož využil Plíšek k přelobování a bylo vyrovnáno. Radost hostů ale trvala pouze čtyři minuty. K trestnému kopu se postavil Kubát, odražený míč se dostal k Hejkalovi a s jeho střelou si Pometlo nevěděl rady – 2:1.

„Bohužel o tyto dvě standardky byl soupeř lepší," řekl ždírecký trenér Miroslav Plíšek.

Hned po přestávce se do dobré příležitosti dostal Mrázek, Kučírek jeho pokus vyrazil na roh. Na druhé straně to střelou z otočky zkoušel Provazník, střílel pouze do Pometla.

Slovan mohl jít do trháku dvacet minut před koncem. Hostující gólman nešťastně vyrazil míč ke Kuchtovi, ten odkrytou branku z pětadvaceti metrů přestřelil. Po něm to zkoušel střídající Henek, ale počínal si stejně jako jeho starší spoluhráč. Do poslední příležitosti se dostal Tatran. Po rohovém kopu Fikara chybělo Kysilkovi opravdu málo k vyrovnání. Na závěr už mohla v sektoru brodského fans vybuchnout vítězná dýmovnice.

„Byl to pro nás těžký zápas, ale takový jsme ho čekali. Vítězství jsme urvali díky standardním situacím. Po přestávce jsme se spíše zaměřili na udržení toho náskoku, stálo při nás štěstí, ale my jsme některé příležitosti také nedotáhli. Jsem překvapený, kolik přišlo v sobotu lidí. Fanoušci s námi byli i v Chotěboři, je to pro nás příjemné. Jsou slyšet a to tady nebývalo. Já bych jim chtěl moc poděkovat," nechal se slyšet domácí kouč Richard Zeman.

Velmi zklamán byl z výsledku po zápase ždírecký lodivod.

„Hrál se vyrovnaný fotbal, myslím si, že to bylo více bojovné než pohledné utkání. Nám chyběla lepší souhra ve finální části," podotkl Plíšek a dodal: „Atmosféra zápasu byla dobrá. Kvůli tomu se fotbal hraje, je to divadlo, takže já jsem spokojený. Doufám, že se lidi bavili."

Góly: 16. Provazník, 29. Hejkal – 25. Plíšek. Rozhodčí: Machač. ŽK: 2:2. Diváci: 460. Poločas: 2:1. H. Brod: Kučírek – Pohnětal, Horák (26. Nechvátal), Novotný, Vařejka – Hejkal, Kuchta (76. Henek), Kubát, Bláha (90. Tůma) – Míča, Provazník. Ždírec n. D.: Pometlo – Kysilko, Čalkovský, Kolouch, Votava – Fikar, Štukhejl, Smejkal (63. Novotný), Mrázek – Pátek (77. Klimeš), Plíšek. Nejlepší hráči: Hejkal, Provazník – Štukhejl.

JEMNICKO – CHOTĚBOŘ 2:0

Na horké půdě se představil tým disponující druhou nejlepší obranou v soutěži. A byla to právě Chotěboř, kdo měl první šanci, ale Hanousek střílel těsně vedle. Domácí kontrovali v 10. minutě, kdy po akci Křivánka hlavou otevřel skóre Kříž. Hra poté nabrala spád a šance se střídaly na obou stranách. Nejprve po Kinclově centru pálil vedle hostující branky Borkovec. Na druhé straně došlo k závaru, po kterém padl i gól, ale tomu předcházel faul na Kopečka. Namísto vyrovnání se po Krejčově vysunutí a chybném vyběhnutím Vykoukala podruhé do listiny střelců zapsal Kříž.

Ten byl ve druhém poločase po odpískaném faulu vyloučen za oplácení. Hosté byli aktivnější, ale přesilovku se jim využít nepodařilo.

Góly: 10. a 40. Kříž. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (62. Kříž). Diváci: 130. Poločas: 2:0. Jemnicko: Kopeček – Kincl, Koutný (11. Smetana, 52. Frechka), Borkovec, Čurda – Křivánek, Morkus, Krejča, Tesař, Tobolka – Kříž. Chotěboř: Vykoukal – Čáp, R. Odvářka, Ďoubal, Jan Hlaváček – Jiří Hlaváček (88. Šimoňák), Somerauer, Pospíšil (68. Bělovský), Koutný (73. Dvořák) – Hanousek (46. M. Odvářka), Kaplan. Nejlepší hráči: Kopeček, Krejča – Jiří Hlaváček.

SVĚTLÁ N. S. – M. BUDĚJOVICE 1:2

Moravské Budějovice svého soupeře zaskočily už v 11. minutě, kdy se Šplíchal dostal mezi světelskou obranu a hlavou po centru zavěsil. Po půlhodině hry se dvakrát vyznamenal Soukal, který vychytal Veselého a Šplíchala. Ve 32. minutě mohl vyrovnat Čiřil, ale po centru Machaly jen těsně minul hostující branku.

Po přestávce hrála Světlá zakřiknutě, ale v 55. minutě se po chybě Pokorného dočkala vyrovnání, když zaváhání potrestal Křikava. Jenže v 72. minutě se po závaru před Soukalovou brankou nejlépe orientoval Novotný, který hostům zajistil tři body. V závěru ještě domácí přišli o vyloučeného Peška a Pechu.

Góly: 55. Křikava – 11. Šplíchal, 72. Novotný. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 2:3. ČK: 2:0 (70. Pešek, 80. Pcha). Diváci: 200. Poločas: 0:1. Světlá: Soukal – Pešek, Valenta, Pecha, Machala – Vodička, Čuřík, Kafka, Dvořák (85. Náděje) – Křikava, Štros. M. Budějovice: Jelínek (53. Pokorný) – Toman, Busta, Pařízek, Švanda – Kopeček, Kyzlink, Dušek (89. Šťastný), Veselý (67. Novotný) – Stehlík, Šplíchal. Nejlepší hráči: Soukal – Šplíchal, Novotný.

PŘIBYSLAV – ŽIROVNICE 0:0

Hosté z Žirovnice byli fotbalovějším týmem a zejména v prvním poločase měl Holcman dost práce, navíc měli domácí štěstí, když přibyslavský obránce vykopával míč z brankové čáry. Domácí fotbalisté ani jednoho z gólmanů kromě centrů neprověřili, a tak se soupeři rozešli smírně po bezbrankové remíze.

Rozhodčí: Tesař. ŽK: 3:1. ČK: 0:1 (70. Kadlec). Diváci: 150. Poločas: 0:0. Přibyslav: Holcman – Marek (68. R. Musil), Říha, Strašil, Pochop – Vykoukal, Krčál, Vopršal, Flekal – Buben, T. Musil. Žirovnice: Kadlec – Kuš, Poul, Staněk, Houška (80. Kubík) – Wiener (4. Omasta), Doležal, Grausam, Vilímek – Rozporka, Svoboda (70. Trepka). Nejlepší hráči: Holcman, Říha – Kuš.

Příští kolo: Náměšť-Víc. – Jemnicko, Čáslavice-Sádek – Okříšky, Sapeli Polná – Přibyslav, Žirovnice – Humpolec, V. Bíteš – Pacov, Jaroměřice – Světlá n. S., M. Budějovice – H. Brod, Ždírec n. D. – Chotěboř.

20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.