DIVIZE ST. DOROSTU U18

H. BROD – VRCHOVINA 7:1

V minulých ročnících divize se Slovan vždy pohyboval v horní polovině tabulky, letos tomu je jinak. Zejména začátek jara byl pro chlapce z Losů přímo tristní – tři porážky a jedna remíza na svém kontě a pouhé tři body před sestupovým pásmem. „Vypomůže nám šest chlapců z ligového áčka, snad to bude znát," doufal před utkáním asistent trenéra David Němec.

A měl pravdu. Brodští kluci se postavili k důležitému zápasu čelem, a hned od začátku nasadili ostré tempo, i když nervozita na jejich kopačkách byla znatelná. K prvnímu vzruchu došlo po čtvrthodince hry. To rychlý Franc utekl po levém křídle a „nabil" Haalovi, jeho střela jenom zatřásla břevnem.

O chvíli později bylo již na brodské lavičce veseleji, když Jagoš zařídil vedoucí gól na 1:0: O tři minuty později vzal do zaječích hostující obraně Horn a akci úspěšně střelecky zakončil 2:0. První šance hostů přišla po půlhodině hry, Veselý z malého vápna naštěstí mířil jen do náruče brodského brankáře Beránka. Neuspěl ani Šmída, jeho hlavičková gólovka skončila nad břevnem.

Do té doby fotbal na kráse mnoho nepobral, hráči obou týmů si byli vědomi, o co kráčí. Ještě v závěru poločasu Starý pořádně protáhl brodského gólmana střelou z hranice vápna, která jenom olízla břevno. Po přestávce hned v úvodní minutě jediné zaváhání brodské obrany Moravané okamžitě potrestali gólem L. Trojánka na 3:1. To byl alarm pro domácí chlapce, kteří okamžitě zařadili vyšší stupeň rychlosti i důrazu a do konce střetnutí byli pány na hřišti.Po hodině hry zaspala obrana Vrchoviny a neobsazený Halák pohodlně hlavou zvýšil na 4:1. O pět minut později využil Pleva chyby brankáře a po kličce snadno upravil na 5:1 a bylo po zápase. Hráči z Losů již kralovali a nadělili již rozklíženému soupeři sedm banánů.„Kluci nezklamali a zejména po změně stran odehráli výborné utkání. Po kolmých přihrávkách se jim dařily rychlé brejky s úspěšným střeleckým zakončením. Oporou obrany byl rychlý Franc, ve středu pole dominovali Tuhý  s Rokosem," jen se usmíval spokojený kouč Ján Bdžoch, který zaskočil za trenéra Ondřeje Pavelce.

Góly: 16, Jagoš, 18. Horn, 32. Haala, 60. Halák, 66. Pleva, 74. Rosecký, 80.Franc – 46. L. Trojánek. Rozhodčí: Hájek – Jahoda, Šetek bez ŽK. Diváci: 40. Poločas: 3:0. H. Brod: Beránek – Jagoš, Adam (46. Klement), Rokos, Haala – Tuhý (80. Ledvinka), Halák, Franc, Rosecký, Halák (62. Burietka), Báča, Kliment, Pleva – Prchal.

DIVIZE ML. DOROSTU U17

H. BROD – VRCHOVINA 1:0

Hrálo se od začátku oboustranně vyrovnané utkání, které rozhodla individuální akce Jaroše ze 44. minuty a jeho následná pěkná střela. „Musím kluky pochválit za bojovnost a nasazení. V prvním poločase jsme měli dvě dobré příležitosti ke vstřelení gólu. Nás při individuálních chybách zase zachraňoval Vaněček. Výsledek zápasu odpovídá průběhu na hřišti. O ten gól jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli. Pochvalu si zaslouží všichni hráči," chválil svěřence trenér brodské U17 Petr Veselka.

Gól: 44. Jaroš. Poločas: 0:0. H. Brod: Vaněček – J. Peřina, Báča (41. Prchal), L. Peřina, Havel II – Vrána (60. Fišer), Henek, Jaroš, Megela (41. Vácha) – Vlček (68. Pazderka), Nedvěd.