V. MEZIŘÍČÍ - ROSICE 0:3

Po opatrném začátku plném nepřesností jako by předznamenala další průběh zápasu 17. minuta. Pšikal rozehrál přímý kop od postranní čáry, Simr vypustil souboj s Huškou, ale jeho hlavička z malého vápna letěla nad. Domácí se poté probrali, ale mezi tři tyče ani jednou nezamířili. Ve 38. minutě unikl po křídle Vítámvás, na jeho centr si naběhl Foral a střelou z voleje určil poločasový výsledek 0:1.

Z kabiny se budoucí účastník MSFL vrátil jako vyměněný. Zvýšil aktivitu v napadání a zpřesnil přihrávky. Střelu po rozehraném nepřímém kopu po malé domů poslal Krejčí nad. Ve 48. minutě unikl Bouček po křídle, před bránou našel tísněného Durajku, který orazítkoval přední tyč. Domácí tlak sílil a přicházely i další šance, jenže Rosice se v 57. minutě dostaly Vítámvásem do brejku a nepovedená střela Chlupa se odrazila od dvou obránců až do branky. Smolný vlastenec o osudu utkání rozhodl. Zlomení domácí se už přes pevnou obranu neprodrali a v samém závěru navíc inkasovali potřetí, když z hranice vápna napřáhl Pšikal. „Naše domácí herní prokletí znovu pokračovalo. Soupeř vyhrál zcela zaslouženě. Po celý zápas ve třech hráčích vysoko napadal, i přes to si naši hráči nemohou dovolit odvést před domácím publikem takový hanebný výkon," řekl trenér Libor Smejkal.

Góly: 38. Foral, 57. vlastní, 87. Pšikal. Rozhodčí: Možíš. ŽK: 2:3. Diváci: 280. Poločas: 0:1. V. Meziříčí: Kruba Z. Mucha, Souček (72. P. Mucha), Šimáček, Krejčí Bouček (61. Pokorný), Smejkal (68. Vyskočil), Berka, Durajka, Demeter Simr. Rosice: Balčirák Vítámvás, Foral (88. Prinz), Huška, Makiš Chlup (80. Těžký), Lang, Havlásek, Pšikal Ullmann (85. Moučka), Malata. Nejlepší hráči: Pšikal, Vítámvás, Huška.

BYSTŘICE - PELHŘIMOV 2:2

V Bystřici bylo k vidění utkání nahoru dolů. Už v 1. minutě mohl po kolapsu ofsajd systému skórovat Čech, ale Matiášek jeho sólo vyrazil. V 6. minutě propadli oba domácí stopeři, což byla voda na Krtkův mlýn, 0:1. V 11. minutě potvrdil Niederle svou fazonu proti Bystřici a tradičně skóroval ze standardky přes zeď. „Z posledních tří utkání nás takhle potrestal třikrát," žehral bystřický trenér Karel Fencl.

To ještě nevěděl, že do kabin půjde s remízou. Prášilovu akci totiž zakončil Čech a vykřesal domácím naději. Na opačné straně se předvedl Trávníček, který vyrazil Krtkovu střelu na tyč. Těsně před poločasovým hvizdem propadl balon přes vápno k Šponarovi, který vyrovnal.

„Ve druhé půli jsme se tlačili víc dopředu, měli jsme spoustu možností, Prášil měl dvě, Radek Sklenář měl rozhodnutí na noze, ale gólman mu to chytil. Pelhřimov hrozil z brejků. Hrálo se prakticky bez záloh," řekl Fencl k utkání. A když Bystřice selhala, mohl vrátit vedení na pelhřimovskou stranu Krtek, jenže zpoza vápna nastřelil z přímého kopu další tyč.

Góly: 23. Čech, 45. Šponar 6. Krtek, 11. Niederle. Rozhodčí: Křepský. ŽK: 3:3. Diváci: 150. Poločas: 2:2. Bystřice: Trávníček Vícha, Chocholáč, Šponar, Marek Svoboda R. Sklenář, Zbytovský (74. Hájek), Padrtka, Malý Čech (74. Zich), Prášil. Pelhřimov: Matiášek Sládok (46. Chadim), Čížek, Vacek, Naniáš Homolka, Niederle, D. Poul (87. V. Poul), Liška Krtek, Benda. Nejlepší hráči: Padrtka Krtek, Niederle.

NAPAJEDLA - ST. ŘÍŠE 2:3

Zápas nabídl otevřenou partii, v níž se na obrany příliš nemyslelo. Hned v 5. minutě nabídl Kittler gól osamocenému Ryglovi, který neměl před prázdnou brankou problém zavěsit. Domácí srovnali, když Neuman neudržel balon a Kovář pohotově dorazil. Po půlhodině hry už novu vedla Stará Říše o gól. Ve vápně se dostal k balonu Vácha a Střítezský byl bezmocný.

Druhý poločas začali lépe hráči Napajedel, kterým zařídil vyrovnání Skyba. Pak bylo k vidění hned několik šancí, více nebezpeční byli hosté, ale v koncovce byli jaloví. Až v 83. minutě rozhodl Brnický. Ten nejdříve postupoval sám na gólmana, který mu jeho pokus vyškrábl na roh. A přímo z něj Brnický rozhodl, i díky zaváhání Střítezského.

Góly: 23. Kovář, 51. Skyba 5. Rygl, 30. Vácha, 83. Brnický. Rozhodčí: Handlíř. ŽK: 1:4. Diváci: 60. Poločas 1:2. Napajedla: Střítezský Ouroda (63. Jasenský), Zavadil, Postava, Havránek Skyba (80. Bejtkovský), Huťka, Večeřa, Žáček Ratiborský, Kovář. Stará Říše: Neuman Kadlec, Príborský, Kittler, Brnický Rygl, Merhaut, Tichánek, M. Pokorný, Lacina (82. R. Pokorný) Vácha. Nejlepší hráči: Huťka Príborský, M. Pokorný.

H. BROD - BLANSKO 1:0

Slovan vstoupil do zápasu aktivně a už ve čtvrté minutě se po rohovém kopu dostal k míči Kavka, který ho ještě obloučkem vrátil na zadní tyč na Kubáta, ten hlavičkoval pouze do břevna. O deset minut později se Na Losích už jásalo. Na dlouhý míč si naběhl Míča, a ten přehlavičkoval Jurana. Ve 22. minutě se snažil jít do úniku Jarůšek, toho zastavil za cenu žluté karty Svoboda a s následným centrem si poradil Soukal. O tři minuty později byl na rohu velkého vápna sražen Míča. K trestnému kopu se postavil Sklenář, jeho pokus se odrazil ke Kubátovi, který už skóroval, ale radost mu pokazil pomezní rozhodčí zvednutým praporkem. Po půlhodině hry se vyznamenal Juran, který z blízka vychytal Sklenáře i Míču. Na druhé straně zahrozil Trtílek, jeho tečovaný pokus skončil vedle tyčky Soukalovy branky. Hned v úvodu druhého poločasu zahrozil hlavičkou hostující Doležal, ta mířila těsně vedle levé tyčky Soukalovy branky. V 56. minutě se prezentoval pěknou střelou opět Doležal, tentokrát se vyznamenal Soukal. V 68. minutě se k trestnému kopu postavil Trtílek, i tentokrát se pěknou robinsonádou prezentoval Soukal. O chvíli později se k centru před Juranovu branku dostal Vařejka, ale ten adresáta nenašel. V poslední minutě zápasu neunesl nervy hostující Šíp, který sestřelil Jarosze a po zásluze uviděl červenou kartu.

Gól: 14. Míča. Rozhodčí: Polanský. ŽK: 4:3. ČK: 0:1 (90. Šíp). Diváci: 230. Poločas: 1:0. H. Brod: Soukal Polívka, Svoboda (46. Pleva), Kavka, Vařejka Štědrý (88. Tuhý), Kubát, Henek, Jarosz Sklenář, Míča (82. Vopršal). Blansko: Juran Šíp, R. Fousek, Miller, Šplíchal Buchta (59. Nečas), Doležal, Bubeníček, P. Fousek, Jarůšek (69. Gromský) Trtílek. Nejlepší hráči: Soukal, Kavka Juran.

VRCHOVINA - UH. BROD 2:1

Začátek zápasu byl z obou stran velmi opatrný, hosté hrozili hlavně po standardních situacích. Jako první se předvedli domácí, krásnou akci Kamila Skalníka s Rostislavem Sodomkou zakončoval z úhlu mimo Pavel Smetana. Od 25. minuty převzali iniciativu hosté, ale byli neproduktivní. Domácím se v tu chvíli nedařila přihrávka.

Druhé dějství začalo pěkně zostra. Prakticky po rozehrání odmítl tutovku hostující Dolina, z malého vápna pálil ve vyložené situaci vedle. Poté se vyznamenal po parádních bombách Michala a Lukáše Smetany brankář Ondrůšek, když vytáhl dvě jisté branky. Jenže na dalekonosnou střelu Michala Skalníka z 25 metrů pod břevno již nedosáhl, 1:0. Rozhodnutí měl na svědomí uherskobrodský Šálek. Nejprve vyrovnal hlavou po standardce a o tři minuty později si srazil do brány přízemní centr zprava od Michala Skalníka.

Góly: 55. M. Skalník, 75. vlastní Šálek 72. Šálek. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:2. Diváci: 260. Poločas: 0:0. Vrchovina: Vítek Komínek, Dvořáček, L. Smetana, Šandera M. Skalník (88. M. Šmída), R. Sodomka (66. Pavel Sodomka), Michal, K. Skalník, Mazel (77. Trojánek) P. Smetana. Uh. Brod: Ondrůšek M. David, Zelinka, Dolina (70. Hanák), R. David, Pacl, Dvořák (81. Jaroněk), Šálek, Kúdela, Vrága, Nevařil (70. Michalec). Nejlepší hráči: M. Skalník, L. Smetana Ondrůšek.

SLAVOJ POLNÁ - ŽĎÁR N. S. 0:0

Slavoj chtěl v derby potvrdit divizní příslušnost a přiblížit jí mohl hned v úvodní minutě Kavka, jenže po dlouhém autu a centru Fadrného brankáře Hajného nepřekonal. Žďár odpověděl také nevyužitou šancí, do které se dostal Nedvěd. Polná se tlačila dál do ofenzivy, ale Kavkova hlava mířila nad břevno a dalekonosný pokus Nahiho se také neujal. Recept na Hajného nenašel ani Lančarič, který trefil jen ležícího gólmana Žďáru. A chytat za hlavu se musel po další nevyužité šanci Šuta.

Druhý poločas byl znovu v režii domácích, kteří prahli po vítězné brance. Rozhodnout mohl Válek, který se dostal do čtyř šancí, a když už gólmana překonal, tak na poslední chvíli zaskočil na brankové čáře obránce. A Polná nakonec nemusela mít ani bod, protože v poslední minutě zapomněla na Nedvěda, který však v ideální pozici míč netrefil.

Rozhodčí: Machač. ŽK: 0:3. Diváci: 210. Slavoj Polná: Skočdopole Fadrný, Pražák, Kriegsmann, Bambula Hron, Nahi, Šuta, Kavka Válek, Lančarič (75. Holub). Žďár n. S.: Hajný P. Ločárek, Veselý, Turek, T. Ločárek Frieb (90. Musil), Doležal, Bureš, Mašek, Kunstmüller (86. Machala) Nedvěd. Nejlepší hráči: Pražák, Kriegsmann Hajný.

Ostatní výsledky 28. kola: Otrokovice Hodonín 0:2 (0:1), 8. Šturma, 90. Kleiber. Tasovice Mutěnice 3:2 (3:1), podrobnosti nehlášeny.

16. Napajedla 28 6 5 17 38:66 23

Příští kolo: V. MEZIŘÍČÍ Otrokovice, Rosice H. BROD, Blansko VRCHOVINA, Uh. Brod SLAVOJ POLNÁ, ŽĎÁR N. S. Napajedla, ST. ŘÍŠE BYSTŘICE, PELHŘIMOV Tasovice, Mutěnice Hodonín.