Divizní tabulku uzavírají už čtyři týmy z Vysočiny

Vysočina – Smutný pohled nabízí tabulka po 22. kole fotbalové divize D. Na jejím chovstu jsou už jen týmy z Vysočiny. V boji o záchranu uspěl pouze Žďár, který si přivezl cenný bod za remízu v Šumperku.

18.4.2016

Fotbalisté polenského Slavoje dokázali na svém hřišti v okresním derby porazit dosavadního lídra ze Staré Říše. Na snímku svádí souboj o míč hostující Michal Brnický (vlevo) s domácím Janem Zábrodským. Foto: Deník/Libor Plíhal

Okresní derby Jihlavska skončilo v Polné, kam přijela Stará Říše, vítězstvím domácích.

BYSTŘICE – UH. BROD 3:3

Hosté přijeli s defenzivní taktikou a Bystřice sice byla častěji na míči, ovšem chyběla jí trpělivost. Navíc dvakrát chybovala. Nejprve po zbytečné rozehrávce a následném faulu po standardní situaci udeřil hlavičkující kapitán Marek David. Další zaváhání přišlo na pravé straně hřiště, následoval centr do vápna a nepokrytý Pochylý zajistil slováckému celku do šatny dvoubrankový náskok.

Po pauze se Bystřice probrala a brzy korigoval z přímého kopu Zbytovský. V divoké tříminutovce po hodině hry dali hosté dva góly a inkasovali červenou kartu. Nejprve Večeřa z brejku zvýšil náskok už na 1:3, vzápětí byl za oplácení vyloučen jeho spoluhráč Richard David a dvě minuty nato se trefil opět Večeřa, tentokrát však do vlastní sítě, když se snažil hasit standardní situaci. To Bystřici nakoplo. V početní výhodě však už stačila pouze vyrovnat – po závaru se hlavou prosadil Prášil.

„V poločase za nepříznivého stavu bych samozřejmě bod bral, z celkového pohledu jsme ale měli na víc,“ řekl bystřický kouč Martin Maša.

Góly: 57. Zbytovský, 68. vlastní Večeřa, 75. Prášil – 28. M. David, 37. M. Pochylý, 65. Večeřa. Rozhodčí: Machač. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (66. R. David). Diváci: 150. Poločas: 0:2. Bystřice: Veselý – Vícha, Chocholáč, Šponar, Mitáš – Adamec, Malý (86. Mezník), Zbytovský, Padrtka (54. Blaha), Sklenář – Prášil. Uh. Brod: Kohoutek – Kúdela, Vrága, M. David, M. Pochylý – R. David – Holík, Pacl – Jaroněk (70. Dolina), Mančík (83. Michalec) – Večeřa (77. Nevařil). Nejlepší hráči: Chocholáč, Prášil – Vrága.

ŠUMPERK – ŽĎÁR N. S. 0:0

Hosté začali na půdě jarní štiky bez ostychu. Do vedení je mohl poslat Mašek, jehož ránu do šibenice skvěle zneškodnil gólman. Domácí kat týmů z Vysočiny hrozil pouze ze standardních situací a závarů, ale vyloženou šanci si nevytvořil. Žďár měl další možnost po Jurnečkově centru, na který si naběhl Nedvěd, byl sražen, ale penalta se nepískala.

Ve druhé půli už šlo o taktický boj, přesto měli hosté ještě jednu příležitost. Po hodině hry se odražený míč dostal k úplně volnému Válkovi, který však branku minul. „Jeli jsme sem pro bod a máme ho,“ konstatoval žďárský kouč Karel Fencl.

Rozhodčí: Řezníček. ŽK: 3:3. Diváci: 220. Šumperk: Kreizl – Kotzmann, Jindra, Jurásek, Španihel – Rozsíval (73. Klimeš), Horák (58. Muzikant), Demeter (35. Konečný), Reichl – Nimrichtr, Podhorný. Žďár n. S.: Jícha – Bureš, Veselý, Wasserbauer, Vomela – Mašek Sodomka – Jurnečka, Nedvěd, – Trojánek (90. Ujčík) – Válek. Nejlepší hráči: Kotzmann – Wasserbauer, Trojánek.

VRCHOVINA – PELHŘIMOV 1:3

První šanci si vypracovali hosté, těsně před brankou se netrefil D. Poul z malého vápna. I poté byl Pelhřimov více aktivní. Bombou se prezentoval V. Poul, ale Michálek byl na místě. O dvě minuty později domácí založili brejk a domácí T. Poul se zbavil obránce a pálil z hranice vápna těsně nad. To Vrchovinu mrzelo, protože z protiútoku se po přihrávce Bartoně trefil do prázdné branky Kmoch.

Ve druhé půli hosté svůj náskok zvýšili – po přiťuknutí zleva se přesně trefil po chybě obrany střídající Kostelecký. Jiskru naděje vykřesal střídající

dorostenec Kyselý, který korigoval. Ovšem hned z rozehrávky kontroval hostující Bartoň. Domácí tlačili, ale dobře zformovaná obrana Pelhřimova vše pokryla.

„Vždycky začneme hrát, až když dostaneme gól. A to už si takové týmy pohlídají. Je to o psychice, o ničem jiném,“ konstatoval trenér Vrchoviny Ladislav Libuša.

Góly: 73. Kyselý – 28. Kmoch, 58. Kostelecký, 73. Bartoń. Rozhodčí: Hlubinka. ŽK: 2:3. Diváci: 280. Poločas: 0:1. Vrchovina: Michálek – Komínek, L. Smetana, Drdla (55. Kyselý), Blažíček – Russ (81. Žák), Michal (87. Mazel), Nespěšný – T. Poul, Mbah, Kovář. Pelhřimov: Čermák – Chadim, Čížek, Vacek, Homolka – Bartoň (90. Zelenka), D. Poul, Jeřábek (55. Kostelecký), Kmoch (81. Machač) – V. Poul, Naniáš. Nejlepší hráči: Michal – Naniáš, Bartoň.

PŘEROV – ŽÍDREC N. D. 3:1

První půlku měli domácí více ze hry. Hosté se soustředili hlavně na to, aby neinkasovali. Jenže pak přišel v 17. minutě přímý volný kop a Bogdaň zamířil do protipohybu Pometla. A za chvilku už to bylo o dvě branky, když Hrušák proměnil penaltu. Těsně po změně stran zmrazil hosty třetí gól, když po nepovedeném rohu se míč odrazil na vápno k Václavíčkovi, a ten se nemýlil. Ždírec pak byl aktivnější než soupeř a převzal iniciativu, ale příležitosti, které si vytvořil, k brance nevedly. Až čtyři minuty pře koncem se z penalty trefil Čalkovský.

Góly: 17. Bogdaň, 35. Hrušák (PK), 47. Václavíček – 86. Čalkovský (PK). Rozhodčí: Popelák. ŽK: 3:3. Diváci: 125. Poločas: 2:0. Přerov: Marák – Bogdaň, Bubeník, Zimčík, Hrabal – Hrušák, Kytlica (62. Horák), Koller (90. M. Koutný ml.), Václavíček – Hornich, M. Koutný st. (71. Pavelka). Ždírec: Pometlo – Cestr, Čalkovský, Kolouch, Plíšek – Koutný, Smejkal (57. Klimeš), Pátek, Novotný, Štukhejl (73. Dvořák) – Najman. Nejlepší hráči: Bogdaň, Václavíček – Pátek.

SLAVOJ POLNÁ – ST. ŘÍŠE 2:0

Oba trenéři lákali na nesvázané derby, a hráči jejich slova plnili. Hned na začátku musel být po Kavkově přímém kopu v pozoru Jícha. Na druhé straně se po čtvrthodině ocitl v jasné šanci Brnický, ale chybu Kučery napravil včasným zákrokem Fadrný. Stará Říše se dostávala do tempa, jenže Pokorný prováhal správný moment na zakoneční, a celou zajímavou situaci zpackal.

Po třiceti minutách nacentroval míč před branku Rygl a Vavroušek měl s jeho překvapivým pokusem plné ruce práce. Domácí hrozili po standardních situacích, ale ani spolupráce Kavky a teč Bendy ke gólu nevedla. V závěru poločasu zkrotil „přímák“ Tichánka Vavroušek, a hlavička Jana Urbánka mířil nad Jíchovu svatyni.

První půlka gól nepřinesla, ta druhá už byla v tomto směru pro diváky přívětivější. Zprvu to opět po faulu těsně za vápnem zkoušel Tichánek, ale gólman Slavoje jeho pokus vyrazil. A to Říši mrzelo. V 54. minutě vyšla parádní kombinace Kučerovi a Bendovi, po jehož nezištné přihrávce skóroval Jan Urbánek. Vyrovnání měl pak na noze Pokorný, ale Fadrný obětavou hlavičkou gólu zabránil. Hosté se hnali dopředu, ale v 67. minutě zapomenuli zavřít zadní vrátka, Jan Urbánek nic nevymýšlel a mazáckým lobem překonal Jíchu podruhé. Domácí spasitel mohl ještě zkomplikovat hattrick, ale v dobré pozici přestřelil.

Góly: 53. a 67. Jan Urbánek. Rozhodčí: Možíš. ŽK: 2:1. Diváci: 255. Poločas 0:0. Slavoj Polná: Vavroušek – Jakub Urbánek, Pražák, Kučera, Bambula – J. Holub (78. T. Holub), Fadrný, Zábrodský, Benda – Jan Urbánek (89. Klíma), Kavka. Stará Říše: Jícha – Heide, Kadlec, Príborský, Cipruš (81. Kratochvíl) – M. Pokorný (67. Tsuruta), Suzuki, Tichánek, Rygl (67. Dvořák) – Vácha, Brnický. Nejlepší hráči: Vavroušek, Benda, Jan Urbánek.

KOZLOVICE – H. BROD 4:0

Kozlovice začaly aktivně, ale Slovan do 15. minuty silou vůle ubránil všechny rodící se šance. V 17. minutě unikl Kaďorek, odcentroval a Schlehr do prázdné branky doklepl odražený míč. Potom měl Slovan několik náznaků šancí, ale nedůrazné zakončení mu nedovolilo vyrovnat. Dobrou příležitost měl ve 28. minutě Vopršal, ale jeho trestný kop z dobré pozice skončil nad. Hosté potom ubránili závar ve 33. minutě a čtyři minuty před pauzou centr Hekerleho minul ve velké šanci Henek.

Po změně stran po chybě při vhazování Tuhý fauloval Schlehra a Kaďorek z penalty zvýšil na 2:0. V 57. minutě Křivka ještě stačil zabránit další pohromě, ale potom odražený míč od tyče Schlehr vrátil hlavou do sítě. Hosté se dostávali na dostřel Kadlecovy branky, ale jejich řešení v koncovce byla špatná. Potom spálil dvě tutovky Galetka a skóre po biliáru uzavřel Schlehr. Nejdříve trefil tyč, dorážku Kaďorek nasměřoval do břevna a Schlehr pak završil hattrick.

„V první půli jsme s domácími drželi krok, ale klukům se do hlav dostalo zranění dvou hráčů. Ve druhé půli jsme hodně chybovali, naše hra se sesypala,“ posteskl si trenér Slovanu Richard Zeman.

Góly: 17., 58., a 90. Schlehr, 55. Kaďorek (PK). Rozhodčí: Dorušák, ŽK: 4:3. Diváci: 380. Poločas: 1:0. Kozlovice: Kadlec – Heger, Král, Aksamit (71. Drápal), Střelec – Krejčíř, Schlehr, Vojtášek (63. Sikora), Kaďorek – Žůrek (78. Hradil), Galetka. Havlíčkův Brod: Kubát – Hekerle, Křivka, Háněl, Vařejka – Štědrý (68. Hejkal), Henek (44. Tuhý), Polívka, Portyš (8. Prchal) – Veselský, Vopršal. Nejlepší hráči: Krejčíř, Schlehr, Galetka.

Ostatní výsledky 22. kola: Rosice – Hodonín 2:0 (0:0), 47. Malata (PK), 62. Moučka. Tasovice – Blansko 5:0 (3:0), 25. Hrobař, 33. Paul, 37. Kirschner, 47. Horáček, 55. Veselý.

16. H. BROD 21 4 7 10 21:40 19

Příští kolo: Hodonín VRCHOVINA, Uh. Brod Kozlovice , Šumperk Tasovice, ŽĎÁR N. S. Přerov, ŽDÍREC N. D. SLAVOJ POLNÁ, ST. ŘÍŠE Rosice, PELHŘIMOV BYSTŘICE, H. BROD Blansko.

18.4.2016 VSTUP DO DISKUSE

Pod městským znakem se ukrýval fragment původní fasády radnice ze 17. století. Zlaté slunce v modrém poli. Podle odborníků se jednalo o mechanické hodiny.
2

Fasáda Staré radnice skrývala renesanční fresku usměvavých hodin

Brodské koupaliště zláká v létě k osvěžení stovky lidí za den.

Na brodské koupaliště míří stovky lidí za den

Velké Meziříčí i nadále kraluje třetí lize

Vysočina – Také třetí vystoupení Velkého Meziříčí v letošním ročníku MSFL skončilo úspěchem, přivezlo body z Hulína. V divizi D se poměrně dařilo dalším fotbalovým týmům z Vysočiny.

Chotěboř vyhrála ve Speřicích a vede tabulku

Vysočina – Po třech kolech krajského přeboru jsou jediným týmem, který neztratil ani bod, fotbalisté Chotěboře. Derby mezi Humpolcem a Košeticemi totiž skončilo bez branek.

Šmolovy vévodí okresnímu přeboru

Havlíčkův Brod - Druhou porážku v řadě si ve fotbalovém okresním přeboru připsalo céčko brodského Slovanu. Naopak devět bodů ze tří zápasů mají na svém kontě Šmolovy.

Chotěbořský Krédl rozhodl čtyři minut před koncem okresní derby

Vysočina – Špatný vstup do soutěže mají za sebou v I. A třídě fotbalisté Havlíčkovy Borové, kteří prohráli i třetí zápas v řadě, tentokrát 1:0 padli v Dobroníně a navíc se jim v sezoně ještě nepodařilo vstřelit ani gól.