Dlouhá Ves se potkala s formou už pozdě

Havlíčkobrodsko – Dvě překvapení přinesly víkendové zápasy I. B třídy. Tis totiž doma překvapivě porazil Luka a sestupující Dlouhá Ves porazila Košetice.

4.6.2012

Ilustrační fotoFoto: Ivo Havlík

TIS – LUKA N. J. 2:0
Zápas v Tisu měl oboustranně výbornou úroveň se šancemi na obou stranách, kdy největším paličem byl hostující Toman. Gólu se diváci dočkali v 25. minutě, kdy pěknou individuální akci předvedl nestárnoucí Míla Kozlík, který obešel čtyři protihráče a gólmana se mu povedlo „ala Poborský" přelobovat. Potom začali hosté hodně zlobit a snažili se o vyrovnání, ale výborná obrana domácích fungovala na jedničku. I po přestávce se hrál kvalitní fotbal, když rozhodnutí padlo šest minut před koncem zápasu z kopačky Krajíčka.
Góly: 25. M. Kozlík, 84. Krajíček. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 3:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Tis: Chudoba – Kučera, Mareš, Miřátský (46. Zezulák), Kubát – Rosecký, T. Vacek, M. Kozlík, Krajíček – Benák (53. M. Vacek), Kafka (81. D. Kozlík ml.).

LUČICE – BUDÍKOV 1:1
Lučice v utkání s Budíkovem doplatila na celou řadu nevyužitých šancí. Domácí nedokázali v gól proměnit ani ty nejvyloženější příležitosti, a tak zanedlouho přišel trest. Ve 35. minutě se z prvního útoku hostí k odraženému balonu dostal Bláha a pohodlně skóroval do téměř odkryté branky. Střelecké trápení Lučice ukončil až v 85. minutě přesně mířený centr před branku, kde jej Doležal hlavičkovým pokusem umístil mezi tyče.
Góly: 85. Doležal – 35. Bláha. Rozhodčí: Kamenský. ŽK: 3:1. ČK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 0:1. Lučice: Konvalina – Beránek, Mazuch, Sommer, P. Lančarič – Fiala (75. Kovář),  Herman, R. Blažek, Doležal – P. Blažek, M. Lančarič.

LÍPA – H. CEREKEV 2:2
Už ve druhé minutě dokázal hostující Růžek využít chyby domácí obrany a v samostatném úniku nekompromisně poslal Horní Cerkev do vedení. Lípa poté postupně zvyšovala tlak a brzy se dočkala vyrovnání. Z druhé vlny prostřelil vše, co mu stálo v cestě, Krpálek. Po přestávce využili hosté neaktivity soupeře k dalšímu výsledkovému odskočení, přesto se nakonec z výhry neradovali. Proměněná Vašákova penalta z 88. minuty rozhodla o dělbě bodů.
Góly: 33. Krpálek, 88. Vašák (pen.) – 2. a 59. Růžek. Rozhodčí: Krulík. ŽK: 3:3. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Lípa: Vašák – Souček, Prokš, Fejt, Krpálek – Koref (58. Kutlvašr), Starý (71. Vácha), Mareš, Kříž – Hrdlička, Janáček.

KOŽLÍ – DL. VES 1:4
Z herní převahy v úvodních minutách dokázalo domácí Kožlí vytěžit jednu branku. Síť rozvlnil Trpišovský, který unikl po pravé straně a placírkou poslal balon ke vzdálenější tyči. Hosté se ještě do přestávky dočkali zaslouženého vyrovnání, a to po závaru před brankou a střele Henzela. Do druhé půle nastoupilo opět lépe Kožlí, ale Dlouhá Ves těžila z brejků. Nejprve gólově unikl Svoboda, na kterého navázali Lukačina se Šnoblem. Dlouhá Ves tak pohodlně zvítězila 4:1.
Góly: 19. Trpišovský – 40. Henzel, 67. Svoboda, 70. Lukačina, 80. Šnobl. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 4:3. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Kožlí: Březina – Vladyka, Pešek, Brzoň, Janů – Pajer (74. J. Makovec), Vosyka (86. Cicvárek), Radoš (87. P. Makovec), Voplakal – Blažejovský, Trpišovský. Dl. Ves: Bárta – Krečman, Kunášek, Polák (81. Neubauer), Veselý – Lukačina, Šnobl, Henzel, Svoboda (88. Novák) – Pospíchal, Cibulka (82. Šrámek).

KOŠETICE – H. BOROVÁ 1:4
Domácí vstoupili do utkání velice aktivně a úvodní dvacetiminutovka se hrála skoro výhradně na polovině hostů. Poté se hráči Borové osmělili a začali diktovat vývoj utkání. Skóre otevřel Petr Veselý, nerozhodný stav zařídil z penalty A. Vejsada. Po změně stran už se hrálo zcela podle not hostů, v jejímž dresu zahrál skvěle Petr Veselý, který dva góly dal a další dva připravil.
Góly: 43. A. Vejsada (PK) – 41. a 69. Petr Veselý, 61. Fikar, 71. Sobotka. Rozhodčí: Podoba. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Havlíčkova Borová: Pavel Veselý – Tonar, Šmíd (50. Sobotka), Rakušan, Fruebauer, Kučera, Fikar, J. Veselý, Petr Veselý (75. Šrámek), L. Němec (10. Hošák), Blažek.

PACOV B – CHOTĚBOŘ B 1:1
Pacovská juniorka potřebovala nutně zvítězit, aby opustila pásmo sestupu, ale narazila na silného soupeře. Po akci Gavreckého se už ve 4. minutě výtečně uvolnil Kabíček, obalamutil gólmana a poslal domácí do vedení. Rezerva Chotěboře nenechala na odpověď dlouho čekat a o deset minut později se z pravé strany prosadil samostatnou akcí Koutný a vyrovnal. Po zbytek utkání byly na obou stranách vidět šance, výsledek se však už neměnil.
Góly: 4. Kabíček – 14. Koutný. Rozhodčí: Burza. ŽK: 2:3. Diváci: 130. Poločas: 1:1. Chotěboř B: Kudla – Češík, Houška, Neuwirth (46. Bílek), Vítek, Koutný, Šimon (46. Málek), Krédl (54. Pfefer), Langer, Zvolánek, Benák.

4.6.2012 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.