MSLD

ŠUMPERK – H. BROD 3:2
„V posledním zápase jsme chtěli dát příležitost především hráčům z mladšího dorostu, u kterých šlo hlavně o to, aby v kvalitní soutěži nasbírali cenné zkušenosti. Zároveň jsme chtěli s mladým týmem uspět výsledkově a předvést dobrý herní výkon," řekl před zápasem brodský trenér Tomáš Bárta.

Samotný zápas začal s řadou nepřesností na obou stranách. Do vedení šli domácí, kteří se nakopnutým míčem dostali do šestnáctky Slovanu, tam šumperský hráč dobře sklepl spoluhráči, který se nemýlil. Na obdržený gól mohli hosté rychle reagovat, ale Peřina po standardní situaci jen těsně minul šumperskou branku.

Následně mohl vyrovnat Hloušek, ten po rohovém kopu rovněž branku netrefil. Další šanci hostů zlikvidoval gólman Šumperku a potom ještě Jiří Peřina hlavičkoval vedle. Trest za neproměněné šance přišel ještě do poločasu. Domácí útočník po individuální akci překonal bezmocného Jíchu.

Po přestávce se Slovan dostal do tlaku a s ním přišlo i snížení z kopačky Němce. O chvilku později byl ve vápně faulován Haala, ale Jícha pokutový kop doslova zahodil. Vyrovnání se Havlíčkův Brod přeci jen dočkal. Agilní Němec uvolnil Karlíka, který si se zakončením věděl rady. Hosté vycítili šanci na tři body, ale šance Němce, Tajovského a Karlíka chytá domácí gólman. Dvě minuty před koncem brodská obrana chybuje a Šumperk střílí vítězný gól. „Utkání se mi hodnotí velmi těžce, protože jsme byli lepším týmem a minimálně ve druhém poločase jsme dokázali soupeře předčit ve všech činnostech. Příčinou porážky dnes byly neproměněné šance," dodal Bárta.

Góly H. Brodu: Němec, Karlík. Poločas: 2:0. H. Brod: Jícha – Burjetka, Hloušek, Jagoš, Svoboda (64. Antoš) – Zástěra, Peřina, Havel (46. Tajovský) – Haala, Němec, Karlík.