Dorostenci přestříleli v derby Žďár

Havlíčkův Brod – V dalším kole fotbalové divize byli starší i mladší dorostenci brodského Slovanu ve vlastním prostředí úspěšní a v derby střetnutí přehráli Žďár nad Sázavou.

7.5.2013

Ilustrační snímek.Foto: Deník/Zdeněk Prager

DIVIZE ST. DOROSTU

H.BROD – ŽĎÁR 5:3
Namlsaní úspěchem v Otrokovicích (starší 5:0, mladší 3:0) potvrdili mladíci brodského Slovanu dobrou formu i na Losích ziskem dalších bodů. V sestavě sice chyběli brankář Žáček, dále Šotola, M. Svoboda a Halák, na výkonu to však nebylo příliš znát.

Již v 5. minutě vydláždil Polívka uličku Tuhému a Slovan vedl 1:0, o pár sekund později však brodský gólman Chudoba zlikvidoval tutovku Novotnému. V 10. minutě odpustil sudí hostům penaltu za jasný faul na Vopršala ve vápně a po čtvrthodince hry si dali hosté v tísni vlastence na 2:0. Moravané hrozili  jenom rychlými protiútoky. Ve 20. minutě zahráli brodští stopéři rukou a Drlík z penalty snížil na 2:1.

Od té doby byl soupeř aktivnější, dvakrát exceloval domácí gólman Chudoba, tlak hostů kulminoval gólem Jurečky na 2:2. Slovanisté vycítili nebezpečí, přidali v tempu a v poslední minutě před pauzou, po předchozí parádní kombinaci, přiťukl Polívka nežištně Vopršalovi a brodský kanonýr zařídil spoluhráčům opět vedení 3:2. Po změně stran začali chlapci z Losů aktivněji a odměnou byl  brzký gól Polívky, který se protáhl obranou soupeře a zavěsil na 4:2.

Slovan již měl v poli navrch, po hodince hry však byl blízko úspěchu Žďár, gólman Chudoba však včas vyběhl, na druhé straně čtvrt hodiny před koncem bravurně zlikvidoval žďárský brankář Hanus dobře umístěnou hlavičku Horna. Potom Havlík fauloval na malém vápně a Vařejka se při penaltě nemýlil 5:2. Tečku za derby střetnutím udělal již v prodloužení  Frieb na 5:3.  „Kluci zabrali až ve druhém poločase. Oporou byl gólman Chudoba, který zaskočil za Žáčka a úspěšně zlikvidoval tři tutovky soupeře," pochválil náhradního brankáře domácí kouč Ján Bdžoch.
Góly: 5. Tuhý, 15. vlastní, 45. Vopršal, 50. Polívka, 81. Vařejka (PK) – 18. Drlík (PK), 37. Juračka, 91. Frieb. Rozhodčí Ságl. ŽK: 0:2. Diváci: 40. Poločas: 3:2. Havlíčkův Brod: Chudoba -Franc, Vařejka, K.Svoboda, Vendl – Henek (75. Rosecký), Polívka, Štědrý (68. Horn), Tuhý (61. Pleva) -Prchal, Vopršal.

7.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.