O víkendu začala fotbalová divize dorostu, žel i starší dorostenci brodského Slovanu si vzali příklad z A-týmu a v Humpolci nevstřelili ani gól. Pomstili je jejich mladší kolegové, kterí soupeře naopak rozstříleli.

DIVIZE ST. DOROSTU
HUMPOLEC – H. BROD 1:0
Brodský trenér Bždoch to měl opravdu těžké. Z loňského kolektivu zůstal pouze gólman Žáček a družstvo se teprve pomalu formuje bez hráčů ročníku 1994. Špinar a Hofrichter ukončili působení v Havlíčkově Brodě, Krejdl s Molákem byli přeřazeni do mužů, chyběl zraněný stopér Horák, distancovaný Vařejka a také Horáček, který ještě nemá vyřízeno hostování.
A tak museli doplnit kádr mladší dorostenci A. Polívka, M. Svoboda a teprve patnáctiletý M. Báča.
Prvních dvacet minut byli chlapci z Losů jasně lepší, kluci plnili stanovené úkoly, dařila se i kombinace, domácí zahrozili z brejkových akcí, gólman Žáček vždy úspěšně zasáhl.
V polovině utkání však po kopu z rohu neobsazený humpolecký hráč Sadský hlavou vstřelil úvodní a také jedinou branku. Do poločasu dobré příležitosti promarnili brodští hráči Horn, K. Svoboda a Vopršal. Co je platné, že po přestávce měl Slovan jasnou převahu, když humpoleckou svatyni vážně neohrozili, jejich hra byla neúčelná. Humpolec bránil osmi hráči a spoléhal jenom na ojedinělé brejky. „Kluci sice věděli co hrát, jsou fyzicky dobře připraveni, ale po přestávce zcela selhala kombinace, chlapci kazili neskutečné množství přihrávek.  Chyběla hra do stran, útočná produktivita byla ve druhém poločase nulová. Zbytečná prohra nám však ukázala nedostatky," je si vědom trenér Jan Bždoch.¨
Gól: 29. Sádský. Rozhodčí: Fridrichovský, ŽK: 1:3. Diváci:40. Poločas: 1:0. H. Brod: Žáček – Halák, K. Svoboda, M. Báča, Tuhý (46. A. Polívka) – Štědrý, Pleva, Henek, Vendl, Horn (70. Šotola) – Vopršal (86. M. Svoboda).

DIVIZE ML. DOROSTU
HUMPOLEC – H. BROD 0:4
Slovan začal aktivně, vypracoval si několik slibných příležitostí, ve kterých postupně selhali Prchal, Klement i Svoboda.
Až ve 12. minutě se po centru Klementa dostal k odraženému míči Svoboda a tentokráte s přehledem uklidil do sítě 0:1.
Do konce poločasu chlapci z Losů stále diktovali tempo hry a domácí hráče do šancí vůbec nepustili.
Hned v úvodu druhého poločasu se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Prchal a doklepl na 0:2. Potom přišel dvacetiminutový galakoncert Roseckého, který si dělal na hřišti se soupeřem, co chtěl a dvakrát zatížil humpolecké konto.
„Novému kolektivu složenému z ročníků 1996 – 97 letní příprava příliš nevycházela. Až v generálce proti Pardubicím (výhra 7:1) bylo na hráčích vidět, že jim přechod na nový herní systém sedl a bude jim vyhovovat. To potvrdili i v Humpolci, v letošní soutěži chceme jasně dominovat a  nechat zapomenout na loňské třetí místo," je optimistou ambiciózní šéf brodské lavičky Tomáš Bárta.
Góly: 57. a 69. Rosecký, 12. Svoboda, 46. Prchal. Rozhodčí: Sláma bez ŽK. Diváci: 30. Poločas: 0:1. H. Brod: Pazderka – Jaroš (61. Eisenwort), Burjetka, Jagoš, Vácha (50. Henek) – Franc, Polvíka, Rosecký – Svoboda, Prchal (68. Báča), Klement.