BLANSKO – ŽDÍREC N. D. 3:0

Ždírecký Tatran odjížděl do Blanska už jen s teoretickou záchranou v divizi. Zkušený tým domácích chtěl po zisku tří bodů a případném klopýtnutí Hodonína se opět vyhřívat na čele tabulky, což se mu nakonec povedlo. Už v 9. minutě našel Nečas ve vápně Mezlíka, který přízemní střelou překonal Rezničenka. Následně dvakrát zahrozil Tatran, nejdříve Juran vychytal Novotného a ve 43. minutě i Najmana. Vzápětí přišel pro hosty trest.

V poslední minutě prvního poločasu si přetažený centr Trtílka zpracoval Švancara, svoji typickou kličkou se zbavil Fikara a nachystal v malém vápně míč na zlatém podnose Nečasovi, kterému stačilo jen nastavit levačku – 2:0. Druhý poločas se hrál v úsporném režimu. Diváci viděli dvě šance, a to na straně domácích. Nejdříve Rezničenko zneškodnil příležitost Schneiderovi, ale v samém závěru kapituloval potřetí, kdy ho překonal střídající Chloupek.

Góly: 9. Mezlík, 45. Nečas, 89. Chloupek. Rozhodčí: Macrineanu. Bez karet. Diváci: 268. Poločas: 2:0. Blansko: Juran – Koláček, Müller, Šplíchal, Gromský – Schneider, Mezlík (88. Buchta), Kuldan, Mečas (65. Kratochvíl) – Švancara, Trtílek (45. Chloupek). Ždírec n. D.: Rezničenko – Fikar, Štukhejl, Plíšek (85. Cestr), Pátek – Klimeš, Koutný, Novotný, Smejkal, Kučera (75. Čalkovský) – Najman (90. Veselský). Nejlepší hráči: Švancara, Mezlík, Juran.

BYSTŘICE – ŠUMPERK 1:1

Domácí, stejně jako ve Žďáře, po většinu zápasu dobývali. Šumperk spoléhal na brejky a po jednom z nich skóroval. Ve 33. minutě utekl Muzikant, nacentroval do šestnáctky, kde jeho akci levačkou dokončil Filip Rozsíval. Gól měl pro Bystřické hořkou pachuť, v tu dobu to totiž mohlo být 3:1, jenže ani jedna šance domácích v síti neskončila. Mrzelo zejména překopnutí prázdné brány z několika kroků.

Bystřice vstoupila aktivně i do druhého dějství, hráči se hnali za obratem, nejdříve nastřelili tyč, poté nechali vyniknout brankáře. V 66. minutě jim tak museli k vyrovnání pomoci hosté. Jurásek namazal Prášilovi a ten už si s nabídnutou šancí uměl poradit. Závěr se dohrával okolo dusného poledne, Šumperku docházely síly, ale domácí už na obrat nedosáhli.

„Narazili jsme na kvalitního soupeře, a pokud budu hodnotit tento duel z celkového pohledu, domácí si asi zasloužili vyhrát,“ přiznal šumperský trenér Bohdan Hecl.

Góly: 66. Prášil – 33. Rozsíval. Rozhodčí: Denev. ŽK: 1:3. Diváci: 140. Poločas: 0:1. Bystřice: Němeček – R. Sklenář, Vícha, Šponar, Blaha – Adamec, Padrtka, Zbytovský, Malý (84. Čech) – Prášil, Chocholáč (30. Mezník). Šumperk: Kreizl – Kreizl – Kotzmann, Purzitidis, Jindra, Jurásek (78. Z. Horák) – Demeter (60. Nemeth), Konečný (71. Klimeš) – Muzikant, Rozsíval, Podhorný – Nimrichtr. Nejlepší hráči: Zbytovský, Prášil – Rozsíval.

ROSICE – SLAVOJ POLNÁ 5:0

„My jsme nezachytili začátek a protrápili jsme se až do konce zápasu,“ hodnotil hned na úvod trenér hostů Vladimír Hekerle, jehož tým byl opravdu pozadu. „Domácí nás přehráli ve všech směrech,“ uznal.

A tak se nebylo čemu divit, že skóre narůstalo jen ve prospěch Rosic. O první trefu se postaral Novotný, který si zaběhl na přesný pas za obranu. Pak se opřel do míče po centru ze strany Selinger, a bylo to o dvě branky. Do poločasu ještě udeřil po rohu Drbal. A po stejné situaci zvýšil po přestávce už na 4:0 Moučka, a v závěru pečetil výhru pěknou individuální akcí Šíp. „Trápíme se, už aby byl konec, abychom si odpočinuli, teď si to bohužel musíme protrpět,“ dodává smutně Hekerle.

Góly: 7. Novotný, 29. Selinger, 38. Drbal, 67. Moučka, 86. Šíp. Rozhodčí: Tomec. ŽK: 1:2. Diváci: 170. Poločas 3:0. Rosice: Zádrapa – Vítámvás, Kršák, Huška, Kugler (68. Lang) – Havlásek (62. Chlup), Selinger, Drbal, Moučka – Novotný (82. Hibš), Šíp. Slavoj Polná: Skočdopole – Šimek (84. Pecina), Kučera, Jakub Urbánek, Bambula – Jan Urbánek, Klíma, Fadrný, Zábrodský, J. Holub – Haala (59. T. Holub). Nejlepší hráči: Huška, Novotný, Moučka.

H. BROD – ST. ŘÍŠE 4:1

Po úvodní oťukávané se do první vážnější šance dostal po rohu hostující Dvořák, ale nastřelil pouze tyčku. Slovan odpověděl rychlým brejkem, při kterém se před Jíchu dostal Vopršal, hostující gólman včasným vyběhnutím šanci zneškodnil. V 18. minutě se do střelecké pozice dostal Štědrý, jeho pokus byl zablokovaný. O čtyři minuty později už uhodilo. Na centrovaný míč si naběhl Háněl a hlavičkou překonal Jíchu – 1:0. Na druhé straně opět zvonila tyčka, kterou trefil pěknou dalekonosnou střelou Göth. Ve 33. minutě dostal hodně prostoru krajní obránce Cipruš, a ten ze třiceti metrů nachytal Soukala 1:1.

O čtyři minuty později se nenechal zahanbit Slovan. K trestnému kopu se postavil Vopršal a nádhernou střelou přes zeď nedal Jíchovi šanci. Brodský útočník zůstal při chuti a vzápětí překonal střelou z velkého vápna podruhé – 3:1. V pohodě hrající Slovan pokračoval v kombinační hře a dvě minuty před poločasem zvýšil na 4:1 Háněl. Druhý poločas se už dohrával z povinnosti. K prvnímu ohrožení branky se dostal Vařejka, ale branku těsně minul. V dalším průběhu už byly k vidění pouze náznaky šancí a na skóre se už nic nezměnilo.

Góly: 22. a 43. Háněl, 36. a 38. Vopršal – 33. Cipruš. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 3:1. Diváci: 150. Poločas: 4:1. H. Brod: Soukal – Křivka, Hekerle (83. Hejkal), Háněl, Vařejka – Polívka (76. Tuhý), Jiroutek, Pechal (70. Veselský), Portyš, Štědrý – Vopršal. Stará Říše: Jícha – Heide, Kadlec, Príborský, Dvořák (46. Vácha) – Cipruš, Tichánek, Göth, M. Pokorný (69. R. Pokorný), Rygl – Brnický. Nejlepší hráči: Vopršal, Háněl – Cipruš.

TASOVICE – PELHŘIMOV 5:1

Hosté hrou v Tasovicích navázali na nepovedené poslední výkony, první ztrátu nabrali už ve 2. minutě. To zůstal špatně bráněný Blahoudek, dostal se do úniku a překonal Čermáka. Zlepšení Pelhřimova bohužel nepřišlo. „První poločas jsme odehráli hodně špatně. Soupeř byl jasně lepší, my jsme mu chybami nabízeli šance, které dokázal využít,“ uvedl trenér hostů Martin Moravec.

Dílo zkázy završila poslední čtvrthodina, kdy Kirschner, Machač a Hrobař vytáhli skóre až na 4:0. Po přestávce se jen dohrávalo, rozdíl v kvalitě soupeřů už nebyl tak patrný. Pelhřimov se tak dostal ke snížení, když jednu z mála povedených kombinačních akcí zakončil přesnou střelou Mazač. Poslední slovo měli ale domácí, o dvě minuty později upravil na konečných 5:1 Kirschner.

Góly: 2. Blahoudek, 31. a 63. Kirschner, 33. Machač, 41. Hrobař – 61. Mazač. Rozhodčí: J. Rosický. ŽK: 1:2. Diváci: 215. Poločas: 4:0. Tasovice: Pavliv – Hrazdílek, Mička, Šurán, Švarc – Blahoudek (62. Paul), Horáček (75. Lašák), Hrobař, Machač – Kirschner (62. Veselý), Čermák. Pelhřimov: Čermák – Chadim, Čížek, Vacek, Kmoch – Bartoň, Jeřábek, Hanousek, V. Poul – Kostelecký, Zelenka. Nejlepší hráči: Kirschner, Hrobař, Blahoudek.

KOZLOVICE – ŽĎÁR N. S. 2:0

Žďár začal dobře, ve středu pole dokázal soupeře přehrát, střílel zpoza vápna, ale víc si nevypracoval. „Domácí se uchýlili k nakopávaným míčům, my jsme po jednom z nich propadli, Žůrek si krásně zaběhl a hned z otočky z rohu velkého vápna skóroval. Stalo se přesně to, co jsme nechtěli,“ mrzelo trenéra Žďáru Karla Fencla. I tak mohl být výsledek do poločasu zcela opačný. Jurnečka nebyl z úhlu málo důrazný a druhý samostatný nájezd zahodil po kolmici Maška Trojánek, který trefil brankáře do kolena. „Šlo o zlomové momenty,“ věděl Fencl.

Po přestávce hosté začali kupit chyby, kombinačně si už příliš nevyhověli. Největší šanci měl po standardce Bureš, balon šel těsně vedle zadní tyče. V 56. minutě zkušeně rozhodl po akci z levé strany Kaďorek. „V závěru už jsme hráli jen na tři obránce, byli jsme otevření, tlačili jsme se do koncovky, ale chyběl nám větší důraz při hře do vápna, tam jsme si počínali alibisticky,“ mrzelo Karla Fencla.

Góly: 19. Žůrek, 56. Kaďorek. Rozhodčí: Kaloč. ŽK: 4:2. Diváci: 315. Poločas: 1:0. Kozlovice: Bureš – Krejčíř, Martin Král, Heger, Michal Král – Vojtášek (71. Drápal), Kaďorek, Galetka, Axamit – Žůrek (89. Ťapal), Tomčík. Žďár n. S.: Jícha – Bureš, Wasserbauer, Peňáz, Vomela – Jurnečka, Nedvěd, Trojánek, Mašek, Nedvěd – Válek (64. Nuhič). Nejlepší hráči: Kaďorek, Vojtášek – Mašek.

VRCHOVINA – PŘEROV 3:1

Derniéra na domácím hřišti skončila vítězně. První půle byla ve znamení aktivity hostí. Ti měli více ze hry, ale domácí si paradoxně vytvořili větší šance. Hlavně Nespěšného bomba do břevna volala po vedoucí brance. Těsně před odchodem do kabin se v tutovce objevil Kovář, který pálil těsně vedle tyčky.

Druhá půle byla opět ve znamení velké aktivity hostí. V 57. minutě skóroval bombou Blažkovský, Vrchovina se domáhala odmávání ofsajdu marně. Za chvíli mohlo být rozhodnuto, po nebezpečném dlouhém autu pálili hosté hlavou těšně vedle. Posléze se neujala ani Kovářova standardka z hranice šestnácky. Nové Město utkání přesto otočilo, během deseti minut nasázelo tři branky. Odražený míč napálil ze šesti metrů za záda brankáře mladíček Žák. O chvíli později se prosadil neuvěřitelnou bombou Komínek, brankář ani nestačil zvednout ruce, 2:1. V 83. minutě se protáhl do šestnáctky aktivní Poul, byl sražen a kopala se penalta, kterou kapitán Michal s přehledem proměnil.

Góly: 73. Žák, 76. Komínek, 83. Michal – 57. Blažkovský. Rozhodčí: Buček. ŽK: 1:2. Diváci: 260. Poločas: 0:0. Vrchovina: P. Šmída – Komínek, L. Smetana, Šandera, Wolker – Žák – Poul (86. R. Blažíček), Nespěšný (72. Russ), Michal, Kovář (65. M. Šmída) – Stejskal. Přerov: Nakládal – Bogdaň (79. Hýbner), Bubeník, Kopecký – Pavelka, Koutný, Koller, Václavíček – Kyselák (87. Zimčík), Hrušák, Blažkovský (72. Hrabal). Nejlepší hráči: Michal, Komínek, Poul.

16. HAVL. BROD 28 5 9 14 31:56 24

Příští kolo: Rosice – Tasovice, Přerov – BYSTŘICE N. P., Hodonín – PELHŘIMOV, SL. POLNÁ – Vrchovina, Šumperk – Kozlovice, ŽĎÁR N. S. – Blansko, ŽDÍREC N. D. – HAVL. BROD, STARÁ ŘÍŠE – Uherský Brod.