Havlíčkova Borová zatím nehraje to, co by měla, říká trenér Polák

Vysočina – Havlíčkova Borová ve druhém kole I. A třídy doma nestačila na Kostelec, když soupeři darovala dva góly po vlastních hrubých chybách. Světlá si přivezla tři body z Pacova.

15.8.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

H. BROD B – MÍROVKA 0:0

Rezerva Slovanu měla držení míče pod kontrolou, ale šance, které si vypracovala, proměnit nedokázala. Na druhé straně se dvě brejkové situace vydařily hostům, ale ani ty gólem neskončily. „Asi zasloužená remíza. Držení míče bylo na naší straně, ale mladí kluci neumějí hrát proti bránícímu soupeři. Mají radši otevřenější fotbal,“ řekl brodský trenér béčka František Souček.

Rozhodčí: Krondráf. ŽK: 3:2. Diváci: 185. H. Brod B: Zelenka – Molák, Polívka, Hloušek, Halák (73. Sůva) – L. Peřina (46. Němec), Prchal, Karlík, Látera, D. Henek – Fišer (60. Polcar). Mírovka: Berky – Dvořák, Rásl, Šíma, Martínek – Lacina, Zacha, Němec (77. Semelka), Valášek – Semrád, Böhm (89. Dvořák).

PACOV – SVĚTLÁ N. S. 0:1

Deset patnáct minut se hrálo za převahy Pacova, ale ten se do žádné střelecké příležitosti nedostal. Pak se karta otočila, víc u míče byli hosté ze Světlé. Ty mohl po půlhodině dostat do vedení Křikava, ale kanonýrské schopnosti nepotvrdil, zblízka ukvapeně namířil vedle. Po přestávce se dál hrálo s minimem šancí, v 55. minutě se hosté dočkali. Rezek unikl po křídle a křížnou střelou, která se odrazila od tyče, nedal Basíkovi šanci. Vzápětí mohl srovnat L. Rybčák, když postupoval sám na Adamce, jenže ten svůj tým podržel a pacovského útočníka vychytal. Zápas se dohrál za platonické převahy domácích, hosté ze Světlé v nervozním závěru cenné vítězství udrželi.

Gól: 55. Rezek. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 2:3. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Světlá n. S.: Adamec – D. Valenta (88. Dibelka), Karel, Rezek (90. Burda), Vaňásek, J. Valenta, Krajanský (68. Muzikář), Filipský, Křikava, Pohnětal, Novák.

H. BOROVÁ – KOSTELEC 0:2

Domácím zápas vůbec nevyšel a od začátku tahali za kratší konec. Ve 25. minutě si nerozuměli borovští stopeři, čehož využil Číhal k vedoucímu gólu. Ve stejném duchu se pokračovalo i po přestávce, fotbalovější Kostelec měl zápas pod kontrolou a odměnou mu byl druhý z kopačky Flégra, který využil nerozhodnost středových záložníků. „Jsem hodně nazlobený. Předvádíme triviální chyby a nehrajeme to, co bychom hrát měli. Soupeř si vítězství jednoznačně zasloužil, chtěl více vyhrát, byl bojovnější i lepší na míči,“ řekl borovský trenér František Polák.

Góly: 25. Číhal, 71. Flégr. Rozhodčí: Soukupová. ŽK: 5:3. Diváci: 65. Poločas: 0:1. H. Borová: Pavel Veselý – A. Chlubna, Kučera, Blažek, Votava – Havlíček, Paušíma (66. Němec), Antl, Sobotka (54. J. Chlubna – 76. Béna), Z. Frühbauer – Petr Veselý.

CHOTĚBOŘ B – LEŠTINA 1:2

V první čtvrthodině se hrál nezáživný fotbal. Domácí se ujali vedení po hlavičce Martin Somerauera. Potom domácí byli do konce poločasu lepší. Po přestávce nervózní Leština přidala a po hodině hry vyrovnal Štros. Když už se zdálo, že zápas skončí spravedlivou remízou, tak se uvolnil Bárta a z nulového úhlu zaskočil celý domácí tým.

Góly: 30. Martin Somerauer – 59. Štros, 85. Bárta. Rozhodčí: Kubeš. ŽK: 1:3. Diváci: 98. Poločas: 1:0. Chotěboř B: Chalupa – Neuvirt, Čapek, Málek, Tůma – Ledvinka (57. Krédl), Běloušek, Marek Somerauer, Martin Somerauer – F. Janda (79. Veselý), Koutný. Leština: Březina – T. Aubrecht (69. Prchal), Proněk, Čáslavský, Pajer – Forejt, L. Aubrecht (87. Bránik), Bárta, Pleva – Štros, Mišovic (91. Matějka).

15.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Zápas 3. kola MOL Cup Jihlava – Sokolov.
3

Pohárová povinnost splněna: Jihlava jde dál přes druholigový Sokolov

Kraj opět vypisuje dotace na kotle. Bez nutnosti zateplování

Zahradu brodského domova pro seniory zdobí originální socha

Havlíčkův Brod – Už patnácté výročí od svého otevření si připomenul ve středu 20. září Domov pro seniory Reynkova v Havlíčkově Brodě. Při té příležitosti získal originální dárek. Uprostřed takzvané zahrady smyslového vnímání za Domovem stojí od středy socha, jejímiž autory jsou kameník Josef Dolejší a řezbář Luboš Novotný.

Opilce z úřední budovy eskortovala policie na záchytku

Havlíčkův Brod - Vyříkat si s úředníky svoje křivdy chtěl zřejmě pětapadesátiletý muž z Havlíčkobrodska. Na cestu se asi řádně posílil alkoholem, což nezůstalo bez následků.

ADIVADLO představí osamělý život dcery Boženy Němcové

Havlíčkův Brod – Jak viděla slavnou spisovatelku Boženu Němcovou její vlastní dcera? Rozhodně jinak, než jak ji popisují oficiální životopisy.

Ve Ždírci poběží za novým úsměvem

Ždírec nad Doubravou - Běh Za novým úsměvem, v pořadí už 2. ročník se koná 22. září 2017 ve Ždírci v areálu hasičského cvičiště Na Kopaninách.