Hráčům Tisu v Lípě nevycházel ofsajd systém

Lípa – Ve 13. kole I. B třídy zavítali na hřiště Lípy fotbalisté Tisu. Očekávané derby byl i souboj bývalých trenérů brodského Slovanu, domácího Zdeňka Jungvirta a hostujícího Martina Křišťála.

6.11.2012

První poločas stačil fotbalistům Lípy k rozhodnutí derby zápasu s Tisem, když při chuti byl střelec Hrdlička. Foto: Ivo Havlík

Po zápase se smál prvně jmenovaný, když jeho svěřenci vyhráli 3:1.

I. B TŘÍDA
LÍPA – TIS 3:1
V loňské sezoně si oba soupeři vrátili porážky z domácích hřišť. Nejdříve na podzim vyhrál ve svém hájenství Tis 3:1 a letos na jaře se z výhry radovala Lípa 2:1. Ta svého soupeře hostila i v nedělním zápase. Hosté přijeli hrát zónovou obranu, kterou podle trenéra Martina Křišťála nyní nacvičují.

Hrdlička pálil ostrými

„Ofsajd systému se nyní hodně věnujeme, ale v Lípě jsme tyto situace dvakrát nezvládli," přiznal trenér Tisu. Mluvil především o situacích v prvním poločase, kdy hostující zadáci nechali lipského střelce Hrdličku třikrát běžet samotného na Havla a pro Hrdličku z toho byl čistý hattrick. „Očekávali jsme velmi těžké utkání, i z důvodu špatného terénu. Navíc Tis je posílen o brodského Petra Fialku a ve středu zálohy výborného Mílu Kozlíka. Jenže hosté nám zápas usnadnili svým špatným zahráváním ofsajd systému, kterého využil Hrdlička," nechal se slyšet domácí lodivod Zdeněk Jungvirt.
Hostům se podařilo v poslední minutě prvního poločasu snížit na 3:1. Zdálo se tedy, že hosté budou chtít po přestávce s výsledkem něco udělat. Na soupeře sice vlétli, nastřelili tyč a vybojovali si zahrávání sedmi rohových kopů, ale ke vstřelení kontaktního gólu to nevedlo.

„Domácí hráli nohejbal-fotbal. Samý nakopnutý míč. Pro ně to bylo účelné, ale s fotbalem to nemělo nic společného. My jsme na to nedokázali zareagovat, a Lípa tak zaslouženě vyhrála," řekl Křišťál a dodal: „Myslím si, že rozhodl třetí gól. Za stavu 2:0 bychom asi ten zápas k bodům dovedli."

Spokojený byl po zápase domácí trenér. „Jsem spokojen s body a myslím si, že výsledek mohl být ještě výraznější. Ještě několik šancí spálil Vácha, který taky využíval chyb zadáků Tisu," měl jasno Jungvirt.

Fotbalisté Lípy jsou po výhře s osmnácti body na sedmém místě tabulky a Tis má o čtyři body méně, a to mu zatím zaručuje dvanáctou příčku. Tento víkend čekájí oba týmy dohrávky 12. kola, kdy se některé zápasy neodehrály kvůli nezpůsobilému terénu. Svěřenci Zdeňka Jungvirta zajíždějí do Budíkova a Tis doma bude hostit Košetice.

6.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Ford Fiesta.
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

Lidé vyběhali Pavlovu novou učebnu. Za pár dní

Plánuje se budova pro krajské úředníky. Za 400 milionů

Jihlava – Nový pavilon, který ponese označení E. Na místě, kde v minulosti stála kasárna Otokara Jaroše, tedy v těsné blízkosti současného vedení Kraje Vysočina. Taková je vize Krajského úřadu Kraje Vysočina v následujících letech. Chce se totiž pustit do stavby nové administrativní budovy pro úředníky. Během let totiž jejich počet vzrostl natolik, že už se do stávajících prostor nevejdou.

Na Pelhřimovsku jsou výnosy obilí slušné. Dokáží to i na dožínkách

Vysočina – Pelhřimovští zemědělci se chystají na dvanáctý Agrární a potravinářský den neboli Pelhřimovské dožínky, které se konají v sobotu 2. září od třinácti hodin na tamním Masarykově náměstí. Na rozdíl od jiných vysočinských měst tady mají bohatou tradici.

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Náměšť nad Oslavou - Mezinárodní vojenské cvičení Ample Strike začíná. Uskuteční se od středy 23. srpna do úterý 12. září na základně vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou a na dalších místech v zemi.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Pelhřimov, Humpolec – Okresní soud v Pelhřimově poslal ve středu do vazby jednapadesátiletého Ukrajince obviněného z vraždy jeho o šest let mladšího krajana. Krvavý incident se odehrálv pondělí brzy ráno v Pražské ulici na ubytovně v Humpolci. „Vazba byla na obviněného uvalena, protože hrozí, že by se vyhýbal trestnímu řízení a mohl by ovlivňovat případné svědky,“ zdůvodnil rozhodnutí pelhřimovský soudce Jiří Zach.