Nováček soutěže a do té doby předposlední celek zvítězil na Třebíčsku a dál živí naděje na záchranu.

Z favoritů na domácím hřišti selhala i Chotěboř, která podlehla Velké Bíteši.

CHOTĚBOŘ – V. BÍTEŠ 1:2

Chotěbořští podali svůj nejhorší výkon na jaře. Poločasová přetahovaná po vápna byla bez šancí. Druhý poločas začali domácí aktivněji, když Šimoňák přes celé vápno našel Koutného – 1:0. Gól Chotěboř herně trochu nakopl, ale po standardní situaci soupeř zblízka vyrovnal. Když se zdálo, že si Velká Bíteš odveze vytoužený bod, tak domácí vytvořili řadu chyb, brejkovou situaci hosté vyřešili gólově a odvezli si překvapivě body tři.
Góly: 49. Koutný – 69. a 90. Dvořák. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (87. Šimoňák). Diváci: 100. Poločas: 0:0. Chotěboř: Dobrovolný – Filipský, Hromádka, Fiala, Jan Hlaváček – Bělovský (46. R. Odvářka), Martin Somerauer, Kaplan, Koutný (86. Janda) – Hanousek, M. Odvářka (14. Šimoňák). V. Bíteš: M. Pelán – T. Pelán, Střecha, Kerber, Horký – Ivančík (75. Loup), Nekuda, Čech, Kubec – Pokorný, Dvořák. Nejlepší hráči: R. Odvářka – Střecha, Dvořák.

JEMNICKO – TŘEŠŤ 3:4

Domácím vyšel úvod na výbornou. Hned po rozehrávce nacentroval Tobolka, skóre otevřel Morkus. V 9. minutě zakombinovali Tobolka s Tesařem a Krejčou, který vysunul F. Kříže – 2:0. Jenomže pak nečekaně převzala otěže zápasu Třešť. V 17. minutě fauloval Křivánek v pokutovém území Mareše a sám postižený penaltu proměnil. Ve 22. minutě vyrovnal po brejku přes půl hřiště a střelou k tyči Herkner. Nováčkovi soutěže zajistil zasloužené poločasové vedení Krejčí, který dostal míč do vápna a uklidil jej na zadní tyč. Po změně stran zatlačili hostitelé soupeře na jeho polovinu. Jenomže po další minele musel vybíhající brankář Novák faulovat Roda a penaltu podruhé proměnil Mareš. Hostitelé měli šance, ale pokus Kincla skončil na tyči. J. Kříž si odraženou střelu zastavil na malém vápně, ale trefil jen vyběhnuvšího Kousala. V 62. minutě pronikl do vápna Tesař, přihrál F. Křížovi a ten vsítil kontaktní branku, ale víc už domácí nestihli.
Góly: 1. Morkus, 9. a 62. F. Kříž – 17. a 57. Mareš (oba z PK), 22. Herkner, 40. Krejčí. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 3:1. Diváci: 110. Poločas: 2:3. Jemnicko: Novák – Máca, Koutný, Bastl, Kincl – Křivánek (51. J. Kříž), Krejča, Tesař, Tobolka – Morkus, F. Kříž. Třešť: Pešta (34. Kousal) – Tausch, Kříž, Mareš, Novotný – Lacina (30. Chalupský), Sedláček, Guttwald, Krejčí – Rod (87. Ivan), Herkner. Nejlepší hráči: J. Kříž – Mareš, Krejčí.

M. BUDĚJOVICE – JAROMĚŘICE 0:0

První poločas na střely vyhráli domácí, ale mezi tyče mířila pouze jediná, a to v podání Šibora z úvodu zápasu. Nejblíže ke skórování měl Šplíchal, když vybojoval ve velkém vápně míč, ale mířil mimo tyče. Stejně dopadl i další Šplíchalova hlavička, zakončení O. Busty po rohu Duška i závěrečná střela Kopečka. Úvod druhé půle patřil opět Šplíchalovi. Jeho přesnou střelu k tyči však zlikvidoval Klubal. Poté měli náznaky šancí hostující Stejskal a Rygl. Jejich pokusy také cestu do sítě nenašly. Po hodině hry vyslal do úniku Šplíchal Mácu, který zakončoval opět těsně vedle. Za dalších deset minut se do vápna prodral Šplíchal, ale jeho střelu vytěsnil Klubal na roh. Největší šanci druhého poločasu měl čtvrt hodiny před koncem Pařízek. Jeho střelu z prostoru penalty vyrazil Klubal na tyč. Pět minut před koncem ještě napálil z hranice velkého vápna Novotný dobře postaveného Svobodu.
Rozhodčí: Holub. ŽK: bez karet. Diváci: 160. M. Budějovice: Klouda – Novotný, K. Busta, O. Busta, Stehlík (50. Máca) – Šibor, Kopeček, Švanda, Dušek – Šplíchal, Pařízek. Jaroměřice: Klubal – Z. Karásek, D. Karásek, Fryauf, Urbánek – Hověz, Holoubek, Křivánek, Stejskal (60. Svoboda) – Neumann (73. Czucz), Rygl. Nejlepší hráči: K. Busta, Stehlík – Klubal.

SVĚTLÁ N. S. – ŽDÍREC N. D. 1:2

V úvodu byli aktivnější hosté, kteří si vypracovali několik šancí, tu největší jim překazil Kafka, který na brankové čáře vykopl míč na břevno. Poté ještě zachraňoval Adamec. Ždírec se dostal do vedení po Klimešově tečované střele. Vyrovnat mohl na druhé straně Křikava, ale z blízkosti v těžké pozici minul.

Hosté své vedení pojistili deset minut po pauze, kdy Adamce v souboji předskočil Mrázek a uklidil míč do sítě. Světelský gólman pak svoje zaváhání několikrát odčinil a uchoval tak svému týmu naději, kterou kontaktním gólem ještě více přiblížil Rezek. Víc už se ovšem ve Světlé nestalo.
Góly: 65. Rezek – 22. Klimeš, 55. Mrázek. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Světlá n. S.: Adamec – Petřík, Petrus, Vodička, Vaňásek – Rezek, Kafka, D. Valenta, Čuřík (58. Bláha) – Křikava, Štros. Ždírec n. D.: Pometlo – Fikar, Štukhel, Kysilko – Čalkovský, Mrázek, Kolouch, Klimeš (73. Slavík) – Smejkal (87. Michalec), Pátek. Nejlepší hráči: Petrus – Mrázek, Pátek.

ČÁSLAVICE-SÁDEK – OKŘÍŠKY 2:2

Všechno podstatné se odehrálo už v úvodní dvacetiminutovce. Domácí do utkání vlétli a měli převahu, ale v páté minutě udeřil soupeř. První centr hostů do vápna si srazil domácí obránce do sítě. To Čáslavice nezlomilo a během pár chvil odpověděly. Plichta obešel tři hráče a bylo vyrovnáno. Okříšky ale znovu udeřily vzápětí. Domácí obrana po chybě nabídla míč soupeři a Řezáč z hranice vápna překonal brankáře Pitoura podruhé. Domácí ale měli nadále převahu a po přihrávce Tržila srovnal Dvořák. Hostitelé měli dál navrch, ale potom se hra vyrovnala a upadla do podprůměru. Poslední Čáslavice potřebovaly vyhrát a ve druhé půli se tlačily dopředu, měly hodně standardních situací, ale otočit zápas se jim nepodařilo. Okříšky měly za celý druhý poločas jednu šanci po standardní situaci a trefily břevno.
Góly: 9. Plichta, 19. Dvořák – 5. vlastní, 16. Řezáč. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 3:1. Diváci: 120. Poločas: 2:2. Čáslávice-Sádek: Pitour – Kurtin, Čermák, Zikmund, Lampíř – Netrda, Chládek, Plichta, Presl (81. Rygl) – Dvořák, Tržil (74. Kopuletý). Okříšky: Fiala – Z. Ryšavý (37. Molák), Brabenec, Dočkal, Jůza – Tůma, Dočekal, Řezáč, Dubský – Svoboda (75. Bastl), Kotrba. Nejlepší hráči: Plichta – Fiala, Kotrba.

ŽIROVNICE – PŘIBYSLAV 2:2

Domácí pod vlivem čtyřzápasové vítězné série začali velmi aktivně, během pěti minut spálili slibné šance Rozporka a Dýnek. Pak byl ale přísně vyloučený Knotek a iniciativu převzali hosté. Po kolmé akci je dostal do vedení T. Musil, gólem do šatny ovšem kontroval žirovnický Dýnek. Ve druhém poločase se hra prakticky vyrovnala, přesto byla k plnému bodovému zisku blíže Přibyslav. Sedm minut před koncem jí vrátil vedení Adamec. Domácí ale i v deseti stihli vyrovnat, v samém závěru po rohu Dýnka přesně hlavičkoval Vodáček.
Góly: 44. Dýnek, 88. Vodáček – 35. T. Musil, 83. Adamec. Rozhodčí: Porupka. ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (10. Knotek). Diváci: 80. Poločas: 1:1. Žirovnice: Dvořák – Svoboda (76. Hadrava), Knotek, Kněžínek, P. Houška – Rozporka, Dýnek, Vodáček, J. Houška (85. Kuš) – Staněk, T. Houška (46. Vilímek). Přibyslav: Sybera – Flekal, Kunc, Strašil, R. Musil – Škacha, Krčál, Adamec, Vykoukal – Sodomka (84. Josífek), T. Musil (73. Ondra). Nejlepší hráči: Dvořák, Dýnek – Strašil.

LUKA N. J. – HUMPOLEC 0:1

V první půlce měli hosté územní převahu a po chybách domácích se dostávali do střeleckých pozic, ale vždy byl ve střehu loucký brankář Čermák. Domácí se dostali do jedné šance, ale Flesar volil místo střely nepřesnou nahrávku. Ve druhé půlce se hra v poli vyrovnala. Luka měla více míč na kopačkách a rozhodnout mohl Flesar, který ale po sólu nedokázal včas zakončit. A když už se oba týmy smiřovaly s remízou, tak po standardní situaci se dostal k odraženému balonu humpolecký Jeřábek, který tečoval míč mimo dosah Čermáka, a hosté mohli slavit.
Gól: 85. Jeřábek. Rozhodčí: Jílek. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas 0:0. Luka n. J.: Čermák – Trombelli, Rozmahel (46. Vařejka), Bratršovský, Boháček – Hintnaus, Horáček, Kucarov, Flesar – Navrátil, Hrdlička. Humpolec: Kříž – Jeřábek, Kalivoda (85. Vrátný, Alt – Procházka, Nermut, Pikl, Dalík – Kopic, Podoba (73. Málek), Honzárek (41. Kratochvíl). Nejlepší hráči: Čermák, Kucarov – Pikl.

HERÁLEC ZR – SAPELI POLNÁ 2:2

Domácím se od začátku utkání nevedlo, agilnější hosté se také po zásluze dostali do vedení, když pokutový kop proměnil Szabo. Poté se hra odbývala převážně před polenskou brankou, ale hráči Herálce se neprosazovali do koncovky. Až v poslední minutě prvního poločasu po pěkné kombinační akci srovnal Boháč.

Po změně stran začali opět lépe hosté, kteří v 51. minutě nevyužili tutovku, když nikdo z nabíhajících hráčů nedokázal ze dvou metrů dorazit míč do sítě. Za svoji aktivitu byli přesto hosté odměněni, když po chybě Žďánského skóroval Matějíček. Devět minut před koncem mohli hosté rozhodnout o své výhře, ale trefili jen tyč domácí branky. Chvíli před závěrem duelu pak za to pykali, když nařízený pokutový kop proměnil Boháč a postaral se tím o dělbu bodů.
Góly: 45. a 86. Boháč (druhý z PK) – 22. Szabo (PK), 60. Matějíček. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 0:2. Diváci: 220. Poločas: 1:1. Herálec ZR: Žďánský – Uchytil, Černý, Zich, M. Ptaszek, Slováček (59. Cach), Urubčík, Bureš (55. Šustáček), Hanák, Najman (75. J. Ptaszek), Boháč. Sapeli Polná: Koubek – Takács, Špendlíček (86. Fišer), Tržil, Reiterman, Szabo (70. Kolman), Brnický, Matějíček (82. Slezák), Barák, Koukal, Macko. Nejlepší hráči: Hanák, Zich – Matějíček.

16. Čáslavice-S.             25  5  4 16 37:64 19

Příští kolo: Žirovnice – Jemnicko, Přibyslav – Čáslavice-Sádek, Okříšky – Chotěboř, V. Bíteš – HerálecZR, Sapeli Polná – Luka n. J., Humpolec – Světlá n. S., Ždírec n. D. – M. Budějovice, Jaroměřice – Třešť.