V. MEZIŘÍČÍ B – SVĚTLÁ N. S. 2:0

Pět zápasů neporažené Velké Meziříčí se představilo na domácí umělé trávě. Za silného větru se často chybovalo a Světlá si zvykala na „umělku". První zahrozili domácí, Mužátkovu výzvu však Beran nezužitkoval. Po půl hodině se Světlá dostala ke čtyřem standardním situacím, přišpendlila domácí před vlastní vápno, ale brankář Kruba odolal. Na druhé straně pálil nepřesně Vítek. Ve 42. minutě pohotově zakončoval Beran a vyražený balon doťukl do sítě Bublán.

Po přestávce hráli domácí s větrem v zádech, získali převahu a čas od času vystrčili růžky. V 79. minutě rozjel druhou gólovou akci Malec, našel Nevorala, jenž vpadl do vápna a přihrávkou pod sebe vyzval ke skórování střídajícího Dufka.
Góly: 42. Bublán, 79. Dufek. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 2:1. Diváci: 30. Poločas: 1:0. V. Meziříčí B: Kruba – Halámek, Souček, Maloušek (70. Dufek), Malec – Nevoral (83. Kurečka), Bublán, Vítek, Mužátko (76. Ráček) – Beran, Pokorný. Světlá n. S.: Adamec – Karel, Valenta, Petřík, Dvořák – Rezek (33. Muzikář), P. Čuřík, Klaus, Vodička – Křikava, Pohnětal. Nejlepší hráči: Souček, Bublán – Valenta.

V. BÍTEŠ – ŽIROVNICE 3:1

Hosté začali na hřišti lídra tabulky lépe a už v 10. minutě je poslal do vedení Staněk, který si před velkým vápnem zpracoval míč a střelou překonal Janouška. „Myslíme si, že si balon zpracoval rukou, obrana přestala hrát a Staněk skóroval," popsal domácí kouč Jaroslav Kubec. Před odchodem do kabin však domácí uklidnil kanonýr Dvořák. „Opět šlo o sporný zákrok za půlkou. Po přímém kopu se k dorážce dostal Dvořák a vyrovnal," dodal.

Ve druhém poločase začali hrát domácí více po zemi a výrazně lépe bránili. Velká Bíteš si schovala klíčový úder na rozmezí 68. až 70. minuty. Obrat dokonal po centru hlavičkující Dvořák a šestou výhru v sezoně pojistil slepeným gólem po krásné individuální akci záložník Valsa.
Góly: 40. a 68. Dvořák, 70. Valsa – 10. Staněk. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. V. Bíteš: Janoušek – Horký, Střecha, Kerber, Kopáček – Mucha, Pokorný (72. Ivančík), Nekuda, Valsa (84. Jelínek), Antoš (75. Vařílek) – Dvořák. Žirovnice: Švec – Knotek, Kněžínek, Vilímek, Svoboda – J. Houška, Rozporka (60. Hadrava), Dýnek, Staněk – Hřebecký, T. Houška (87. Kuš). Nejlepší hráči: Kerber, Valsa – Knotek.

OKŘÍŠKY – H. BROD B 3:1

Utkání dvou rozdílných poločasů začali lépe domácí. Po úvodním oťukávání si naběhl za obranu hostí obránce Z. Ryšavý a nedal Kubátovi šanci. Ještě hezčí akci předvedly Okříšky ve 34 minutě. Benda vyslal do úniku Bastla, který si perfektně zpracoval míč a prostřelil bezmocného Kubáta. Po změně stran hráli hostitelé údržbu a málem se jim to vymstilo. Binka zahrál v šestnáctce rukou a Novotný z nařízené penalty se štěstím prostřelil Fialu. Teprve poté Okříšky přeřadily na vyšší rychlostní stupeň. Nestárnoucí Jůza se nejdříve zastřeloval z přímého kopu, kdy trefil břevno, a Bastl dorážku nezvládl. Pojistku přidali domácí šest minut před koncem. Jůzu vyslal do brejku přesnou přihrávkou Benda a okříšský veterán pečetil vítězství.
Góly: 29. Z. Ryšavý, 34. Bastl, 84. Jůza – 64. Novotný (PK). Rozhodčí: Nápravník. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Okříšky: Fiala – Z. Ryšavý, Voda, Brabenec, Binka, Jůza, Benda, Široký (30. R. Ryšavý), Dočekal, Zeman, Bastl (78. Brabec), Zeman (85. Molák). H. Brod B: Kubát – Molák, Vendl (68. Báča), Novotný, Hubner, Burjetka, Báča, Nedvěd, Rokos, Polívka (11. Horn), Halák. Nejlepší hráči: Benda, Jůza – Novotný.

HUMPOLEC – JEMNICKO 1:2

Domácí začali přímo skvěle. Ve 3. minutě se k trestnému kopu postavil Pikl a trefil tak dokonale, že se brankář Kopeček mohl jen ohlédnout, jestli stačili pavouci utéct z horního koutu. S hosty to ale moc neotřáslo, postupně získávali převahu. Ve 13. minutě bylo vyrovnáno, po zmatcích v domácí obraně se k míči dostal Koutný a zblízka nedal Křížovi šanci. Jemnicko bylo dál lepším týmem a domácí defenzíva se měla co ohánět. Procházka si dvakrát pomohl faulem, takže už po půlhodině musel ze hřiště. Udeřit mohlo i na druhé straně, Pikl po brejku úspěšně přeloboval Kopečka, tomu na čáře pomohl vracející se stoper. Po přestávce už se početní výhoda hostů projevila. V 63. minutě po trestném kopu Netrdy vrátil míč do sítě Tobolka.
Góly: 3. Pikl – 13. Koutný, 63. Tobolka. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 4:5. ČK: 1:0 (30. Procházka). Diváci: 150. Poločas: 1:1. Humpolec: Kříž – Alt, Procházka, Maršík, Málek – Skryja (82. Podoba), Tomovič, Pikl, Šerý – Kratochvíl (56. Kopic), Dalík (79. Kubíček). Jemnicko: Kopeček – Máca, Tobolka, Bastl, Kincl – Křivánek, Tesař, Morkus, Netrda – Frechka (79. Liška), Koutný. Nejlepší hráči: Pikl – Tobolka, Tesař.

JAROMĚŘICE – M. BUDĚJOVICE 1:1

První poločas tradičního derby přinesl vyrovnaný fotbal. Domácí se snažili prosadit kombinačně, zatímco hosté spoléhali na dobrou defenzivu, rychlý přechod do útoku a standardní situace. První šanci měly Jaroměřice. Hověz prostrčil míč na rozběhnutého Čermáka, který zleva postupoval sám na Kloudu, ale ten jeho slabý pokus vykopl. Poté vyzkoušel Kloudovu pozornost Svoboda, ale jeho střelu z otočky budějovický brankář pokryl. Ve 27. minutě se hosté ujali vedení, kdy si na dlouhý aut Kopečka naběhl Stehlík a hlavou překonal Klubala. Vzápětí zahrávali hostitelé roh a hlavou se prosadil Čermák, ale balon škrtl o břevno. Zaslouženého vyrovnání se Jaroměřice dočkaly ve 37. minutě. Napravo se prosadil Hověz, našel ve vápně Hrušku, jeho střelu vyrazil Klouda pouze před sebe a Neumann pohodlně dorazil míč do sítě. Do druhé půle nastoupili domácí s cílem překlopit utkání na svou stranu. Soupeře zatlačili, ale neměli štěstí v koncovce. Nejdříve postupovali dva na jednoho, ale přihrávku Svobody nedokázal Hověz poslat do poloprázdné branky. Hosté zahrozili pouze jednou, když přímý kop Kopečka z 20 metrů skončil těsně vedle horního rohu. Rozhodnout vyhecované derby mohl v závěru Urbánek, kterého v ideální pozici našel Neumann, ale z první těsně přestřelil.
Góly: 37. Neumann – 27. Stehlík. Rozhodčí: Müller. ŽK: 4:2. Diváci: 200. Poločas: 1:1. Jaroměřice: Klubal – Z. Karásek, D. Karásek, Křivánek, Urbánek – Hověz, Hutař, Čermák, Svoboda – Neumann, Hruška (84. Melán). M. Budějovice: Klouda – J. Benda, K. Busta, Kopeček, Svoboda (80. Procházka) – Pařízek, Švanda, O. Busta, Šibor (89. Šťastný), M. Šplíchal – Stehlík. Nejlepší hráči: Křivánek, Z. Karásek – Stehlík.

SAPELI POLNÁ – CHOTĚBOŘ 2:2

Hosté šli už v 6. minutě do vedení, kdy ze standardní situace letěl balon do šestnáctky. Ten prodloužil jeden z hostů k Pospíšilovi, který otevřel skóre. Vyrovnání se domácí dočkali v 18. minutě. Dvořáček posílal balon na Barák, ale ten ho minul. Jenže z druhé vlny si na něj naběhl Szabó a srovnal – 1:1. Domácím se za dalších pět minut podařilo otočit skóre opět Szabem, který zužitkoval křižný pas Baráka. Ovšem hostující Chotěboř zvládla ještě do poločasu srovnat. Hlavou se prosadil Martin Somerauer. Po poločase už branky nepadly, i když jak domácí, tak hosté měli několik šancí. „Dnes bod bereme. Hosté ukázali, že mají kvalitní tým, který byl jak fyzicky, tak technicky zdatný," potvrdil asistent Jiří Babínek.
Góly: 18. a 23. Szabó – 6. Pospíšil, 30. Martin Somerauer. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 3:3. Diváci: 50. Poločas: 2:2. Sapeli Polná: Koubek – Takács, Tržil, Šebesta, Zamazal – Brnický, Barák, Záškoda (87. Rychtecký), Fišer (46. Špendlíček) – Dvořáček, Szabó. Chotěboř: Vykoukal – Čáp, Jan Hlaváček, Šimoňák, Filipský – Dvořák, Martin Somerauer, Pospíšil (86. Hromádka), Hanousek – Marek Somerauer (46. Koutný), Jiří Hlaváček (80. Ďoubal). Nejlepší hráči: Barák, Dvořáček, Szabó – Šimoňák.

PŘIBYSLAV – HERÁLEC ZR 6:0

Hodně ostré utkání viděly dvě stovky diváků v Přibyslavi. A že se bylo na co koukat. Šance se začaly rodit hned v úvodu. Nejprve zahrozili hosté, ale mířili pouze do tyče. A tak Přibyslav trestala. Už po osmi minutách se k centru dostal Jaromír Vopršal a otevřel skóre. Vzápětí zachránil domácí Vykoukal, který vykopával tvrdou hlavičku Cestra na brankové čáře. Ve 27. minutě přetažený balon z rohu vrátil Adamec hlavou do vápna a Strašil zvýšil přibyslavské vedení.

Těsně po změně stran Matěj Vopršal využil přesného rohu Krčála – 3:0. V 67. minutě agilní Krčál zatáhl balon, našel centrem Matěje Vopršala, Adamec přenechal Škachovi a ten se z 16 metrů nemýlil – 4:0. Pátý gól přidal Jaroš, který využil svůj únik. Poslední branku z rychlého brejku vstřelil Pochop.
Góly: 8. J. Vopršal, 27. Strašil, 48. M. Vopršal, 67. Škacha, 69. Jaroš, 84. Pochop. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 2:3. Diváci: 200. Poločas: 2:0. Přibyslav: Pazderka – J. Vopršal (35. Ondra), Strašil, T. Musil (64. Rosický), Adamec – Flekal, M. Vopršal, Škacha, Jaroš (79. Pochop) – Krčál, Vykoukal. Herálec ZR: Flídr – Uchytil, Černý, Hamák, Slováček – Bureš (77. Myška), Šusták, Okurka (54. Hořínek), Boháč – Ptaszek (59. Bojda), Cestr. Nejlepší hráči: Krčál, Škacha, Adamec.

14. Herálec ZR 9 1 0 8 10:24  3

Příští kolo: Jemnicko – H. Brod B, Žirovnice – Okříšky, M. Budějovice – V. Meziříčí B, Herálec ZR – V. Bíteš, Chotěboř – Přibyslav, Humpolec – Jaroměřice, Světlá n. S. – Sapeli Polná.